slimakuš
02.01.14,15:10
Dobrý deň,

viete mi prosím niekto poradiť kde na portály FS nájdem formulár na odhlásenie motorového vozidla? Alebo toto môžem podať u platcu DPH aj po starom v papierovej forme?

Ďakujem.
Tweety
02.01.14,14:50
Nemusíš ho odhlásiť elektronicky.
slimakuš
02.01.14,15:13
ďakujem... ale keď chcem? nenašla som na portáli nikde k tomu formulár...
avalik
06.01.14,19:51
V Katalógu elektronických formulárov - Nešpecifikovaná oblasť - Nešpecifikovaná agenda - Všeobecné podanie pre Finančnú správu Slovenskej republiky

Doplnenie:

Poučenie k Všeobecnému podaniu pre finančnú správu (ďalej len „Všeobecné podanie pre FS“) https://pfseform.financnasprava.sk/Formulare/Poucenia/VSEOBv14-poucenie.pdf
Katarína111
07.01.14,06:47
ale veď od 1.1. sa už musia robiť všetky podania elektronicky - či?
Braňo
07.01.14,06:55
avšak nemajú všetky formuláre elektronické.
slimakuš
07.01.14,12:20
nie nemajú, treba nejako cez to všeobecné podanie, ani čert sa v tom nevyzná... a na DU mi to v papierovej forme nezobrali, len elektronicky všetky podania...
avalik
07.01.14,12:24
no ved si vo vseobecnom podani vyklikas coho sa tyka tvoje podanie a do textu uvedies co chces - tak ako by si to pisala vo worde - podpises ZEP alebo EZ, vytlacis, odosles
slimakuš
07.01.14,12:27
a tiež mi nie je jasné či im tam treba nejakú prílohu priložiť napr. pri odhlásení MV či len napísať text a ku ktorému dátume, alebo aj na odhlásenie platiteľa daň zo závislej činnosti som nenašla formulár...
slimakuš
07.01.14,12:30
tak to aj mám nahodené práve, a bez prílohy ma nepustí ďalej, tak čo naskenovať oznámenie podpísané papierové?
tictac7
07.01.14,13:25
áno, veď im predsa nebudeš posielať prázdnu správu....
slimakuš
07.01.14,13:37
správa je predsa v texte napísaná ale načo ešte prílohu, keď to píšem do textu..... celkom mi uniká podstata elektronického podaja, keď mám ešte pôvodné doklady skenovať... a pritom som za elektronickú komunikáciu :D stačilo by keby mali všetky formuláre nahodené.... to je ako niekedy prihláška/ohdláška zamestnávateľa v SP... všetko sa dalo elektronicky len tá nie
avalik
07.01.14,13:38
doplnila som odpoveď
micuska6
08.01.14,09:54
Dnes som posielala Oznámenie o zániku daňovej povinnosti na 4 vozidlá.
Urobila som to cez všeobecné podanie elektronicky. Len som napísala text, žiadnu prílohu som neposielala. Všetko išlo v pohode, podpísala som a poslala. Objavilo sa mi aj okienko s Identifikátorom podania.
Keď si otvorím históriu, tak toto podanie tam nemám. Do schránky správ mi pribudli každé 2 minúty jedna správa, celkom 3 správy: "Správa o neprijatí podania", tieto správy neviem ani otvoriť . Čo som urobila zle? Má niekto podobnú skúsenosť?
A dá sa takéto oznámenie podať aj v papierovej forme? Väčšina tvrdí, že nie. Na DÚ nevedia povedať. Som zúfalá.
Upravujem:
Cca po 20 minútach sa mi podanie objavilo v histórii, ako prijaté, ale neviem ho otvoriť, ani vytlačiť potvrdenku. Aj do schránky správ mi prišla správa , že podanie bolo prijaté.
Ako v lete na saniach....
Dúfam, že tieto moje výlevy niekomu pomôžu.
slimakuš
09.01.14,08:54
tie potvrdenky sa dajú otvoriť kliknutí na lupu úplne vpravo, ale mne to tiež dva dni nešlo, až teraz keď som skúšala.... mne prišli potvrdenky len o potvrdení podania asi do 15 minút..... ešte sa pobavíme kým na to prídeme čo a ako :D
micuska6
09.01.14,09:02
Večer som už aj ja vedela vytlačiť tú dosť primitívnu potvrdenku :)
slimakuš
10.01.14,22:12
a ešte teda neviem či sa niekomu podarilo vytlačiť aj obsah správy, lebo v potvrdenke aj v detaile správy je uvedené len Všeobecné podanie a dosť... vôbec neviem čo som tam uviedla - teda píšem si to tam, ale nie je tam text podania ani sa nedá vytlačiť
katka.hesskova
12.01.14,16:06
odkial prosim mate informaciu ze nemusia byt uz vsetky podania elektronicke vratane odhlasenia auta z DzMV?
kn-alka
12.01.14,16:18
Na Daňovom úrade v Dunajskej Strede nezobrali obyčajný list - žiadosť, že pre platcu DPH sa musí všetko posielať len elektronicky, listové podanie nebudú vôbec akceptovať.
mizu24
12.01.14,17:12
v KE zobrali v pohode a dokonca na ich stránke som našla, že sa môže podať elektronicky, písomne alebo osobne. Len teraz to nejako už neviem nájsť :( Menia obsah stránky neustále...
tictac7
12.01.14,17:17
zo zákona - § 14 ods. 1 písm. a) Daňového poriadku
mizu24
12.01.14,20:03
Našla som to:

