Peo2222
06.01.14,11:01
ahojte,
potrebovala by som poradit, pokial sa da tak obratom nakolko som tesne pred porodom a potrebovala by som este napisat odvolanie do SP

v kratkosti opisem situaciu, ku ktorej doslo:
mama mala zivnost ako vedlajsiu pracovnu cinnost...neviem ci to davat za vinu pracovnicke SP, ktora jej povedala ze v takejto situacii nie je potrebne uhradzat odovody do SP alebo uctovnicke, ktora ju nato mohla upozornit...neplatila odvody do SP za obdobie od jul 2006 do jun 2008. Tento nedoplatok uhradila az na zaklade exekucie a to presne dna 19.2.2013. V povodnom oznameni o dlznej sume z SP sa nic o penale z nezaplatenych odvodov nepise Predpokladam, ze podla zakona ma asi SP na vyrubenie penale pravo, a ze neznalost zakona v pripade mojej matky neospravedlnuje...ale je tu nejaka moznost ako ziadat o odspustenie penale?
Mama nie je na tom financne tak dobre, aby mohla 2000evri vysolit za penale. Na uhradu oneskorenych platieb si poziacala peniaze, pretoze vyska splatky exekutora bol 120 evri co by nedokazala splacat, zatial co poziacane peniaze plati po 50evri mesacne.
Dakujem za pomoc