Ivetak1807
23.03.06,22:31
Zdravím všetkých v tomto nervy drásajúcom období.

Určite máte všetci veľa práce, ale tajne dúfam, že mi bude niekto vedieť poradiť a bude ochotný poradiť. Máme jedného klienta, ktorý si od obyč.človeka prenajal dom, v ktorom chce prevádzkovať ubytovanie, príp. nejakú reštiku v budúcnosti. Avšak do prenájmu vzal starú barabizňu, ktorú treba opraviť, možno príp. zrekonštruovať. Dohodli sa, že do úplného otvorenia si ten majiteľ nebude účtovať nájom a nájomca dom prerobí na vlastné náklady. Samozrejme, hlavne kvôli tomu, že firma je platcom DPH. Všetky faktúry a bloky som im účtovala kvôli DPH, ale teraz si neviem rady, ako mám všetky tieto výdavky zaúčtovať, keď to nie je jeho budova. Môžem dať všetko do nákladov? A keď sa dohodli, že nájom by v tom roku bol XY Sk, čo s touto sumou na konci roka, keď nie je fyzicky zaplatená? Účtuje sa o nej nejako? Nájom sa bude platiť možno až od tohto alebo budúceho roku, podľa toho, kedy bude dom dorobený. Firma pre tieto výdavky vychádza do mínusu, ale nechcú to tak, kvôli bankám. Chcú platiť nejakú daň. Ale v tom prípade by som musela tú akože sumu za nájom dať do výnosov, iné riešenie, aby platili nejakú daň zo zisku, neviem a nepoznám.

Vopred všetkým ďakujem za ich nápady a rady.

Držte sa a už to nejako vydržte ten týždeň /aj keď by som si niekedy želala, aby bol do konca marca ešte aspoň mesiac!/.:mee: :mee: :mee:
accad
23.03.06,21:56
Soňurka
25.03.06,22:06
Tiež budem mať ešte väčšiu jóbovku, ale ja to nechávam až keď bude viac času - na apríl (môžem si to dovoliť)
Pekný večer :) - vlastne noc:)