szčo123
02.01.14,15:06
Dobrý deň,

aké sú vaše skúsenosti s ČSOB? Mám osobný a podnikateľský účet v Tatra banke a doteraz to bolo ešte OK, ale od marca 2014 menia znova sadzobník aj podmienky odmeňovania a to spôsobí v mojom prípade nárast mesačného poplatku z pôvodných 5 eur na 10,50 eur, čo sa mi nepozdáva. Rozmýšľam nad prestupom do ČSOB, lebo ponúka osobný účet zdarma, ak má človek u nich podnikateľský účet. Ale nechcem sa unáhliť, preto uvítam názory súčasných i bývalých klientov ČSOB na túto banku.

Ďakujem.
Braňo
02.01.14,14:19
neviem porovnať, nakoľko nepíšeš koľko máš akých transakcií, ale myslím, že aj ČSOB pôjde rovnakou cestou...
Mila123
02.01.14,14:22
nemám nič spoločné s ČSOB,
ich účty sa dávajú dosť ťažko do účtovníctva, nakoľko tlačia PP aj na druhú stranu....

ale pozri sa na ČSOB, kedy naposledy menili OP , a ich intervaly zmeny (i keď to nemusí byť celkom pravda, že teraz zmenia pravidlá, ale ostanú pôvodné????ale na koľko mesiacov?
je jedno pravidlo, ak už akákoľvek banka sa rozhodne zvýšiť poplatky za služby, ostatné banky to koprírujú po nej......
szčo123
02.01.14,15:17
Tiež sa obávam, že prejdem do ČSOB a o pár mesiacov alebo o rok to bude u nich to isté. Na druhej strane, niekto z TB bol citovaný v jednom článku, že ich "kľúčovou cieľovou skupinou je mladý človek s vyšším príjmom" a predpokladám, že podľa toho budú postupovať aj v budúcnosti - zvyšovať poplatky a ponúkať inovácie, z ktorých mnohé sa mi zdajú zbytočné.
szčo123
02.01.14,15:24
Osobný aj podnikateľský účet mám ten najzákladnejší. Za dva roky sa cena za business účet zvyšuje druhýkrát, ale výhodou bolo aspoň to, že ak človek má v TB business účet, tak ide 50% z ceny osobného balíka dole. A ďalších 50% za 10 platieb kartou mesačne. Teraz zrušili odmeňovanie za platby kartou a namiesto toho chcú, aby ľudia využívali ich inovácie - každý mesiac aspoň dve. Pripadá mi nezmyselné volať na infolinku a nechávať sa identifikovať podľa hlasu len kvôli odmeňovaniu, aj keď žiadnu informáciu nepotrebujem.
bubkoch
02.01.14,16:21
super, takze u mna to ide o narast z 2,50 na 7 €/mes. ...
- zrusili zlavu 50% pri platbach kartou,
- zvysili limit vkladov pre ziskanie 100% zlavy z 10tis. € na 20tis. €,
- 50% zlava sa da ziskat len pri vyuzivani mobilnych sluzieb a aplikaci, na ktore im kaslem, nie som otrokom bank a mobilov ...
marjankaj
02.01.14,16:25
Veď si to prerátaj sám.
Ak je to výhodné, tak prejdi do ČSOB a ak sa to obráti, tak prejdi naspäť do TB.
Mária27
02.01.14,16:47
Koľko má ČSOB bankomatov?
szčo123
02.01.14,17:40
Čo sa týka poplatkov, vychádza to jednoznačne lepšie v ČSOB, ale pýtam sa skôr na skúsenosti s bankou ako takou. Lebo platiť menej, ale za zlé služby, tiež nie je zrovna najlepšie riešenie :)
szčo123
02.01.14,17:42
Presne - prídu s inováciami a takto nepriamo nútia používať ich aj tých, ktorí o ne nemajú záujem.
Xanti
02.01.14,19:29
Osobne mám skúsenosti len z osobným účtom CSOB, upozornil ma nan kolega pred rokmi .. že používa účet zadarmo, už dákych 5 rokov má ho moja mama v čsob .. tiež zadarmo. A naposledy v máji 2013 mala čsob akciu, smartfon alebo tablet zdarma ak si u nich otvoríš účet, otvorila som, mobil mám zdarma, a za vedenie účtu neplatím nič len musím splniť pár podmienok, kt. nie sú nesplniteľné ..... tak hádam im to tak vydrží aj nadalej. Z TB by som utekala len by tak hučalo či svišťalo. :D
not4me
03.01.14,00:36
Ja som pred mesiacom odisiel z CSOB kvoli uplnej nespokojnosti,neodbornosti a neskutocne vysokym poplatkom hadam aj za to ze som dychal !
szčo123
03.01.14,13:38
Prečo by si z TB utekala? U mňa sú dôvodom poplatky a vnucovanie niektorých produktov, ale zaujíma ma aj názor druhých :)
szčo123
03.01.14,13:42
Môžem sa spýtať, v čom sa prejavili neodborne? A tie poplatky myslíš za mesačné balíky či za služby navyše?
mareko
03.01.14,14:49
Tiež mám osobný účet v ČSOB, pred x rokmi som pre nekonečné a stále sa zvyšujúce poplatky za všetko ušla zo SLSP a odvtedy mám účet zadarmo. Dávnejšie som mala aj podnikateľský, vtedy mali tiež nízke poplatky. Podnikateľský účet som zrušila, takže sa k nemu nevyjadrujem. So službami banky som spokojná, nevnucujú nič, ak je potrebné tak ma upozornia na niečo, čo by bolo dobré zmeniť alebo upraviť vtedy mi zavolajú. Ak potrebujem, poradia vhodný produkt. Čo sa týka podmienok za vedenie účtu zadarmo, tak tie podmienky sú bežne splniteľné. U mňa platí, že je to "moja" banka. Prístup pracovníčok je profesionálny a priateľský. Stalo sa mi raz, že nová mladá pracovníčka dačo "pohnojila" no po reklamácii všetko uviedli na správnu mieru a ešte som dostala aj benefit. Takže u mňa za jedna.
alla66
03.01.14,18:03
Pred 10 rokmi sme v CSOB za vedenie účtu platili 60 halierov, teraz je to 0€. Vďaka za otvorenie témy:) Počet nájdených objektov /bankomatov/: 258
mona091
03.01.14,18:35
ja som z csob odisla pred par rokmi,

