tim18
05.01.14,19:14
Ahojte,

vopred sa ospravedlňujem ak je tu už podobná téma, ale nenašiel som konkrétnu odpoveď. Nedávno som sa pýtal ako zvýšiť predajnosť, teraz by som sa radšej dozvedel ako dostať ľudí do svojho eshopu. Chcel by som sa opýtať hlavne majiteľov internetových obchodov, ako môžem zvýšiť návštevnosť. Spočiatku, keď sme používali iba Adwords, tak sa nám návštevnosť pohybovala okolo 100 ľudí denne a v priemere 1 objednávka za deň. Teraz keď sme do toho zapojili aj Facebook, tak je návštevnosť okolo 220-240 ľudí denne a v priemere 3 objednávky za deň. Chcel by som zvýšiť návštevnosť aspoň na tých 500-1000 ľudí denne a keby bolo tých 10 objednávok za deň, boli by sme celkom spokojní :) Náklady na reklamu máme 10eur denne (7e Adwords, 3e Facebook). Predávame módne doplnky. Eshop funguje od augusta. Viem, že je to krátko a je to dlhodobý proces, ale chcel by som tomu dopomôcť. Snažíme sa a poctivo pracujeme, čoskoro by sme mali získať aj certifikát od portálu heureka.sk "Overené zákazníkmi" a externý grafik nám ide prerobiť šablónu eshopu na mieru. Pomaly napredujeme a učíme sa z vlastných chýb, obrat každým mesiacom stúpa, takže sme celkom radi, ale vždy je čo zlepšovať :) Ďakujem vopred za rady.
srska
05.01.14,18:24
lujza.j
05.01.14,18:26
tim18
05.01.14,18:31
ďakujem, pozriem si to ;)
tim18
05.01.14,18:32
Je to podobné, snáď nebude vadiť, že som začal novú tému.
korela
06.01.14,02:04
tim, poprezeraj si - daj tu do vyhľadávača - http://www.porada.sk/podnikanie-cez-internet, veľmi veľa sa tu už popísao a poradilo na túto tému
Filip Glasa
06.01.14,08:16
Veď keď vám funguje PPC reklama a FB reklama, tak len zvýšte rozpočet a automaticky máš vyššiu návštevnosť.
Ak ste na tej reklame profitabilní (zarobíte na nej viac než stojí reklama), tak to môžete škálovať až do tisícov ľudí denne.
Zvyšujte pomaly rozpočet na reklamu až zistíte kde je strop a kde to viac nejde. A potom môžete skúšať ďalšie veci.
Každopádne ak vám nejaký kanál funguje (napríklad reklama), tak treba využiť jeho potenciál naplno - vyžmýkať ho ako sa len dá.
Neskôr môžete skúšať ďalšie formy reklamy, PR, affliate a podobne.
gabriska
06.01.14,10:06
Smiem vediet, kolko si investoval do reklamy na zaciatku zriadenia ehopu?
K tvojej otazke:Predpokladam, ze si navysoval investicie a priamo umerne ti stupal pocet objednavok...mozno by si len mal pokracovat dalej v tomto postupe
tim18
06.01.14,10:59
ďakujem, pohľadám niečo :)
tim18
06.01.14,11:02
na začiatku takmer nič, dal som niečo do SEO optimalizácie, ale to mi moc nepomohlo. Je pravda, že spočiatku mal eshop málo položiek a nevypadal nejako lákavo, ale teraz to postupne vylepšujeme. Áno, postupne ako som pridal reklamu Adwords, zvýšil sa aj počet objednávok a ako som ešte zapojil aj Facebook, opäť vzrástla návštevnosť a aj počet objednávok, ale stále to nie je také aké by sme chceli :) Viem, že trpezlivosť ruže prináša, ja len tomu chcem pomôcť :)
gabriska
06.01.14,11:13
My sme na tom momentalne asi tak, ako si bol ty na zaciatku, preto sa na to pytam kvoli vlastnej informovanosti.
Doslova ma az zamrazilo pri tej sume za reklamu 10€ za den, to si moze dovolit malokto na zac. podnikania.
A SEO optimalizaciu si si dal robit niekomu externe, je to jednorazova zalezitost, v akej cene?
PS: Prepac, ze sa viac pytam, ako radim, no som vdacna za skusenosti skusenejsich ;)
tim18
06.01.14,11:42
Ďakujem za Vašu radu :) Už teraz sa mi zdá, že za reklamu dávame celkom dosť, 10e denne= cca 300e mesačne. Občas nám zisky tú reklamu ani nepokryjú (keď je za deň iba jedna menšia objednávka), ale viem, že je treba ísť niekedy do mínusu aby sa neskôr darilo. Reklama je základ to je fakt. Skúsim ešte chvíľu počkať na prerobenie stránky, uvidíme čo sa stane a potom skúsim zvýšiť rozpočet na reklamu na 15e denne (v pomere Adwords 10e, facebook 5e). Samozrejme ak mi denná návštevnosť- objednávky pokryjú rozpočet na reklamu tak nemám problém zvýšiť ešte viac. Snáď to pôjde :) Ďakujem ešte raz za cenné rady.
srska
06.01.14,12:29
tim18
06.01.14,13:40
na Amazone, poprípade Ebayi by som mal asi problém konkurovať Číňanom :(
Filip Glasa
06.01.14,17:01
S tou reklamou nechoďte do mínusu. Ak nemáte veľmi veľa peňazí, tak sa to neoplatí.
