besttracker
02.01.14,18:51
Dobrý deň
som dennym studentom Vysokej školy,ktory dovrsil hranicu cez 26r. a doteraz som sem tam vypomahal otcovi zivnostnikovi bez naroku na mzdu,doteraz som splnal podmienky:



Nelegálna práca a nelegálne zamestnávanie však nie je, ak pre fyzickú osobu - podnikateľa vykonáva prácu jeho príbuzný v priamom rade (dieťa, rodič, starý rodič, vnúča), súrodenec alebo manžel/-ka, ktorí sú buď dôchodkovo poistení alebo sú poberateľmi dôchodku alebo sú žiakmi/študentmi do 26 rokov.


v sucastnosti som dovrsil vsak hranicu 26r,a teraz ked chcem pomoct sem tam (za tyzden 5-6 hodin) otcovi vo firme, ma musi nejak zamestnat,a preto sa chcem spytat,ako najvyhodnejsie je mna zamestnat teda aby mal so mnou ako zamestnavatel mal co najmensie naklady,vybavovacky? do konca maja som riadnym studentom VS.

co som zatial patral,tak je asi najjednodukcia cesta uzavriet so mnou Dohodu o vykonaní práce
Ma teraz napadlo v mojom pripade lacnejsie zalozit si vlastnu zivnost ?zaplatim zdravotne poistnie, a po roku zivnost zrusim ,a udajne socialne neplatim v 1 roku .. ?
Dakujem za nazory,rady
Tweety
02.01.14,17:55
ej, ej, rok je mužského rodu, č? K namiesto ch. Do školy nechodí?
Mila123
02.01.14,17:56
nie je možné dať ani DoBPŠ.....
v tom prípade je možné formou PZ, DoVP či DoPČ
plné odvody bez oľhadu či je a či nie je študentom
Mila123
02.01.14,18:07
v tomto prípade nestačí ani VŠ......
Tweety
02.01.14,18:08
hej, teraz, keď dopísal, to je ešte väčšia hrôza. ..
avalik
02.01.14,18:09
vrrrrrrrrrrrrrr ... najjednoduCHšie, najjednoduCHšia ... odvodené od slova jednoduCHý ... nie jednoduKý
veronikasad
02.01.14,20:50
V akej oblasti podniká otec ? Kolko hodín týždenne u neho odpracuješ ?