cacka
02.01.14,18:07
Mám klienta, ktorý jazdí na českých značkách v SR. Z uvedených zmien som pochopila, že teda v SR nie je povinný platiť DzMV za rok 2013. A nemusí túto daň zaplatiť v ČR? A čo bločky za PHM? Tie si môže dávať do nákladov?
avalik
02.01.14,17:16
Mám klienta, ktorý jazdí na českých značkách v SR. Z uvedených zmien som pochopila, že teda v SR nie je povinný platiť DzMV za rok 2013. A nemusí túto daň zaplatiť v ČR? A čo bločky za PHM? Tie si môže dávať do nákladov?

16/1993 Sb.Zákon České národní rady o dani silniční - http://www.zakonyprolidi.cz/cs/1993-16
cacka
02.01.14,17:23
Čiže ak som správne pochopila, tak bude túto daň platiť v ČR, podľa §2, ods.1, písm.a)?

§ 2
Předmět daně

(1) Předmětem daně silniční jsou silniční motorová vozidla a jejich přípojná vozidla (dále jen „vozidla“)

a) registrovaná v České republice,

b) provozovaná v České republice a

c) používaná

1. poplatníkem daně z příjmů právnických osob s výjimkou používání k činnosti veřejně prospěšného poplatníka daně z příjmů právnických osob, pokud příjmy z této jeho činnosti nejsou předmětem daně z příjmů, nebo

2. poplatníkem daně z příjmů fyzických osob k činnosti nebo v přímé souvislosti s činností, ze kterých plynou příjmy ze samostatné činnosti podle zákona upravujícího daně z příjmů.
KEJKA
02.01.14,18:14
Bude platiť túto daň v Česku aj taká slov. s.r.o., pre ktorú jazdí zam-ec na svojom súkromnom aute?
Inak povedané, je rovnaká právna úprava pre platenie dane z MV v Česku aj na Slovensku?
avalik
02.01.14,18:53
V minuloročnom dokumente FRSR "Otázky a odpovede k podávaniu daňových priznaní k dani z motorových vozidiel za rok 2012"

sa uvádza:

Od 1. januára 2013 predmetom dane z motorových vozidiel je motorové vozidlo a prípojné
vozidlo kategórie M, N a O, ktoré je evidované v Slovenskej republike a používa sa na podnikanie alebo na činnosti, z ktorých príjmy sú predmetom dane z príjmov.
Z uvedeného vyplýva, že od 1. januára 2013 predmetom dane bude len vozidlo, ktoré je evidované v Slovenskej republike, a to bez ohľadu na to, kde sa vozidlo bude používať na podnikanie. Teda vozidlá, ktoré majú pridelené evidenčné číslo v zahraničí, v zdaňovacom období roka 2013 už nebudú podliehať dani z motorových vozidiel, a to aj napriek tomu, že sa vozidlá budú používať na podnikanie na území Slovenskej republiky.

Od 1.1.2013 daňovníkom dane z motorových vozidiel už nie je daňovník, ktorý používa
vozidlo na podnikanie, v dokladoch ktorého je ako držiteľ zapísaná osoba s trvalým pobytom alebo sídlom v zahraničí.
Pri vyplácaní cestovných náhrad zamestnancovi za používanie vozidla na služobné cesty je
daňovníkom zamestnávateľ, bez ohľadu na to, či zamestnanec je alebo nie je držiteľom tohto vozidla.
KEJKA
02.01.14,20:36
to však nie je odpoveď na môj problém.
avalik
02.01.14,20:40
to však nie je odpoveď na môj problém.

Kejka, ja som to nedavala ako odpoved na tvoju otazku ... mimochodom o nejaky prispevok nizsie mas link na cesky zakon
KEJKA
02.01.14,21:08
veď áno, šla som tentokrát kratšou cestou.............