technickyantitalent
02.01.14,16:23
Zdravim, potrebovala by som pomoct s nastavenim wifi routera :) ja viem, klasicka zena :D

pri zapojeni sietoveho kabla do pc musim nastavit ip adresu, masku podsiete, branu, server dns a alternativny server dns.... ked vsak nastavujem router neviem kam tieto udaje zadat.... samotne nastavenie routera to zvladam, wifi sa siiiiri ale pripojit sa na nu neda.... najde sa niekto kto pomoze? dakujem :)
misoft
02.01.14,16:22
Na router (nastavenia) sa dostaneš pripojením PC k routeru cez kábel. V PC si na nastaveniach sieťovej karty (ikonka vpravo dolu klik PTM) otvoríš Vlastnosti a v časti Sieť vyhľadáš v zozname Internet Protocol Version 4, označíš ho a otvoríš Vlastnosti. Uvidíš a označíš vo Všeobecné - Získat adresu IP automaticky a Získať adresu servera DNS automaticky. PC bude potom vždy brať to, čo mu router pošle.
Toto isté urobíš aj na sieťovej karte WiFi tvojho počítača (ak máš notebook).
Kábel od internetu zapojíš do routera (niekedy označené) WAN), kábel od PC zapojíš do routera do LAN. Podľa typu routera v internetovom prehliadači (Opera, Chrome, FF, IE) zadáš do adresného riadku 192.168.0.0 (prípadne posledné dve číslice kombinácia 1.0, alebo 0.1, príp. 1.1) - zadáš užívateľské meno a heslo do routera (niekedy je prednastavené admin/admin). Potom v menu routera musíš nájsť nastavenie pre prístup do siete (niekedy je to označované internet , WAN a pod.) a tam zadáš IP a DNS, ktoré si dostala od providera. Router bude v sieti.
Ak potrebuje WiFi - musíš v routeri povoliť WLAN (WiFi Local Area Network), ďalej označiť menom svoju sieť (je to pod SSID), šifrovanie (je to často označované Security), kde si nastavíš WPA2-PSK a v časti heslo určíš heslo. Pozor! Po vyhľadaní WiFi siete tvojho mena a pripojení, toto heslo povolí pripojenie!
Toľko základ.
technickyantitalent
02.01.14,17:04
dakujem velmi pekne za radu, idem to vyskusat... snad to zvladnem :)
technickyantitalent
02.01.14,17:34
noo tak urobila som vsetko podla vasho navodu, ale ked som sa chcela pripojit na moju wifi vypisalo : " nastavenie siete ulozene v tomto pocitaci nesplna poziadavky siete." co som urobila zle? O:-) dakujem!
mecky
02.01.14,17:37
bud vo vlastnostiach pripojenia v pc zmenis typ zabezpecenia a heslo

alebo v nastaveniach routra zmen SSID
technickyantitalent
02.01.14,17:58
dakujem idem skusit
technickyantitalent
02.01.14,18:19
stale to nejde, neviem co robim zle
KoxXxo
02.01.14,18:58
misoft
02.01.14,19:05
Uvedenú sieť, ktorá "nespĺňa" požiadavky vymazať zo zoznamu. Tým by sa malo vymazať i z uložených nastavení v PC. Pre istotu reštart PC a skúsiť znovu pripojiť s vyhľadaním svojej siete (podľa mena), dať pripojiť (ak je zabezpečená), malo by heslo pýtať - a malo by sa pripojiť.
technickyantitalent
02.01.14,20:59
dakujem vam vsetkym, wifi ide :)