daniellita
05.01.14,16:38
Prosím vás, kde nájdem vzorové vyobrazenie pokladničného bloku so všetkými povinnými údajmi?
avalik
05.01.14,15:42
povinné údaje sú uvedené v zákone o ERP http://www.zakonypreludi.sk/zz/2008-289
kn-alka
05.01.14,15:43
ten vzorový blok si musíš vytlačiť z vlastnej pokladnice ERP - aspoň ja som to takto pochopila

http://www.podnikam.webnoviny.sk/uctovnictvo/registracna-pokladna/daniari-odporucaju-vystavit-zvacseny-pokladnicny-blok/34044
Žabinka
05.01.14,18:08
Tiež to chápem tak, že na predajnom mieste má byť zväčšený vzorový bloček z vlastnej ERP. Akurát nechápem, ako mám prísť k tomu bločku.. Mám si sama sebe niečo predať, napr. za 0,01€, a niekde si to vycapiť??? To je už čo za stupidita??? Alebo si na PC v MS Word podľa bločka zákazníka urobím vzorový bloček, ale ako potom dodržím toto: "Vzhľadom na to, že vyobrazenie pokladničného má obsahovať povinné náležitosti podľa § 8 ods. 1 alebo 2 (príloha), odporúčame zverejniť zväčšenú fotokópiu pokladničného dokladu z každého typu elektronickej registračnej pokladnice, pri ktorej môže byť zverejnený aj originál pokladničného dokladu," uviedla pre Podnikam.SK finančná správa.
veronikasad
05.01.14,18:15
Tiež to chápem tak, že na predajnom mieste má byť zväčšený vzorový bloček z vlastnej ERP. Akurát nechápem, ako mám prísť k tomu bločku.. Mám si sama sebe niečo predať, napr. za 0,01€, a niekde si to vycapiť??? To je už čo za stupidita??? Alebo si na PC v MS Word podľa bločka zákazníka urobím vzorový bloček, ale ako potom dodržím toto: "Vzhľadom na to, že vyobrazenie pokladničného má obsahovať povinné náležitosti podľa § 8 ods. 1 alebo 2 (príloha), odporúčame zverejniť zväčšenú fotokópiu pokladničného dokladu z každého typu elektronickej registračnej pokladnice, pri ktorej môže byť zverejnený aj originál pokladničného dokladu," uviedla pre Podnikam.SK finančná správa.
Požičiaš si bloček od zákazníka ...
Žabinka
05.01.14,18:22
Tiež to chápem tak, že na predajnom mieste má byť zväčšený vzorový bloček z vlastnej ERP. Akurát nechápem, ako mám prísť k tomu bločku.. Mám si sama sebe niečo predať, napr. za 0,01€, a niekde si to vycapiť??? To je už čo za stupidita??? Alebo si na PC v MS Word podľa bločka zákazníka urobím vzorový bloček, ale ako potom dodržím toto: "Vzhľadom na to, že vyobrazenie pokladničného má obsahovať povinné náležitosti podľa § 8 ods. 1 alebo 2 (príloha), odporúčame zverejniť zväčšenú fotokópiu pokladničného dokladu z každého typu elektronickej registračnej pokladnice, pri ktorej môže byť zverejnený aj originál pokladničného dokladu," uviedla pre Podnikam.SK finančná správa.
Požičiaš si bloček od zákazníka ...
Áno, vytvoriť vzor na PC podľa zákazníkovho bločka je to najmenej, akurát to podčiarknuté ma mýli.. Je tam síce ...môže byť... ale dokedy? To vymyslela chorá hlava..
marjankaj
05.01.14,18:42
To podčiarknuté znamená, že môže byť a aj nemusí.
AntekaK
23.06.15,08:00
Chcela by som sa s Vami poradiť ohľadom náležitostí pokladničného dokladu z virtuálnej registračnej pokladne. Musí byť na ňom podpis príjemcu a pečiatka? Alebo stačí ochranný znak a zákazník si môže overiť platbu na portáli finančnej správy podľa ID dokladu? Ďakujem.