ajka432
06.01.14,17:47
Uz asi rok exekutor vymaha pre mna peniaze, no stale sa nic nedeje. Dozvedela som sa, ze zablokoval dotycnemu ucty, ale vraj nepracuje ani nema ziadny majetok. Je nejaka sanca dostat peniaze alebo to exekutor po nejakom case vzda. Existuje vobec nejaky termin dokedy musi exekutor peniaze vymoct? Dakujem za kazdu radu.
misoft
06.01.14,18:51
Exekútor to nevzdá - ten bude pekne čakať až povinnému lóve nabehnú a šup, hneď mu ich zoberie. No horšie je to pre povinného - čím dlhšie sa tomu vyhýba, tým viac zaplatí exekútorovi.....
pepsikova
06.01.14,19:15
..žiadny termín neexistuje!..a exekutor nevzdá!..banky dostali info o exekúcii na účty povinného a teda pri akomkolvek pohybe na účte idú peniažky najprv exekutorovi..ak by neboli žiadne účty ani žiadne peniaze ani žiadny majetok-čo teda, neviem, dobre by bolo povinného odsledovať, z čoho žije a dať avízo exekútorovi,kde má povinný príjem..
Mila123
06.01.14,19:17
Uz asi rok exekutor vymaha pre mna peniaze, no stale sa nic nedeje. Dozvedela som sa, ze zablokoval dotycnemu ucty, ale vraj nepracuje ani nema ziadny majetok. Je nejaka sanca dostat peniaze alebo to exekutor po nejakom case vzda. Existuje vobec nejaky termin dokedy musi exekutor peniaze vymoct? Dakujem za kazdu radu.
dotyčná pracuje? je ne dôchodku? alebo z čoho žije?
draik
06.01.14,19:46
Možno bude potrebné čakať, kým niečo nezdedí. Ťažko však ustrážiť, aby neuzavrel dedičskú dohodu, ktorou nezdedí vlastne nič.
Dáša_
06.01.14,20:32
a ešte sa nakoniec môže stať, že zaplatíš náklady na exekúciu sama....
ajka432
07.01.14,10:27
Povinny je mlady clovek,ktory sa uspesne vyhyba praci. Skusala bsom dostat peniaze o ktoremapripravil aj pomocou vymahacov noi ani ti nicnezistili, takze netusim ako az coho zije, viemlen zebyva smatkou.A po akom case ,moze exekutor pyta tpeniaze odo mna.? Mne povinny dlzi 7500€ plus uroky z omeskania. Mojim jedinym prijmomje ciastocnyID, takze naozaj neviemz coho by somesteplatila trovy exekutora.
draik
07.01.14,14:37
Exekútor by mohol požadovať uhradenie trov v prípade, že by exekúcia bola zastavená z dôvodu nemajetnosti povinného. Preto je vhodné si vybrať exekútora, ktorý nemá problém nechať exekúciu bežať aj niekoľko rokov, keďže v takom prípade sa právo nepremlčuje.