V prvom rade treba vyladiť reklamu tak, aby ste na nej vždy boli v pluse. Aj keď len malom, ale v pluse.
Keď si všetky reklamné kanály vyladíte tak, aby boli plusové, tak budete zvyšovať rozpočet (teoreticky až do nekonečna, prakticky po nejaký strop kedy už jednoducho viac nepredáte).
Vyladiť reklamnú kampaň by bola zisková znamená, že sa budete hrať s kľúčovými slovami, obrázkami na FB, textami a tak ďalej.
A samozrejme aj s podstránkou kam sa návštevník po kliknutí na reklamu dostane (tovar? kategória tovaru? špeciálne urobená landing page pre danú kampaň? Nájdete na tej podstránke zákazník to čo bolo inzerované bez toho aby sa musel preklikávať?).
tim18
06.01.14,21:43
Ďakujem za rady, toto určite vyskúšam. Rozpočet máme obmedzený, začali sme, dá sa povedať, od nuly a celý obrat následne otáčame. Skúsim to vyladiť tak aby sme neboli v mínuse tie určité dni. Budem sa s tým musieť pohrať, viem s tým pracovať, ale nie som bohvieaký IT profík :)
Dubak2000
06.01.14,22:35
treba si reklamu strazit a vyberat co naozaj funguje. V adwords pouzivat vylucovacie slova. Ja v cestovke zameranej na lokalitu vylucuje slova kde ludia hladaju obrazky, mapy a pod. pretoze to neprinasa ziadny zisk. Da sa urobit spustu nastaveni ako to ma fungovat. Google robilo a mozno stale robi aj bezplatne telefonicke konzultacie (aj v slovencine) ohladne nastavenia adwords uctu, co vyuzit a pod. to je prinosna vec. Z reklamy treba vyfiltrovat to co prinasa objednavky/konverzie (trebars som zrusil etarget ktory zobrazuje reklamu pri clankoch, ale to nie su ludia co idu objadnat) a druha vec je sa snazit optimalizaciou webu a ponuky zvysit efektivitu. Cize ak clovek pride aby aj objednal. Ale bohuzial je normalne ze zo 100 navstev je 1 objednavka:( Ale ak sa podari zvysit na 2 tak je reklama o polovicu lacnejsia:) Je to celkom veda ale da sa to....
Zoznam.net
07.01.14,09:04
Adwords je určite fajn, ale mohol by si určite porozmýšľať nad kontaktovaním webov z oboru módy a doplnkov a kúpiť reklamu priamo. Niekedy to vyjde lacnejšie než PPC plus získaš pridanú hodnotu vo forme spätného odkazu. Ktorá ťa v konečnom dôsledku určite posunie v serpe hore. Ak by si mal záujem o reklamu na príbuznom webe kontaktuj ma prosím Ťa na maroszv@gmail.com
tim18
16.01.14,23:35
ďakujem za radu ;)
Stanley01
18.05.15,08:06
Tak sa mi zda, ze rozmyslas nasledovnym sposobom. Aby si zvysil predaje, chces oslovit viac ludi. No co takto sa sucasne zamysliet aj nad tym, ako pri rovnakej navstevnosti ziskat viac klientov. Ak napriklad investujes tyzdenne do reklamy 70 eur a predas 3 tricka za 15 eur denne, tak mas 245 eur na tyzden trzby. Ak od toho odratas reklamu a dasie poplatky, tak ti vela neostane. To by si takto musel predat stovky triciek za tyzden. Preto sa nesustred len na to, ako ziskat vacsiu navstevnost, ale aj ako zvysit konverzie.
micun21
18.06.15,20:21
Ak sa možem pridať, tak sa chcem opytať. Kolko si nadstavujete klučovych slov pre jednu reklamnu skupinu? Lebo mne sa často stava že mi to ludia vyklikajú a nič neobjednajú:-( a terz neviem či je dobre ich nadstaviť viacej, alebo menej a radšej nejakych presnych.
Ďakujem
Miro
Róbert Suja
07.09.15,18:28
Myslím že na to idete celkom dobre. Samozrejme u reklamy si treba dávať pozor, aby ste si dokázali držať prijateľný zisk + popri tom investovať aj do SEO. Za zmienku určite stoja rôzne pluginy, ktoré vedia konverziu navýšiť.