Jozefsp
03.01.14,21:21
Pozerám, že na prvých troch stranách Mzdy a personalistika, až na pár výnimiek , je DRAK. Znamená to koniec bezplatnej porady ?
promont maja
06.01.14,12:03
... starí dobrí poraďáci, až na pár skalných na poradu už nechodia ... dôvody? ... sklamanie ... porada už nie je to,čo kedysi ... keď si ľudia pomáhali a kvôli tomu na poradu chodili ...
mirko70
06.01.14,12:35
Som tu nový a zaujímalo by ma ako to tu kedysi chodilo.Možno by sa našlo aj nejake riešenie ako prilákať nových poradakov.
promont maja
06.01.14,16:33
... hmm ... dnes sa " človečina" veľmi nenosí ... človek človeku pomohol len tak ... aby pomohol ... často tí, ktorí pomáhali, odišli kvôli iným, a to " takým", ktorí si nebrali servítku pred ústa, za pomoc ani nepoďakovali = takže si ju ani necenili ...
... boli isté pravidlá = hovorili sme tomu Etiketa porady ... kde si nik, z úcty k druhému, nedovolil hrubé či vulgárne slovo ... kde napokon tí, ktorí v dobrej viere pomáhali, pomaly " so smútkom v srdci" poradu opustili ...

http://www.porada.sk/etiketa-porady
Tweety
06.01.14,16:38
A ešte niečo, radili sme si navzájom, polemizovalo sa o postupoch. Teraz už niektorí novší členovia, možno aj jednodňoví alebo na jedno použitie, ktorí nič neporadia, len chcú fundované odpovede, bez okolkov na plnú hu.. rovno s prepáčením zakričia, veď ste tu na to,aby ste radili. Takže je len otázkou času, kedy odídu aj tí skalní, čo ešte slepo veria v človečenstvo.
srska
06.01.14,16:52
A ešte niečo, radili sme si navzájom, polemizovalo sa o postupoch. Teraz už niektorí novší členovia, možno aj jednodňoví alebo na jedno použitie, ktorí nič neporadia, len chcú fundované odpovede, bez okolkov na plnú hu.. rovno s prepáčením zakričia, veď ste tu na to,aby ste radili. Takže je len otázkou času, kedy odídu aj tí skalní, čo ešte slepo veria v človečenstvo.
bolo to tu voľakedy asi ako u marshala gerada vedľa v kancli - nohy na stole a debata o všeličom alá cosmo, cooper-ová, .... proste pohodička . potom vtrhol gerard i riekol "konec kočkování, máme prípad" - a radilo sa. teraz - viď príspevky vyššie. .....:D
mirko70
06.01.14,17:03
...áno s určitou formou vulgarity sa stretávam aj na iných fórach.Nie je to nič neznáme.Nie je nič horšie ako ked začnú useri hrubo napádať ostatných diskutérov.Tomu sa asi nevyhneme.Poznám stránky,kde admini takéto prehrešky promptne a náležite riešia.Ale má to zmysel sedieť tu celý deň a sledovať diskusie a robiť poriadky s ľudmi,ktorí sa to nikdy nenaučia? Vraví sa,že dobrá rada nad zlato a zadarmo dnes málokto len tak nezištne pomôže (tobôž vlastná rodina). Som však optimista (zle informovaný pesimista :) ) a verím,že vždy sa nájdu ľudia,ktorí si zaslúžia za svoju nezištnú pomoc úctu.
bikam
07.01.14,11:02
Tiež neviem prísť na chuť tejto novej Porade, niekedy som Poradu čítala ako dennú tlač - dozvedela som sa veľa nového a aktuálneho z každého rožku trošku. Teraz sa tu neviem ani poriadne orientovať - čo ma odrádza aj pri hľadaní odpovedí na moje otázky - nechcem vytvárať nové, duplicitné témy. A je pravda, že aj tak moje otázky ostávajú bez odpovede, resp. fundovanej odpovede - niekedy som tú odpoveď mala v priebehu nieľkoľkých minút, hodín,...... Je mi to ľúto, lebo to bola super Porada. :-)
Ľaľa
07.01.14,16:52
Nechcem robiť reklamu ale na odpovede Tweety, Kvaky, veronikysad, mila123 sa dá vždy spoľahnúť. Vďaka im.
