Patooo
05.01.14,11:26
Ahoj, seklo ma v krku včera večer, no po nejakých 10 minútach som to už necítil a išiel som kľudne spať. Dnes so vstal o 10:00 a asi pol hodinu dozadu ma to znova začalo boleť (neviem či som nejak prudko neotočil hlavu). Teraz môžem v pohode hlavu otočiť - síce nie úplne ale asi tak 70 stupňov a nemôžem ju otočiť prudko. Mám to nejako riešiť, či to prestane samo ?
lujza.j
05.01.14,10:32
kolko máš rokov?
Patooo
05.01.14,10:49
14
lujza.j
05.01.14,10:57
rodičia vedia, že máš krčný problém?....neboj do školy v stredu móžeš ísť, tak šup sa učiť:D
Tweety
05.01.14,10:59
skús trocha pocvičiť, pootáčať hlavou
Patooo
05.01.14,11:21
tak do školy mi moc nejaký problém nerobí ísť :D áno, rodičia vedia, keďže som mal ísť dnes na tenis
Patooo
05.01.14,11:22
no skúšal som točiť s pravou rukou, no nejako to nezabralo. vyskúšam ešte s hlavou niečo
Jurivo
05.01.14,12:32
Seknutie v krku môže mať viacero príčin. Môže ísť o zablokovanie kĺbov krčných stavcov alebo svalový spazmus krčných svalov. Väčšinou sa to deje pri preťažení , natiahnutí svalov alebo pri prechladnutí a pod. Ak je problém vo svaloch tak by to malo pomaly ustupovať. Ak sú zablokované kĺby stavcov môže to trvať trochu dlhšie. Doporučujem navštíviť maséra alebo fyzioterapeuta. Masáže a zvlášť mäkké techniky sú účinné v takýchto prípadoch.
Pozor na situácie ak ide o seknutie následkom úrazu. Vtedy doporučujem navštíviť lekára aby sa vylúčilo poškodenie stavcov alebo svalových štruktúr.
korela
05.01.14,13:01
Mne sa to stávalo od 25 do cca 30 rokov, bolo to veľmi bolestivé, trvalo to týždeň. V momente, ako som si uvedomila, že sa mi to stáva (seknutie) vždy pri rannom česaní do práce, aj keď som už bola komplet oblečená a manžel ma čakal, okamžite som vliezla do sprchy a horúcou vodou akú som len zniesla som si prehriala krčnú oblasť. Tak do 10 min. Potom do sucha ľahnúť, a neskôr do práce sama.
Ak predtým trvala bolesť týždeň, po tejto procedúre sa vôbec neobjavila.
Ja som to nejakým spôsobom pocítila a nedala som čas sa problému rozšíriť. Nejako som na to prišla intuitívne. Dnes ortopédi odporúčajú i použitie tiež v takej časovej dľžke, ale prehriať na sucho so sušičom vlasov. A tiež potom ľahnúť do tepla.
Inak ja som to mala od otvoreného okna na aute. => Opatrenia. Brufen ani za svet.
korela
05.01.14,13:20
Nech si niekto užíva svoje mínusko k svojmu prospechu, ale ja som poradila. Ešte som uvažovala nad formuláciou. Takto som sušičom vlasov vyhrievala aj chrbticu svojej matky na základe rady jej ortopéda.
lujza.j
05.01.14,13:50
prievan je sviňa, lebo "sa nezdá"a narobí šarapatu...ale aj zlý vankúš....
lujza.j
05.01.14,13:55
inak je to 14ročný chalaň...možno má "prázdninové preležaniny":)
babka - ježibabka
05.01.14,15:29
Teraz som sem sadla, lebo dávam chlapom večeru. Tento problém mám dnes asi od 4 hodiny ráno aj ja. Dlhšiu dobu v noci nespávam a dnes, keď som sa išla otočiť na druhú stranu, tak mi seklo v pravej časti krka tiež. Bolí ma od ucha po rameno. Dala som si 2 ataralgeny (iné pirule doma nemám), natrela domácou tinktúrou z gaštanov a nejakou mastičkou od bolesti, nahriala biolampou a šup do postele. Bolí to menej, tak to teraz zopakujem a šup spať. Uvidím, čo to urobí. Doktorovi až keď mi to neprejde po pár dňoch.
Jurivo
05.01.14,15:42
Ak to bolí od ucha po rameno ide pravdepodobne o sval sternocleidomastoideus, upína sa za uchom a na kľúčnu kosť, spazmy vytvorené v tomto svale môžu prenášať bolesť na trapézový sval a rameno. Treba si vyhmatať bolestivé miesta po celej dĺžke svalu a rozmasírovať. Tento sval si dobre nahmatáte keď otočíte hlavu smerom od boľavého miesta a mierne zakloníte. Vystúpi hrubý svalový snopec.
korela
06.01.14,02:24
Hej.
Dnes sa užpredávajú aj tzv. hrejivé náplaste, je tam návod kedy a ako použiť, kedy nie
Prípravok je zdravotnícka pomôcka
Zloženie: práškové železo, aktívne uhlie, voda, akrylový polymér, soli sodíka.

http://www.voltaren.sk/voltaren/voltaren-thermoplaster-hrejiv%C3%A1-n%C3%A1plas%C5%A5

http://www.voltaren.sk/druhy-bolesti/bolest-krku-a-ramien