Timush
04.01.14,21:17
Chcela by som sa opýtať, či je možné mať živnosť na ručne vyrábanú kozmetiku (balzam, maska na vlasy, peeling, atď..) a aké doklady k tomu potrebujem, resp. treba nejaké povolenie od hygieny, alebo je vlastne možné zapísať si živnosť na predaj hand made kozmetiky?? Viem, že sa tu už čo to napísalo na tému hand made, ale konkrétne toto som nenašla. Ďakujem veľmi pekne za odpovede.
avalik
04.01.14,20:25
kopretinka
05.01.14,13:22
Ono to nie je také jednoduché,že založím si živnosť....Aj výroba hand made kozmetiky podlieha tomuto
http://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=679:informacie-pre-vyrobcov-dovozcov-distributorov-anpredajcov&catid=77:bezpenos-kozmetickych-vyrobkov&Itemid=83
Na každý výrobok musíš mať certifikát.Výrobkom sa rozumie všetko,čo budeš vyrábať,čiže ak budeš mať napr.viac druhov masiek a budú sa odlišovať iba napr.vôňou,musíš mať certifikát na KAŽDÝ typ. Budeš potrebovať certifikovanú výrobňu,takže žiadne také,že doma v kuchyni. V tej výrobni bude musieť byť všetko zariadenie z nerezu,okachličkované steny do určitej výšky......to,že si vybavíš živnosť a kúpiš pokladňu,to je úplná malina oproti tomuto všetkému.......takže,ak máš veľmi veľa peňazí......môžeš začať.
lujza.j
05.01.14,13:39
pri potulkách na nete po mydlách som našla stránku...kde pani predáva s poznámkou "výrobky sú dekoračné- používanie na vlastnú zodpovednosť":)
kopretinka
05.01.14,14:24
hej,najprv napíše,že z čoho všetkého sa to skladá,aké to má účinky,a aké je to výhodné pre zdravie a potom tam dodá,že je to len dekorácia
lujza.j
05.01.14,14:39
:)áno...tak obišla papierovačky....
kopretinka
06.01.14,07:35
lenže toto zadávateľka použiť nemôže.......ešte som nevidela,žeby balzam, maska na vlasy, peeling bol označený ako dekoračný predmet
lujza.j
06.01.14,07:41
viem...myslela som mydlá..
kopretinka
06.01.14,07:44
ja viem,ale ona ich nespomína
lujza.j
06.01.14,07:56
ved to len tak pomimo tuto v mini debate...