Mila123
07.01.14,17:43
Nechcem robiť reklamu ale na odpovede Tweety, Kvaky, veronikysad, mila123 sa dá vždy spoľahnúť. Vďaka im.
ako je to pekné....čítať to......nie sme tu jediné, je nás veľa, napr. ma napadá aj Xanty , Tictac, Kejka, a iné dievčatá.....
ale aj chalanov je tu dostatok .....
tictac7
07.01.14,17:48
...a z témy, že to tu zožiera drak sa stala ďakovačka :) Ale ďakujem
Janiela
07.01.14,18:04
Ľaľa, žiadnu reklamu nerobíš, Chodím tu už len kvôli tvojim spomínaným ľuďom a ešte pár ďalším, ako hovorí Mila123. Väščinou tu zaznievajú posmešky, urážky a pod, a to nielen zo strany radiacich, ale aj zo strany potrebujúcich radu.

Pravidelne som na porade bola denne aj viackrát, veľmi veľa som sa tu naučila, veľa mi dali odpovede na otázky druhých.
Už i to nepridá - PORADA SPOLU VIEME VIAC. Skôr sa to začína podobať na pokec, FB a neviem, čo ešte.
Super sú tu videoškolenia.
Draka som si tohto roku neobjednala, nechcem uvádzať prečo.
demeter
07.01.14,18:10
ja by som sa chcel poďakovať všetkým ,ktorý my vždy odpovedali na moje otázky,a ešte aj odpovedajú,chcem povedať že vždy sa tu niečo nové dozviem za čo vám patrí vďaka.....
bodliak
07.01.14,18:55
Mne niekedy vadí, že ak moja moja odpoveď začína slovami:
- ak platí "A", tak ....
na to reaguje niekto iný a zdrbe ma, že to nie je pravda, lebo ak platí "B", tak je to úplne naopak.


Niekedy sa snažím poradiť, aspoň nasmerovať, netvrdím, že som up-to-date, lebo už ma ani všetky zmeny sledovať nebaví.
jacekova
07.01.14,19:45
ja som pred 4 rokmi prispievala denno-denne. hlavne som radila, často sa aj pýtala. mala som rada poradu preto, akí ľudia tu boli, ako sme sa predbiehali, kto odpovie skôr :-) a hlavne ma to stále držalo v tom,že som bola skvele informovana, pamätala som si všetky možné čísla naspamäť.... odkedy je tu tato nova porada, ešte som ani raz neprispela. najprv som si nevedela zvyknúť, nevedela sa orientovať (ani teraz ešte neviem) a potom prišlo tehotenstvo, pôrod, bábo (čiže uplne iné starosti). ale teraz by som sa chcela znovu trošičku začleniť, keďže treba robiť danové a úuuplne som vypadla z informacii.... a som dosť v šoku, že je tu tak málo známich "tvári"....
rolandik
08.01.14,07:05
jj, po materskej je všetko inak. Ja nie som účtovník, ale porada bola taká super, že som si účtovníctvo obľúbila. Naučila som sa orientovať v zákonoch a kadejakých úradoch. Teraz keď sem zablúdim, nič zaujímavé tu nevidím. A to ešte nehovorím, že sa tiež neviem zorientovať.
nibiru
08.01.14,08:13
Aj ja sa nad tým pohoršujem, že témy, ktoré by som si rada prečítala, sú nasmerované na objednanie si Draka, čo považujem za nefér reklamu, pretože keď sa tu jedná o PORADU,
tak tu očakávam nájsť - R A D U - v nahodenej téme, nie radu, že si to môžem prečítať v Drakovi. Vždy som si tu hľadala odpoveď na nejasné témy, a našla som -TU - odpoveď.
