el_pe
04.01.14,12:32
Chcem prepojiť domáce kino s TV aby my išiel zvuk z kina ked budem pozerať TV. Domáce kino mám Orava dav 100 Y, a TV lg 47ln575s. TV a satelit mam prepojene HDMI kablom, Orava a satelit mam prepojene Scartom, a dalej neviem.
erik555
04.01.14,12:28
vzdy sa musis na video/audio elektroniku pozerat tak, ze ake ma vstupy (IN) a vystupy (OUT). Cize z TV je aky zvukovy vystup a na domacom kine aky zvukovy vstup! Ak ma TV napr. opticky vystup a domace kino opticky vstup, tak ti staci kupit nejaky lacny opticky kabel (toslink) Potom ked budes chciet na DK pocuvat z TV zvuk, tak DK prepnes na opticky vstup.
A preco mas prepojene DK so satelitom cez SCART? Z DK do TV prepoj SCARTOM a nie do satelitu. Zo satelitu ked chces zvuk do DK, tak v satelite nemas obycajny stereo audio cinch vystup? A vlastne ti uz nebude treba, ak prepojis DK s TV aj optickym kablom pre zvuk. A vlastne ked chces zvuk zo satelitu do domaceho kina, tak aj tie maju hadam opticky vystup! Tak mozes optickym kablom prepojit satelit s domacim kinom a nie TV s DK. Mas na vyber :D Alebo iba obycajnym stereo audio cinch kablom (satelit s DK)....aky mas sat. prijimac?
el_pe
04.01.14,15:02
erik555
04.01.14,15:41
tento sat. nema opticky vystup, ale digital coax....Takze najjednoduchsie a najlacnejsie bude prepojit kvoli zvuku TV a DK tym optickym kablom (toslink) - dlzku podla potreby (ja som v meste kupil asi 75 cm a stal do 2 Eur :) ). Sat. uz mas prepojeny s TV HDMI kablom a potom domace kino s DVD mechanikou prepoj SCARTom do TV a nie do satelitu! Na DK nastavis zvukovy vstup opticky a tak stale budes mat zvuk z TV. Na TV sa bude prepinat medzi SCART (video z domaceho kina - mechanika) a HDMI (sat. prijimac).
srska
04.01.14,15:49
presne - treba prepojiť scart - mini scart
loksik.lubos
27.02.14,13:57
Mal som podobny problem s TV Samsung magiom a domacim kinom ze som nemohol nijak spojazdnit zvuk aby pri pozerani magia mi isiel namiesto tv cez domace kino. Nepomohlo akekolvek zapojenie ani drahe hdmi kable zvuk sproste furt nesol tak nakoniec som zakupil kabel scart kde sa da prepinat vstup a vystup ten som pripojil k tv a jacky som pripojil k domacemu kinu alebo magio a hla zvuk uz isol.Totiz niekde su bud vstupy alebo vystupy maloktora elektronika pouziva aj vstup aj vystup alebo skus cez optiku este ak je to mozne