moniq81
24.03.06,06:28
Čaute poraďáci,

jedna známa si robí teraz za posledné mesiace min. roka cestovné príkazy, pričom používala vlastné mot. vozidlo. Náhradu za PHM som jej odporúčala počítať podľa cien Slovnaftu, no teraz pozerám, že za rok 2005 sú na stránke ceny len do júna. Prosím poraďte, kde sa dajú nájsť ceny až do konca roku 2005??? Alebo ak to niekto máte, tak to prosím dajte na Poradu.
Ďakujem
Dada
24.03.06,05:30
Musíš si priložiť bločky z tankovania PHM.
Braňo
24.03.06,05:37
www.natankuj.sk
miriza
24.03.06,05:39
Taktiež na stránke štatistického úradu SR.
alušik
24.03.06,06:00
Niekto to rieši aj vyžiadaním výpisu cien platných za určité obdobie na čerpačke. Ochota na čerpacej stanici niekedy je, niekedy nie...
Osobne je podľa mňa najlepšie priložiť nejaké doklady z takovania, vtedy máte istotu, že Vám daňový úrad nemôže odškriepiť, že tá cena bola platná v čase použitia vozidla...;)
moniq81
24.03.06,12:10
Ďakujem veľmi pekne všetkým za rady.
Ale ešte mám jeden dotaz. Bločky má z rôznych čerpačiek s rôznymi cenami a deň tankovania sa nemusí zhodovať s dňom cesty. Čo má robiť potom???

Ďakujem
alušik
24.03.06,12:30
Ja osobne to robím tak, že vezmem najbližšie čerpanie ku dňu, v ktorom je urobená cesta. No zbláznim sa, že som "nezohnala" bloček priamo z toho dňa? Veď mohol natakovať aj 2 dni predtým, kto mi dokáže, že tak neurobil? Obyčajne sa ceny phm nemenili denne, takže je veľmi pravdepodobné, že tá cena by bola možno rovnaká.;)