porado
03.01.14,15:46
Násilne poškodili ventily pre privod teplej vody do radiatora a odstránili aj termostatickú hlavicu z radiátora, aby nešiel uzatvoriť. Sami pritom v bytoch vôbec nekúria najradšej by bývaly zadarmo bez platenia. Radiátor je úplne žeravý a je pustený deň noc nonstop, je tam ako v saune. Náklady na jeho prevádzku hradime všetci najomníci spoločne a nikomu sa to nepáči. Nemáte aj Vy podobných spolubyvajúcich, poprípade nemáte skúsenosť s bytovým družstvom na odstránenie radiatorov zo spoločných priestorov

Upozornenie!
Nevymazavaj zadanie temy!!!
LukyKs
03.01.14,15:34
Radiátor nemože byť "žeravý"
pri vonkajšej teplote nad nula stupňov je teplota vody okolo 40 stupňov
pri mínus 12 okolo 55 stupnňov

Pri BD so 69 bytmi vyšlo priemer okolo 200 €/ radiátor
kedže tento je furt otvorený , mohlo by to byť do 400 €/rok

Prkotinu ako odstrániť 1 radiátor može dať vybaviť zástupca - - ale tepelné straty BD sa tým nezmenia .
porado
03.01.14,16:41
Ďakujem za príspevok, "žeravý" bolo samozrejme myslené obrazne, upresním: 48 bytov, 4x radiátory , vlastná kotolňa v prízemí domu-pomerne vysoké náklady na kúrenie. Radiátory otvorené (nedajú sa uzavrieť) aj pri +13 stupňov vonkajšej teploty, ako tomu bolo dnes. Náklady vyššie ako 400 €/rok. V tomto prípade sa prejavuje slovenská nátura využiť čo sa dá, a nech to zaplatia tí druhí.
Mila123
03.01.14,16:44
a ja som si myslela, že prízemné byty sú chladné, pretože sú nad pivničnými, nevykurovanými priestormi......
LukyKs
03.01.14,16:54
Ak verím, že vlastná kotolňa je lacnejšia, že termohlavica zaviera podľa vnútornej teploty / odhadujem nezateplený BD , 3000 m2 bytov , mernú spotrebu do 90kWh/m2/rok,
tak celé UK by malo byť pre BD cca 3000*90*0,05 do 15000 € ( 280 € / byt a rok

Ak si to nákladov zaplietol aj TUV, tak veľmi orientačne do 420 €/ byt

daj sken rozúčtovania tepla na UK

PS
Inak mať vlastnú kotolňu je fajn.
Ale (aj predtým) treba mať
- vyregulovanú sústavu
- termohlavice
- pomer najviac 40/60, aby tí, čo privierajú, to aj pocítili
kopretinka
10.01.14,18:31
prečo si to vymazal???
porado
10.01.14,18:41
V podstate bol ten príspevok okomentovaný, chcel som iba vedieť, či na to niekto zareaguje.
korela
10.01.14,18:43
Určite majú chladnejšie dolu, teplo stúpa hore. Čo sa týka hluku, najhoršie sú na tom práve byty na prízemí, ľudia, búchanie výťahovými dverami, hluk pod oknami. Menili by ste s nimi? Ja nie.
Ako napísala Mila123, sú to najchladnejšie byty.
kopretinka
10.01.14,18:44
teraz tá odpoveď dolu nemá zmysel........toto milujem,ľudia sa tu snažia a potom takýto chytráci vymazávajú......admin to aj tak vráti,máš smolu