lenca
07.01.14,09:43
Dobrý deň,
prosím o radu. V DPH-ke som úplný nováčik.
Teraz v januári mám prvýkrát podať DPH za predošlý štvrťrok. Som registrovaná ako platca DPH podľa § 7a z dôvodu nákupu služieb zo zahraničia /google reklama/. Čo je teraz mojou povinnosťou voči štátu? Do 20 dní mám povinnosť podať súhrnný výkaz a ešte niečo k tomu?

Ďakujem veľmi pekne.
Lenka
dada2110
08.01.14,12:40
stačí podať len súhrnný výkaz za štvrťrok
Ružena521
19.01.14,20:03
Súhrnný výkaz netreba podať, nakoľko ty si nedodala ani tovar, ani službu. Ty si službu prijala, vtedy sa súhrnný výkaz nepodáva.
blondy
19.01.14,20:16
ty máš v tomto prípade povinnosť podať daňové priznanie DPH ako osoba registrovaná podľa § 7a, a vznikne ti povinnosť platiť daň podľa § 69. Mala si podať daňové priznanie do 25 dní po skončení kalendárneho mesiaca, v ktorom ti vznikla daňová povinnosť a v tejto lehote zaplatiť daň - ak si príjemca služby (google)