Oznamovacia povinnosť

Oznamovacia povinnosť vzniká daňovníkovi iba pri zániku daňovej povinnosti.

Daňovník je povinný zánik daňovej povinnosti oznámiť príslušnému správcovi dane do 30 dní odo dňa zániku daňovej povinnosti. Zánik daňovej povinnosti na dani z motorových vozidiel môže daňovník oznámiť elektronicky, písomne (odporúčaný vzor Oznámenie o zániku daňovej povinnosti je zverejnený na intranetovej stránke finančnej správy) alebo ústne (osobne) do zápisnice o ústnom pojednávaní u správcu dane.

Oznamovacia povinnosť sa nevzťahuje na daňovníka, ktorým je zamestnávateľ, ktorý vypláca cestovné náhrady zamestnancovi za použitie vozidla (bez ohľadu na to, či v osvedčení o evidencii časť I. alebo v osvedčení o evidencii časť II. vozidla je ako držiteľ zapísaný zamestnanec alebo iná osoba).

Príklad

Daňovník predal vozidlo 25. júna.

Daňová povinnosť v danom prípade zanikla 25. júna. Daňovník je povinný oznámiť zánik daňovej povinnosti miestne príslušnému správcovi dane do 30 dní odo dňa zániku daňovej povinnosti, t.j. do 25. júla.
AUTOUNION
13.01.14,12:00
Ja som 8.1.2014 podala odhlásenie písomnou formou. Dnes 13.1.2013 sa mi ozvala zamestnankyňa DU, že musím podať elektronicky nakoľko som platiť. DPH. Pod E-dane taký formulár neexistuje a ked som našla tento formulár na portal sekcie danovej Finančneho danoveho riaditelstva, tam ma nechce nahlásiť vraj som blokovaná do 31.12.2014
https://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/kcxml/04_Sj9SPykssy0xPLMnMz0vM0Y_QjzKLN4g3CgwxNwBJgjiO-pEYYkCOWTCyuK9Hfm6qfpB-gE9-emaevrd-QW5oRLmjoyIAy5NtxA!!/delta/base64xml/L0lKa2tna2lBL0lKakFBTWpJQUVSQ0lnISEvNElFQjlZZ19yQ0 doaEEhIS8y
avalik
13.01.14,12:08
stranka drsr.sk uz nie je funkcna - mas to tam aj uvedene ... musis sa prihlasit na novej stranke financnej spravy - navod na podanie je tu https://www.financnasprava.sk/_img/pfsedit/Dokumenty_PFS/Elektronicka_komunikacia/Prirucky_navody/2013_12_20_Podanie_Dokumentu%20-%20FINAL.swf
JAJA11
20.01.14,12:43
tak ja som vypísala obvyklé tlačivo a dala som to ako všeobecné podanie s prílohou.... tak som zvedavá, čo z toho bude :-( galimatiáš, ale aspoň budú môcť pokutovať....
KEJKA
20.01.14,13:56
ja som využila všeobecné podanie, vypíšem hlavičku a do tetxu napíšem to, čo by som napísala do listu. prílohu nedávam, ak nie je potrebná z iných dôvodov. Príklad
Oznámenie o odklade podania DPPO
Žiadosť o preúčtovanie platieb.
podľa netreba písať osobitne, scanovať a dávať ako prílohu, ved to podpisujem ZEPom, resp. kto má značku tak tým.
JAJA11
20.01.14,19:36
ja som to tiež nepodpisovala, len vypísala tlačivo, tak snáď to prejde.... myslím, že bude ešte dosť problémov....
KEJKA
20.01.14,19:56
podpisujem ZEPom, takže je to podpísané. Mám správu o prijatí. Kedže je to oznámenie, tak nečakám odpoveď z DU.
sabi306
10.02.14,18:40
mne vzali v papierovej forme odhlasku auta, ale povedala,ze to musim podat elektronicky.celkom som z toho jelen,lebo tlacivo tam nie je a som zvedava,ci mi to vobec pojde cez financnu spravu. je to riadna blbost. super je akurat to,ze je to elektronicky rychlejsie a netreba nikam chodit. inak asi nic
Jarka 1
10.02.14,18:57
Tlačivo tam nie je, a asi ani nebude. Musíš to napísať do toho všeobecného, alebo ak máš niekde vo svojom PC tak ho vyplnené podať ako prílohu k tomu všeobecnému podaniu. Nájdi si na stránke fin. správy videonávod . Je to niekde pri elekt. komunikácii.
