Centrum
04.01.14,16:53
Chcela som iba vystaviť daň z motorových vozidiel bez jej odoslania a nič. ostatné programy v PC sú živé, môžem ich otvárať, zatvárať, avšak na zamrznutej ploche programu e Dane, túto odstránim len vypnutím PC natvrdo.
Antivírový program vyhodil tabuľku " že ide pravdepodobne o nový, málo používaný program, jeho otvorenie je rizikové, niektoré súbory sa nedajú spustiť....ˇžeby z dôvodu nejakých aktualizácii systému e-Dane ? technické podmienky pre inštaláciu môj PC splňa, vyše roka bolo všetko OK.Ďakujem za radu.
sthruska
05.01.14,09:02
Predpokladám, že ho musíš povoliť v antiviráku. Napíš ktorý máš.
Centrum
05.01.14,10:53
Do konca roku 2013 to išlo v pohode pri tom istom anivir. AVAS ale T. teraz aktualizáciu zastavil a úplne vyradill z činnosti e.dane.Skúsila som natvrdo vypnúť PC, nanovo som otvorila program e-Dane a zopakovalo sa to isté-zamrzlo.
skjarmila
05.01.14,11:41
Mne sa stalo to isté, tiež mám Avast a pri aktualizácii e-Dane mi pri načítavaní neustále vyskakovalo okno antivírusového programu s rovnakou hláškou ako tebe a prerušovalo aktualizáciu. Keďže som si nevedela rady, tak som vypla antivírusový program, aby sa aktualizácia načítala a až po zaktualizovaní e-Dane som ho znova spustila. Potom sa už zaktualizované e-Dane spúšťalo bez problémov...ako sa to má povoliť v antiviráku netuším, ja som to urobila takto :)
misoft
05.01.14,13:13
Stačí počas aktualizácie dočasne deaktivovať antivírus AVAST - pretože AVAST (novšie verzie) to už vykonávajú aj on-line a aktualizácia e-Dane v databáze nie je - považuje to za hrozbu (je to predsa spustiteľná aplikácia). Po aktualizácii AVAST znova zapnúť (jadro aplikácie e-Dane je totiž povolené a overené) a potom už nebude blokovať.

Vpravo dole klik PTM na ikonku Avast - vybrať Ovládanie štítov Avast - dať si napr. 10 minút (malo by stačiť na aktualizáciu). Po 10 minútach Avast bude opäť aktívny.
Centrum
06.01.14,08:16
Dakujem za rady, pomohli veľmi, už som kľudná, e.dane fungujú. Veľmi dobrá pomoc cez túto poradu, som rada , že som jej členom.
kimno
06.01.14,08:50
treba nechat aktualizaciu zakazdym,,, a nainstalovat normalny antivirus....
misoft
06.01.14,09:16
...upresni "normálny antivírus"....