Passion
03.01.14,17:51
Muz pracuje 3 roky v zahranici.
Dozvedeli sme sa, ze nemusi dostat podporu, ak na Soc.poistovni nepreukaze nejake väzby na Slovensko. Hladala som, citala, nurala cele sviatky, ale nikde nic konkretne som nenasla. Vyzera to tak, ze zalezi na tom, ako sa uradnicka na Soc.p. vyspi, ci ma dobru naladu. Viem o pripade, ked clovek podporu dostal...druhy zasa nie...boli na tom skoro rovnako s tymi "väzbami na Slovensko". Citala som aj , ze si ma poziadat o davky v zahranici...druhy napise, ze nie, ze Soc.poistovna poziada o transfer davok, ci co.....,niekde zasa pisali, ze sa staci zamestnat na tyzden-dva na Slovensku a potom ist na Urad prace...atd.

Takze poprosim odpovede:

- po prichode zo zahranicia (vsetky odvody platene v zahranici)- Holandsko - ma clovek narok na podporu ak je zenaty, ma trvaly pobyt na SK, pravidelne chodi domov...atd.?

-ak by nemal narok....staci sa mu tu "zamestnat" na 1-2 tyzdne ...po "prepusteni" ist na Urad prace, Soc.poistovnu....atd??

- z coho by mu ratali podporu, dufam, ze nie iba z toho co zarobil na Slovensku za tie 2 tyzdne?...- či?
Anik
03.01.14,17:15
neviem či si si pri študovaní našla aj tento materiál tak Ti ho priložím
http://www.socpoist.sk/index/open_file.php?ext_dok=52029
všetko čo potrebuješ vedieť sa tam nachádza.