zanazu
06.01.14,18:35
Prosim o radu, co s nizkym rozlisenim obrazovky, kt nejde prestavit naspat. Pokusala som sa uvolnit pamat odinstalovanim davno nepouzivanych programov. Nasledne nefungoval zvuk. Pouzila som preto obnovu systemu k predchadzajucemu dnu a nasledne sa rozladilo rozlisenie. Prvotna obrazovka Windos XP nabieha v poriadku. Zle rozlisenie ma az nasledujuca obrazovka pre prihlasenie. Rozlisenie sa v nastaveniach neda modifikovat. Vopred dakujem
ivka70
06.01.14,17:39
Pozri sa na ovladac grafickej karty, predpokladam, ze ho bude treba preinstalovat.
mirko70
06.01.14,17:41
V takýchto prípadoch odporúčam preinštalovať ovládače grafiky.
zanazu
06.01.14,17:42
kde to prosim najdem? po opakovanych obnovach dokonca nabehla po uvodnej XP obrazovke len cierna
mirko70
06.01.14,17:42
poprosíme o doplnenie údajov o grafickej karte
zanazu
06.01.14,17:48
zial po uvodnej obrazovke XP sa mi objavi len cierna obrazovka, co s tym?
mirko70
06.01.14,18:03
núdzový režim funguje? spúšťa sa pri štarte klávesou F8
Nandrolon
06.01.14,18:06
Málo informácií, všetko je akurát veštenie zo sklenenej gule.....
1. Aký máš PC /kompletne špecifikovať vrátane jeho konfigurácie/
2. PREČO SI ROBILA OBNOVU???? - tu je kameň úrazu..... problém pre ktorý si to robila sa znásobil alebo nevyriešil.....

- odinštalovanie nepotrebných hovadín + všetkých kodekov /ak si ich inštalovala/
- základné prečistenie systému, napr. ccleaner-om
- aktualizácia operačného systému
- aktualizácia anti spyweru + spustenie kontroly
- aktualizácia antivírusu + spustenie kontroly s heuristickou analýzou celého PC /okrem sieťových diskov/

- a potom už vyriešenie čiastkových problémov a defektov ktoré môžu eventuálne vzniknúť... /dohľadanie cez google a stiahnutie jednoúčelových opráv/

ps: ak sa ti objaví iba čierna obrazovka, skús mačkať od zapnutia PC F8 /prípadne F5/ a vybrať z ponuky núdzový režim s podporou siete.....
Alebo dať nabootovať z inštalačného DVD a dať opravu zavádzania systému /toto by som doporučoval aby to robil niekto iný, keďže si dala takúto otázku, evidentne si môžeš touto externou obnovou systému odrovnať komplet celý systém PC vrátane uložených dát./

- ešte je tu jedna možnosť, ktorú nerád využívam, ale skús si spomenúť kedy Ti PC začal robiť problémy a pomocou bodu obnovenia ho vráť dozadu PRED týmto problémom.
- dúfam, že si to po mne prelúskala, lebo ešte mám nejaké to promile v krvi po Novom roku............................. :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))
mirko70
06.01.14,18:15
Tiež si myslím,že problém nastal obnovou systému,kedže ako je uvedené odinštalovala nepoužívané programy,ktoré následne pri obnove systému na predchádzajúci deň chýbali.
Nandrolon
06.01.14,18:27
Môže to byť aj tak, ale myslel som to aj ináč:
Mala s PC nejaký "FATÁLNY PROBLÉM", kde obnova systému jednoducho nepomohla a dosrala systém ešte viac ako bol predtým, prípadne odstránila 1 problém a 2 problémy privodila...
Každopádne stále sa pýtam, PREČO začala odinštalovávať aplikácie a následne obnovovala systém, však nech napíše ako sa pred týmito úkonmi PC správal....
Osobne som niekoľko rokov zbieral vírusy a lúskal ich kódy, počítačov som opravoval už dosť......
mirko70
06.01.14,18:34
no ono to tak zvyčajne je,že najskôr niečo dovrtajú a potom sa spýtajú ako to majú robiť.:) častý postup.
zanazu
06.01.14,18:35
Podarilo sa mi spustit nudzovy rezim s podporou siete..... Co teraz?
zanazu
06.01.14,18:36
Na to je porada a profici, kt radia a nepozastavuju sa nad "otazkami"
zanazu
06.01.14,18:49
Ano, spustenie sa podarilo, rozlisenie ok, .... Co teraz?
mirko70
06.01.14,18:55
pravda,pravda,....predpokladám,že sa odinštaloval aj nejaký dôležitý súbor,takže najhorší scénar je preinštalovanie celého PC.
mirko70
06.01.14,19:00
skúsime opáť obnovu ale ako spomenul kolega vyššie pred dátum,kedy začal tento problém robiť.
Nandrolon
06.01.14,19:06
ak máš núdzový režim s podporou siete, skús dať aktualizovať antivírus, potom skontrolovať vrátane hĺbkovej kontroly, potom aktualizovať systém a resetnúť a ak to nepôjde, skús ten bod obnovy.
Aj mirko70 má pravdu, ale predpokladám že ten systém je tak dodrbaný že ani nevieš kedy sa to posralo.
určite tam nebude jeden konkrétny problém, ale treba to prečistiť úplne celé od základu.
zanazu
07.01.14,18:36
Takze uz nejde spustit ani nudzovy rezim - objavi sa len menu v modrom stvorci.....asi zrele na odvoz do servisu.