Centrum
13.02.14,09:36
Práve to tiež skúšam. V záhlaví treba označiť finančnú správu SR, alebo daňový úrad. ? A ešte neviem prísť na to, kde vlastne je miesto na písanie textu-správy o čom je toto podanie ? Máte pravdu , že možno je to jednoduché, len na to prísť a zvyknúť si. Ďakujem za rady.
KEJKA
13.02.14,15:28
najskor si vyber druh podania, ano vyberieš DU podľa sídla, všeobecnú agendu, či podanie (alebo čokoľvek iné),
potom formulár otvor - vpravo tlačítko, objaví sa hlavička, tú vyplníš a postupne sa ti objaví aj telo správy - väčšie okno do ktorého píšeš text.
Centrum
13.02.14,17:28
Ďakujem, tak teraz som to dokončila, ale nejde mi vyplniť PSČ ani č. popisné, urobil sa červený rámik a tiež vôbec nemôžem naťukať DIČ, ako keby pre tie tri kolonky som mala vypnutý num Lock. Záhada, aj prílohu som pripla, skäsila som podpísať EZ, na ľavej lište je ako rozpracovaný s prílohou, ale VALIDÁCIA - nepustí ´dalej. ešte sa na tomto novom portáli natrápime.....ešteže na odoslanie je čas, horšie to bude ku koncu marca ......
KEJKA
13.02.14,17:44
skús bez medzier
Centrum
13.02.14,18:05
Konečne sa podarilo, aj sa postupne vytrénujeme, do 31.3..
ilona
14.02.14,08:55
Vypísala som oznámenie, keď som dala skontrolovať tiež OK, len neviem čím to odoslať, stále mi píše, že je validný.
KEJKA
14.02.14,13:35
vľavo máš odoslať - ak sa ti to nezobrazuje na obrazovke, je tam možnosť rolovať - v ľavej časti.
ilona
14.02.14,14:33
Kejka v ľavej strane mám vedľa výkazu biele a na spodu na výkaze ulož, načítaj, vytlač,skontroluj. Vôbec nikde nevidím odoslať, alebo niečo podobné. Ak môžte poradte. Ďakujem.
KEJKA
14.02.14,15:04
presne nad tým, alebo pod tým, sú aj ostatné možnosti - treba rolovať, bud hore alebo dole. mne sa tiež zobrazuje len časť toho stlpca.
avalik
14.02.14,15:08
ilona, pravdepodobne si pouzila elektronicky formular zverejneny na stranke FS - ak chces odoslat, musis sa prihlasit hore na stranke a tam v druhom riadku tretom stlpci vybrat katalog formularov - nalistovat vseobecne podanie - ked ho otvoris, vlavo sa ti zobrazi menu na posielanie aj pridavanie prilohy
ilona
14.02.14,16:05
Ďakujem Vám, vyplňovala som to v zlých formulároch ako píše Avalik, vôbec sa neviem na tej stránke poriadne zorientovať.
KEJKA
14.02.14,17:30
ved sa naučíš - maturujeme nad tým všetci. Čo sa dá, aj tak podávam cez eDane.
sophie
18.03.14,12:50
Ja som dnes posielala všeobecné podanie aj s prílohou, všetko prešlo v poriadku, aj oznámenie o prijatí mám, len sa chcem spýtať či sa dá niekde pozrieť tá príloha čo som priložila k podaniu, lebo nikde nevidím takú voľbu. ďakujem.
EMKAESKA
18.03.14,17:22
posielala si prílohu vo formáte XML, inak to ani nejde....ale ako oznámenie vo formáte WORD (http://www.porada.sk/word#__AUTOKW) zmením na XML? :(
avalik
18.03.14,17:25
EMKAESKA, oznamenie napis do textu podaniana
avalik
18.03.14,17:29
na PFS - historia komunikacie - odoslane dokumenty - klikni na lupu pri podani - zobrazit elektronicky dokument - prilohy - sprava priloh
EMKAESKA
18.03.14,17:35
ak netreba prílohu tak, super, pôvodne som to chcela dať do textu, ale myslela som, že treba ako prílohu....ďakujem :)
avalik
18.03.14,17:37