Janiela
08.01.14,09:40
Aj ja sa nad tým pohoršujem, že témy, ktoré by som si rada prečítala, sú nasmerované na objednanie si Draka, čo považujem za nefér reklamu, pretože keď sa tu jedná o PORADU,
tak tu očakávam nájsť - R A D U - v nahodenej téme, nie radu, že si to môžem prečítať v Drakovi. Vždy som si tu hľadala odpoveď na nejasné témy, a našla som -TU - odpoveď.
Doplním - a častokrát lepšiu ako u DRAKa. Ak sa vôbec u DRAKa odpovedalo.
mirko70
08.01.14,16:28
Ešte jedna vec mi vadí na diskusných forach všeobecne.Ked niekto príde,lebo potrebuje poradiť alebo pomôcť a namiesto rady dostane odpoved v podobe hubovej polievky typu: A ty nevieš používať Google? či si to nevie vyhľadať sám.Neviem to zhodnotiť do akej miery môžu byť ľudia leniví si niečo naklikať sami ale ked už ten človek položí otázku,zrejme očakáva odpoved.Nie všetci ľudia sme zdatní gúglisti pravda.
monako
08.01.14,16:42
No vidíte?? A ja som sem nakukla po takej dĺĺĺhočiznej dobe v nádejí, že tu nájdem všetko pod jednou strechou... no čo... ,,starý prior,, je fuč a moderný človek je samý biznis. Už fakt málokto pomôže len tak pre radosť toho druhého :mee:
veronikasad
08.01.14,16:55
Aj ja sa nad tým pohoršujem, že témy, ktoré by som si rada prečítala, sú nasmerované na objednanie si Draka, čo považujem za nefér reklamu, pretože keď sa tu jedná o PORADU,
tak tu očakávam nájsť - R A D U - v nahodenej téme, nie radu, že si to môžem prečítať v Drakovi. Vždy som si tu hľadala odpoveď na nejasné témy, a našla som -TU - odpoveď.
Nerobím reklamu DRAK-ovi, ale na to, aby som mohla kvalitne odpovedať, si sama musím ten prístup do DRAKa, zaplatiť, naštudovať zákony, zaplatiť školenia, literatúru. A namiesto ďakujem, nie raz dostanem "hubovú polievku".

Poraďáci, ktorí tu odpovedajú - na úkor svojho voľného času, nedostávajú za to od admina žiadnu odmenu. Porada fungovala v duchu hesla "Spolu vieme viac", no v poslednom čase sa tu objavuje čoraz viac nových členov, ktorí len berú a na znak "vďaky" ešte svoj pôvodný príspevok po získaní odpovedí zmažú ...
nibiru
09.01.14,07:33
Ja mám k Vašim odpovediam veľkú úctu a dôveru, aj k odpovediam už hore spomínaných
prispievateľov, za odpoveď sa vždy poďakujem. Prínosom sú mi aj odpovede na otázky iných, ktoré mi taktiež objasňujú veci. Sama si objednávam odborné časopisy, akurát Draka nie, zúčastňujem sa školení, ale vždy sa dá o niektorých veciach polemizovať, ako je to správne myslené, a na PORADU chodím rada, v duchu hesla - SPOLU VIEME VIAC - .
Tiež sa čudujem nad niektorými príspevkami, že ako sa môžu takto vyjadrovať, ale na toho Draka som už musela zareagovať, lebo potom načo je tu Porada, ja si to v Googli tiež viem pohľadať, ale je to na rôznych stránkach, a tu to bolo vždy na jednom mieste. Ďakujem za pochopenie mojej reakcie, a prajem veľa spokojných poraďákov,