dekys
07.01.14,09:16
Zdravím, naším problémom je ASi vlhká stena,kt. nevysušili a zateplili.Už v minulosti s ňou boli problémy,resp. ešte pred zateplením.Plesnela.Keď sme kúpili byt,zhodili sme všetko až na tehlu.Dom bol v tom čase už zateplený.Máme elektrický odvlhčovač,kt. naozaj pomáha,vetráme pravidelne niekoľkokrát,pri stene nemáme nábytok,len gauč a aj to takých 30 cm od steny.Minulý rok sme v rohu mali obrovskú pleseň! a tento rok sa objavuje aj inde,keby sme nemali bordovú stenu,ani to nezbadame!Keď som digitálnym teplomerom odmerala teplotu steny,mala 17stupňov,pritom v miestnosti bol vzduch 20 stupnov!a že ZATEPLENÁ....je to severná stena.sme rohový,spodný byt,pod nami sú nevykurované pivnice,odspodu sme zateplený,ale ani to vôbec necítiť.... pozerali sme,či je odspodu taká tá izolácia,taký čieny igelit,keď to nzvem laicky :D ale nevedeli sme to odhadnúť.je možné že tam nie je a tým pádom by to mali spraviť,ale na náklady spoločenstva?? tá stena môže vlhnúť kvôli zemi,nie? lebo v pivnici je vlhkost 55 percent. tiež som počula o nejakom prístroji,kt.dokáže zmerať vlhkosť steny a aj ju vysušiť..existuje také niečo? vďaka!!!! ešte chcem podotknúť,že hneď ako zavriem okno,vlhkost vystupi aj na 70 percent a to som prdetým vetrala,znizila sa vlhkost a stale bol zapnutý odvhlcovac...