Katarina5555
03.01.14,13:12
Dobíjame mýto v hotovosti. Na pumpách dostaneme jeden doklad, ktorý je vlastne aj fa aj slúži ako úhrada. Ako najsprávnejšie je to evidovať?
Prečo vlastne dávajú len jeden doklad a ani nie je orazený?
Jeden rok (2012) som zaevidovala ako faktúru, následne ofotila a dala ako doklad o úhrade aj do pokladne. Čiže DPH som odviedla pri faktúre a úhrada bola zvlášť v pokladni.
Ale aby som si to zjednodušila, tak som v roku 2013 dala faktúru priamo do pokladne a účtovala priamo do nákladov a teda aj DPH som si uplatnila pri poklan.dokladoch.
Ibaže teraz keď je ten nový formulár k DPH-kontrolný výkaz, to zas musím evidovať to mýto cez faktúry?
Pýtam sa hlavne kvôli tomu, že keď som to nahrávala priamo do pokladne tak som nevypisovala VS nikde a samozrejme mala som menej papierov.
micuska6
03.01.14,13:44
Je to tak preto, lebo to robí štátna firma, a tá si dovolí jedným dokladom aj fakturovať aj prijať úhradu a navyše, keď ti pošlú dobropis, vôbec sa neunúvajú napísať ku ktorej faktúre daný dobropis patrí. Skús to urobiť ty a uvidíš akú pokutu dostaneš..... Keďže ich faktúry sú klasické fa a nie zjednodušené daňové doklady a idú aj do kontrolného výkazu, tak ich budeš musieť evidovať, ako faktúry a následne uhrádzať z pokladne. Mňa to čaká tiež, ak programátori nevyriešia tento problém v pokladni. Ale ako dostanem do KV DPH pôvodnú faktúru, ak náhodou od našej slávnej NARODNEJ DIALNICNEJ SPOLOCNOSTI dostanem dobropis, to si neviem celkom dobre predstaviť.
Najka
18.02.14,06:07
Ahojte, mám dobropis za vrátenie nespotrebovaného mýta vystavený v januári k faktúre z r. 2013. Doklady o navýšení mýta som dávala cez pokladňu. Mám tento dobropis zaevidovať medzi faktúry a pôjde mi do kontrolného výkazu časť C1?
Katarina5555
18.02.14,07:34
a nie náhodou zaevidovať medzi dobropisy a dať do C2?
richina
19.02.15,08:46
také došlo aj mne, vrátenie nespotrebovaného zostatku mýta, ako dobropis, tiež som účtovala z pokladne a tiež neviem ako to zaevidovať.