kremeska
05.01.14,19:11
Svokra ma partnera uz dlhe roky, ktory ju uz dlhodobejsie hlavne psychicky nici, vykrykuje ked je opity na celu dedinu..... Ziju v nehnutelnosti, ktora je vylucne jej majetkom, on ma tu len trvaly pobyt. Ziju spolu cca vyse 10 rokov ale spolocny majetok nemaju ziadny. Svokre uz dosla trpezlivost a rozhodla sa, ze mu zrusi trvaly pobyt a chce ho vystahovat. Moja otazka je, co spravit ak nebude chciet odist? zavolat policiu? predpokladam ze pravny narok na nehnutelnost nema ziadny...
Mila123
05.01.14,18:44
súdnou cestou je potrebné riešiť vysťahovanie
kremeska
05.01.14,18:46
preco sudnou cestou?
Mila123
05.01.14,18:50
preco sudnou cestou?
mala som kúpený byt, ukončenú nájomnú zmluvu s predchádzajúcimi vlastníkmi a jediné riešenie bola súdna cesta....
policajti nemajú prečo k Vám prísť a druha vyhnať z domu.....či ako
arizona
05.01.14,18:52
preco sudnou cestou?
mala som kúpený byt, ukončenú nájomnú zmluvu s predchádzajúcimi vlastníkmi a jediné riešenie bola súdna cesta....
policajti nemajú prečo k Vám prísť a druha vyhnať z domu.....či ako
Ale on u nej nebyval na zmluvu ako najomnik...
kremeska
05.01.14,19:04
pokial viem, tak nemaju ziadnu najomnu zmluvu
Mária27
05.01.14,19:07
Mal užívacie právo k bytu či domu, lebo viedli spoločnú domácnosť. Súdy priznávajú nejakú bytovú náhradu (analógia nájmu).
kremeska
05.01.14,19:17
Má nasporené nejake peniaze, ktore by mu chcela dat..... ked mu zrusi trvaly pobyt je vazne potrebne tahat to na sud?
Mária27
05.01.14,20:32
V niekoľkých témach sa tu popisujú riziká násilného vysťahovania. Zvyčajne ide o to, že by sa mu niečo mohlo stratiť ...
Ak by sa nechcel odsťahovať napríklad do nájomného bytu (mala by mu taký ponúknuť, prípadne aj zaplatiť nejaké dva mesiace nájomné), nech ho skúsi vysťahovať do hotela a vymeniť zámok. Vysťahovanie by malo byť so svedkami.
kremeska
05.01.14,20:49
neviem co konkretne nieco by sa mu mohlo stratit, za dalsie ako by to dokazal ze to mal, resp. nemal, momentalne je dlhodobo nezamestnany.... to vazne nemoze niekomu zrusit trvaly pobyt a jednoducho ho zo svojej nehnutelnosti vystahovat?
Mária27
05.01.14,21:51
može, ale nie vyhodiť na ulicu
misoft
06.01.14,00:14
Mal užívacie právo k bytu či domu, lebo viedli spoločnú domácnosť. Súdy priznávajú nejakú bytovú náhradu (analógia nájmu).
Zákon nepozná pojem "užívacie právo"!!! Toto je obsahovo vo vecnom bremene - Obč. zák. §151n ods.3
kopretinka
06.01.14,07:52
može, ale nie vyhodiť na ulicu
vo svojom VLASTNOM dome nebude predsa trpieť CUDZIU OSOBU,ktorá nemá žiadny vzťah ani k nej ani k danej nehnuteľnosti.Nemá dôvod zabezpečovať náhradné ubytovanie.
Peggynka
06.01.14,09:35
može, ale nie vyhodiť na ulicu
Koľko je tam podmienka,že spolu žili,aby mu z toho vyplývali nejaké nároky ?
misoft
06.01.14,10:35
Žiadna podmienka!
kremeska
06.01.14,19:37
mne sa to tiez s tym nahradnym ubytovanim nezda, bolo by asi nieco ine ak by mali k sebe vzajomne vyzivovaciu povinnost - teda boli manzela, ale to je jej vlastny dom.. ale samozrejme necham si poradit
a este som nasiel aj toto - Trvalý pobyt je povinný hlásiť každý občan, ak sa trvalo nezdržiava v zahraničí. Trvalý pobyt nezakladá nijaké právo k budove, k bytu ani k vlastníkovi, má len evidenčný charakter.
Peggynka
07.01.14,10:12
mne sa to tiez s tym nahradnym ubytovanim nezda, bolo by asi nieco ine ak by mali k sebe vzajomne vyzivovaciu povinnost - teda boli manzela, ale to je jej vlastny dom.. ale samozrejme necham si poradit
a este som nasiel aj toto - Trvalý pobyt je povinný hlásiť každý občan, ak sa trvalo nezdržiava v zahraničí. Trvalý pobyt nezakladá nijaké právo k budove, k bytu ani k vlastníkovi, má len evidenčný charakter.
No ja som niekde čítala,že aj keď nie sú manželia ale spoločne hospodária a bývajú dlhšie ako rok,sú tam nejaké podmienky,over si to.