som v tatre,
vyuzivam vacsinou standartne operacie, banking na kopec prevodov, aplikacie vyuzivam: citacku v mobile, obcas hlasovu sluzbu,dialog, teraz uz cez identifikaciu hlasu, skusila som aj viamo, aj ked je to asi len na zabavku, mozno niekedy vyuzijem, ak dcere budem musiet rychlo poslat vreckove, som spokojna, stale ma profesionalne vybavili, na pobockach rychlo, pri ktoromkolvek okienku, reklamacie mi riesili okamzite a tiez rychlo, prevody su rychle, ocenujem dlhe otvaracie hodiny, aj cez vikendy, ocenujem huste zastupenie,
depozitne produkty vyuzivam v inych bankach, kde su lepsie moznosti, a aj ked platim 50%, vobec mi nevadi, ani keby som platila o cosi viac,

v csob som stravila hodiny, kym som sa dostala ku okienku, ak som chcela vybavit nahodou viac veci, tak som musela cakat, aby ma prijali pri dalsich okienkach, poplatky mi davali este aj za otazky, davali mi neprofesionalne informacie k nie beznym produktom produktom, a kym nemusim, csob nenavstevujem

pokracovanie:

mala som u nich devizovy tv - bez poplatkov, pri jednej z navstev som z dovodu nizkej urokovej sadzby tento tv isla zrusit, pytala som sa na vsetky podmienky, hlavne poplatkove, aj na nove produkty, nic vyhodne, tak som tv zrusila, o rok neskor vyzvy s vykricnikmi, ze mam u nich nedoplatky, pri osobnej navsteve vysvitlo, ze za zrusenie tv, z mojej strany nasledovala reklamacia, na centralu, odpoved bola v moj prospech, poplatok mi nemal byt uctovany, vybavene,
stalo ma to nervy, cas, energiu,
tak som zrusila aj ostavajuce produkty, co som u nich mala, pricom mala som tam aj produkt niekolkorocny, a ten mi rusili tyzden z dovodu, ze som si nepamatala podpisovy vzor spred desiatich rokov, dva dni za sebou som chodila na pobocku davat podpisove vzory - spolu asi 50 krat rozne podpisy, kym som sa neztrafila do toho spravneho, pricom o spravnosti ma mohli informovat stale ku veceru dna, lebo mi nevedeli porovnat podpisovy vzor s originalom, udajne nebol prepojeny a original mali v ba (v 2009 roku!), a sucasne nereagovali na situaciu, ako ma identifikovat, aj ked podpisovy vzor mi nesewdel, a nikto netusil, ako mal vyzerat,

