devil811
02.01.14,17:31
Zdravim. Mám problem po vymene zakladnej dosky som vsetko v pohode rozchodil okrem zvuku. Je to doska IPIBL-LB. Doska vyrobena pre HP ktovie kym vraj Asusom ale ten sa k nej na ich stranke podpory vobec nepriznava. Nastasie win 7 si vie niektore dolezite drivery stiahnut aj sam tak zvuk nabehol po par hodinych od preinstalovania. Horsie je ale ze aspon raz za den pri praci s pc teda bud pocuvania hudby alebo volania cez skype zrazu zmizne zvuk a odpoji a mikrofon. V tom momente z pocitaca zmiznu aj zvukove zariadenia takze ani v spravcovi zariadenia nieje ziadne vystupne zvukove zariadenie ako keby tam ani nebola na doske integrovana zvukova. CCa po 10 minutach zacne instalovat nove zvukove zariadenie a ked sa uspesne doistaluje zvuk nakopne. Cim to moze byt???
misoft
02.01.14,16:46
Everest, Aida - zistiť presný názov zvukovej karty. Potom vyhľadať ovládače na tú presnú ZK.
Ale tvrdenie, že nie sú od ASUSu ovládače - toto je čo?
http://www.findlaptopdriver.com/driversdownload/ipibl--lb--motherboard--asus.html
A máš tam i AUDIO!
devil811
02.01.14,16:50
To som vsetko spravil je to skladacka HP m9450cs a na ich stranke su drivery ale nedali sa instalovat stale mi to vyhadzovalo ze Vas pocitac nema dostatocne parametre pre tento update alebo neco podobne pritom je tam ten isty win a nic ine okrem dosky sa nemenilo a aj ta je tam ta ista ako predtym len nova.
devil811
02.01.14,16:51
a ten zvuk ide takze driver je ok len to vypadne raz za den teda zatial sa to tak javilo.
devil811
02.01.14,16:52
a ked su na asuse ako tvrdis tak ich prosim skus najst je to doska IPIBL-LB Benicia. Aj na zahranicnych forach pisu ze asus akosi na tu dosku kasle.
misoft
02.01.14,16:59
A myslíš - podľa čoho som hľadal? Stačilo ujovi zadať IPIBL-LB a hneď ponúklo i drivers - 24700 odkazov za 0,25sek. A tretí od vrchu kto pozerá - ASUS!
devil811
02.01.14,17:15
Tieto mi zvuk neozivili.Problem je skor v tom ze ked vypadne zvuk tak uplne zmizne v ponuke Spravca zariadeni ponuka-Sound video and game controlers. Takze neviem kde je zrada.