ale na konci formulara musis oznacit typ prilohy - oznamenie - aj ked ziadnu neprikladas
EMKAESKA
18.03.14,17:39
ďakujem
sophie
18.03.14,18:49
ja som to posielala cez eDane/Java a tam je len zobraziť potvrdenku a detail
avalik
18.03.14,19:04
pisala som postup na PFS, tak postupuj podla toho
Betina2
18.08.14,10:56
Ahojte, podala som Oznámenie k zániku daňovej povinnosti k dani z MV ako prílohu. Dala som z katalógu formulárov Všeobecné podania a už priamo v ňom som nastavila Oblasť podania: Nešpecifikovaná oblasť , a následne Agenda: Nešpecifikovaná agenda. Odoslanie s prílohou prebehlo v poriadku, mám aj potvrdenku o prijatí a spracovaní dokumentu.....Ale teraz som sa zarazila - nemala byť oblasť podania : Správa daní a Agenda: Daň z motorových vozidiel ? Dostane sa to správne k správcovi ? Inak v prílohe je štandardné tlačivo, tak ako bývalo kedysi so všetkými náležitosťami a identifikátormi. Ako je to vlastne správne ? V tom usmernení z FS sa píše len všeobecne, čo sa podáva cez Všeobecné podania a čo nie, ale už samotné nastavenia tam popísané nevidím. Prosím vyjadrite sa . Ďakujem.
blondy
19.08.14,08:37
tu : Správa daní a Agenda: Daň z motorových vozidiel sa dá podať len dan MV, postupovala by som tak ako si napísala. - cez nešpecifikovanú agendu.
Betina2
19.08.14,08:42
Daňové priznanie k dani z motorových vozidiel sa ale vyberá priamo v Katalógu formulárov, je tam tlačivo predpísané , to sa nepodáva cez Nešpecifikovanú agendu z Katalógu formulárov .
Betina2
19.08.14,08:49
Možno som sa správne vyjadrila - na hlavnej stránke FS som sa prihlasila svojim ID a heslom. Následne som si otvorila Katalóg formularov, vybrala som nešpecifikovanú oblasť, následne nešpecifikovanú agendu, všeobecné podanie, otvorila som formulár. Otvoril sa formulár s belasým pozadím, a tu zadávam z výberu adresát - daňový úrad, otvoria sa možnosti, vyberiem daňový úrad a prípadne pracovisko. Potom musím vybrať z ponuky Oblasť podania - no a tu mám niekolko možností, medzi iným aj Správu daní alebo Nešpecifikovanú oblasť. Ja som dala nešpecifikovanú oblasť. Následne mám vybrať Agendu. V tomto prípade som dala Nešpecifikovaná agenda (iné mi neponúklo). Ak by som ale dala o krok späť Správu daní, tak by mi ponúklo ako Agendu na výber okrem iného aj Daň z motorových vozidiel. O tieto 2 posledné kroky sa pýtam.
blondy
19.08.14,08:49
veď som napísala že cez správu dani : dan MV sa dá podať len DP... to čo ty si potrebovala podať je len cez nešpecifikovanú agendu
Betina2
19.08.14,08:50
Ďakujem, toto mi je jasné, ale už vnútri formulára všeobecného podania sa motám, vyššie som uviedla presne ako som postupovala
Betina2
19.08.14,08:56
Blondy asi sa nerozumieme - DP k dani z MV podávam výberom z Katalogu formulárov-Správa daní-Daň z motorových vozidiel. Je tam štruktúrované tlačivo. V tom si rozumieme. Je mi jasné aj to, že Oznámenie podávam cez Katalog formularov-Nešpecifikovana oblasť-Nešpecifikovana agenda. No po otvoreni formulara na nešpecifikovanu agendu, toho modrého, tam sú možnosti výberu a na o som sa pýtala. Ale aj tak ďakujem za reakcie :)
blondy
19.08.14,09:00
už rozumiem ako si to myslela. Môj názor je že sa to aj v tomto prípade ako si popisovala - dostalo do rúk správkyni. Na tvojom mieste by som jej zavolala a overila si to.
Betina2
19.08.14,09:02
Ďakujem