Savage93
04.01.14,20:10
Dobrý deň,začal som pracovať na tpp so skúšobnou dobou na 3 mesiace, ešte som sa len zaúčal a po dvoch dňoch som to vzdal a na ďalšiu nočnú som už nešiel. Potom boli sviatky a tak a je to už asi dva týždne,no výpoveď som im neposlal. Pošlú mi ju oni alebo mám to rýchlo urobiť ja? Môžem mať z toho nejaké problémy? Ešte dodám že som zároveň študentom denného štúdia. Ďakujem
misomiso
04.01.14,19:45
A co studujes?
terezamaria
04.01.14,19:45
Nedávaš výpoveď, nie je treba. Napíšeš zamestnávateľovi skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe.
§ 72
Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe
(1) V skúšobnej dobe môže zamestnávateľ a zamestnanec skončiť pracovný pomer písomne z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu, ak ďalej nie je ustanovené inak. Zamestnávateľ môže skončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe s tehotnou ženou, matkou do konca deviateho mesiaca po pôrode a dojčiacou ženou len písomne, vo výnimočných prípadoch, ktoré nesúvisia s jej tehotenstvom alebo materstvom, a musí ho náležite písomne odôvodniť, inak je neplatné.

(2) Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.
Savage93
04.01.14,20:41
takže mám im poslať to oznámenie a ku katorému dňu? ked som skončil alebo k dnešnému dátumu.dík
terezamaria
04.01.14,21:01
Podľa posledného dňa, kedy si bol v robote. K ďaľšiemu pracovnému dňu po poslednom odpracovanom dni.