neviem si predstavit, co by bolo, ak by som mala ruku v sadre


mozno dnes uz zmenili pristup, neviem, no vadi mi, ze na pobockach sa velmi dlho caka, kazde okienko je vyhradene na inu operaciu, neviem pri jednom okienku vybavit viac veci naraz,
Xanti
03.01.14,19:10
szčo1123 vieš že ani neviem, mám averziu .. osobnú nechuť k TB a k SLSP .. pričom s TB ani nemám osobnú skúsenosť ale skôr firemnú, mali neskutočný systém platenia platieb cez internet banking. A bola som neskutočne rada, ked konateľ ten účet v tej banke zrušil, ldebo som si šla vlasy vytrhať cez tú ich kalkulačku kým som všetko nahodila ... a SLSP pár krát oklamali, prišiel človek tam o pár penazí takže ich mám ťažko na saláme. A aj reklamy ... na TB sú ťažkopádne, a na SLSP .. fakt mám averziu voči týmto bankám ...
alla66
03.01.14,19:37
oprava: 6 korun slovenskych
Dubak2000
03.01.14,20:40
ja mam ucet u TB a myslim si ze v nich nebude rozdiel. Skor ci neskor kazda zmeni podmienky aby boli nevyhodne. Ale pouzivam uz par rokov FIO, ktore na slovensku je len malo, ale je bez vecsiny poplatkov. Ja som byval v Cechach kde maju dost pobociek tak to bolo pre mna vyhodne. Hlavne vo firme mame hodne pohybov na ucte co TB kazdy pohyb spoplatnuje a FIO ma zdarma. TB ma stala tak 25-30 euro mesacne za firemny ucet a FIO 0. Doporucujem pouvazovat...
szčo123
04.01.14,07:18
Poplatky za otázky?! Môžeš, prosím, upresniť? Nemyslím presnú otázku, ale ako k tomu došlo.
misoft
04.01.14,10:10
Podmienky sú výhodné - ako pre koho - pre banky VŽDY!
Indeed
06.01.14,08:08
Každá banka /teda AJ ČSOB/ hodnotí klienta, podľa toho

AKÝ bude mať z neho užitok /teda , koľko peňazí klient na svojom učte do banky prinesie , a tiež o koľko ho može banka zodrať /

rozmenené na drobné, čím väčšie obraty budu mesačne na učte tým ustretovejšia je banka k požiadavkam klienta

a prechod transakcií na IB je už asi trend...

Aj ked ja osobne robím transakcie vylučne na pobočke...
pri počte celkom 5 slovom päť obratov mesačne to banka zvládne
a ja nemam problém s tým,tých 5 transakcií banke zaplatiť
a najväčší bonus pre mňa je možnosť prečerpania učtu do mínusu
viac ako 1000 eur

a tiež kreditka....

Inak celkom odlišné podmienky banka dáva pre bežné učty a inak nastavené podmienky su pri podnikateľských účtoch
preto by bolo treba založiť tému s názvom :
Podnikateľský účet v ČSOB ...

Lebo väčšina komentárov, aj ten moj je zameraný na hodnotenie bežného účtu

Neoficialny rebríček bánk na SVK
1. ERSTE SLSP ( kvoli rozšírenosti)
2. VUB
3.ČSOB
iné banky

tatarbanka na posledných miestach
mr2
06.01.14,16:43
Urcite sa oplati odist od TB lebo:

1) dvíhajú každým rokom cenu za vedenie účtu - toho roku z 5 na 6 euro ALE uz vypis postou nieje v cene cize realne to slo na nejakych 8 eur - cize z 5 eur na 8 = cca 40% zdrazenie!

2) internet banking maju vo flashi - ak sa niekto vyzna v internetovej bezpecnosti tak netreba viac hovorit :/
Oliwa
14.02.14,17:08
CSOB - FO - poplatok za vedenie účtu v r. 2013 - nula. Predtým - detto. Podmienky nie sú nesplniteľné, len človek musí mať finančnú disciplínu, resp. ustrážiť si stav na účte a využívať len služby, ktoré má v balíku bezplatne. To si treba zistiť pri otvorení, resp. 2x do roka, keď sa mení cenník, čo banky chystajú na svojich klientov - čo Ti v balíku ponúkajú a čo budeš najviac využívať. Fakt je, že o svoje peniaze sa treba starať, najmä, ak ich neprehadzuješ doma vidlami... Nechápem ľudí, čo sú cca z minimálnej mzdy ochotní platiť bankám každý mesiac pomaly 10 eur... Z TB som odišla pred rokmi, poznali ma, keď potrebovali nového klienta, keď som potrebovala niečo od nich ja - dovi-dopo...

Bankovníctvo máš ako spojené nádoby - čo Ti v jednej banke pridajú, v druhej /alebo ešte v tej istej/ Ti v inej službe odoberú - tam nie je veľa možností na lavírovanie... Rozhodne zarobí banka na Tebe a nie Ty na nej... Ale napriek tomu je možné mať účet zadarmo.