ivanko2536
06.01.14,22:59
dobry den,
situacia: osoba A ma zivnost. osoba B si od osoby objedna nejaku pracu, osoba A ju doda osobe B, na fakture je uvedene teda meno osoby A (ktora ma zivnost). v skutocnosti vsak tuto pracu vykona osoba C (osoba A a C boli dohodnute). da sa na to prist nejakou kontrolou ? dakujem
veronikasad
06.01.14,22:16
Osoba C má tiež živnosť, alebo je v pracovnoprávnom vzťahu s osobou B ?
kukučka
06.01.14,22:28
Podľa toho, aká je to práca. Práca, alebo výrobok? Pýtaš sa pred vykonaním práce, alebo už je hotová? Bude o tom osoba B vedieť? A čo ak bude reklamovať kvalitu? Nedajbože úraz. Otázok milión...
Na Porade sa neradí, ako obchádzať zákony, krajšie sa tomu hovorí optimalizácia zisku. Rob ako najlepšie vieš. Ak som netrafila a ak chceš, doplň otázku.
ivanko2536
06.01.14,22:34
osoba C nema zivnost a nie je v pracovnopravnom vztahu s osobou B
ivanko2536
06.01.14,22:36
softwarova praca, programovanie, osoba B o tom nebude vediet, nechcem obchadzat zakon, len sme o tomto minule debatovali s kamaratom a zaujimalo by ma, ci sa to da nejako zistit, dakujem
veronikasad
06.01.14,22:38
Tak to by som neriskovala, ide o nelegálnu prácu, za čo v prípade kontroly z Inšpekcie práce hrozia nemalé pokuty ,,, O akú prácu ide ? Neide ani o rodinného príslušníka (dôchodkovo poisteného, študenta alebo dôchodcu) ?
kukučka
06.01.14,22:42
Ak je niekto spokojný, nemá dôvod nič zisťovať.
pavol54
07.01.14,05:45
Myslím si že podľa obchodného zákonníka obchodný vzťah je medzi A a B a osoba A zodpovedá za kvalitu a nie je povinná informovať o iných svojich obchodných a pracovnoprávnych vzťahoch nezainteresované osoby, ak to nevyžaduje iný zákon, exitujú určité formy uchovania tajomstva ako v obchodných tak aj v pracovnoprávnych vzťahoch ktoré môžu byť sprístupnené len kompetentným osobám a tou osoba B určite nie je.