cerovcan
04.01.14,10:55
Chcel by som sa spýtať ako je to po novom, že kto vydáva licenciu spoločenstva? A taktiež kto vydáva prepravné povolenia do tretích štátov? Mám v tom trošku chaos.

Nakoľko to bolo takto:
Krajský úrad pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie (ďalej iba KÚD) vydáva licenciu Spoločenstva na medzinárodnú prepravu tovaru po ceste dopravcovi, ktorý prepravuje tovar v prenájme alebo za úhradu, v zmysle čl.4 nariadenia Spoločenstva č.1072/2009 z 21. októbra 2009 o spoločných pravidlách prístupu nákladnej cestnej dopravy na medzinárodný trh.
- toto je na stránke telecom.gov.sk

a ptm som pozeral ešte jednorázové povolenia a tie som našiel v metodickom pokyne č.9/2013, kde je to takto:

Držiteľ licencie Spoločenstva môže požiadať o vydanie prepravného povolenia, ktoré mu vydá dopravný správny orgán, ktorým je:
a) obvodný úrad dopravy v Bratislave pre bratislavský a trnavský kraj,

b) obvodný úrad dopravy v Nitre pre nitriansky a trenčiansky kraj,

c) obvodný úrad dopravy v Banskej Bystrici pre banskobystrický a žilinský kraj

d) obvodný úrad dopravy v Prešove pre prešovský a košický kraj.
Linda Belava
13.05.14,13:02
V zmysle ustanovení § 1 písm. c) a § 8 písm. d) zákona č. 180/2013 Z.z. o organizácii miestnej štátnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej len zákon č. 180/2013 sa zrušujú obvodné úrady pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie sídlach krajov.V zmysle ustanovení § 9 ods. 3 zákona č. 180/2013 Z.z. od 1. októbra 2013 prechádza pôsobnosť obvodného úradu pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie v sídle kraja na okresný úrad v sídle kraja. Čo bolo v kompetencií obvodných úradov prechádza pod správu okresných úradov.
Prajem pekný deň