teplomer
07.01.14,10:44
Dobry den

Viete mi prosim poradit, kde najdem registracny formular na novej strnake drsr.sk ? Po prihlaseni tam vidim svoj profil, nejake nastavenia a informacie ale neviem sa dopracovat k registracnemu formularu. Potrebujem si uzatvorit zmluvu podla zakona 563 kedze danovy urad somnou vypovedal zmluvu podla zakona 511.

Podotykam ze sa viem na portla prihlasit pod starym ID a Heslom.

Dakujem pekne
veronikasad
07.01.14,09:47
babuka5
07.01.14,09:48
registrácia na portál je vpravo úplne hore...
teplomer
07.01.14,09:51
Zabudol som doplnit, ze sa viem prihlasit pod starym ID a heslom.
veronikasad
07.01.14,10:01
Doplnila som predch.príspevok
Nokerla
07.01.14,10:29
Ja mam problem, ze sa neviem registrovat. Volal som na DRSR a aj pisal mail, zatial cakam na ich odpoved.
wirgi
07.01.14,10:29
Zaregistrovala som sa prvý krát, prišiel mi mail. že mám potvrdiť registráciu po potvrdení mi prišiel druhý mail, ktorý mám vytlačiť a doniesť na D.Ú. spolu s dokladom totožnosti na overenie údajov, mám si vytlačiť aj túto dohodu ?´
tictac7
07.01.14,10:47
ako sa nevieš registrovať? Vypíšeš registračný formulár a nič?
teplomer
07.01.14,10:52
Vdaka. Pre istotu som si prezistil, ci netreba riesit aj novu registraciu nakolko zijem 500km od miesta bydliska a budem to riesit cez splnomocnenie takze chcem co najmenej problemov pri vybavovani. Osobne sa domnievam, ze nejaky registracny formular je potrebny. Ist tam len s dohodou a starou zmluvou mi pride kratkozrake. Hlavne koli zamestnancom na uradoch, ktori nemaju tolko vedomosti, kolko by mali mat. Ked som tam bol pred vianocami tak si stali za tym, ze bez registracneho formulara a novej dohody tam nemam ani chodit.
tictac7
07.01.14,10:57
Ty sa registruješ ako používateľ. Ak chceš podávať za nejaký DS podania, tak ten DS spisuje dohodu. Ak si to Ty, ako SZČO, tak, áno, aj dohodu 2x vytlač. Ak sa jedná o PO a si jej štatutárom, tak tiež dohodu 2x vytlač. Ak sa jedná o PO a nie si štatutárom, tak potrebuješ 2x podpísanú dohodu štatutárom (buď overený podpis alebo podpíše na DÚ) + splnomocnenie PO .
veronikasad
07.01.14,11:40
Všetci moji klienti vybavili registráciu (osobne) s 2x vytlačenou avypísanou dohodou + kopiou reg.formulára z predch. dohody. Nič iné okrem preukazu totožnosti nepotrebovali.
teplomer
07.01.14,12:04
Dakujem. Pozeral som papiere ale mam len Dohodu. Registracny formular nemam. A pokial sa dobre pamatam, tak mi stacila len dohoda. Registracny formular som vtedy ani neriesil kedze som sa registroval prvy krat a siel som na DU len s dohodou. Pokial im na DU bude stacit stara dohoda tak to by bolo fjan. Skusim tam zavolat ale skoda, ze nikto nedviha.
veronikasad
07.01.14,12:06
Ak si nezabudol heslo, reg. formulár si môžeš vytlačiť zo stránky fin.riad.Stará dohoda je zrušená. Platí z nej len ID kod, ktorý nájdeš na nete
teplomer
07.01.14,12:09
Ved som pisal, ze sa viem prihlasit pod starym ID a starym heslo. Ale registracny formular tam neviem najst. Presiel som vsetko ale asi som slepy.
veronikasad
07.01.14,12:37
Na tej novej stránke to nevidím ani ja, vypíš nanovo registračný formulár, vygeneruje ti nové ID. Jeden klient to urobil omylom a nebol problém pri podpísaní novej dohody
teplomer
07.01.14,12:52
Velmi pekne dakujem, idem na to. Chivlku pockam, informujem sa este na infolinke ale neda sa tam dovolat.

Uz len vyriesit podanie novej zmluvy a reg. formulara na danovom urade. Docital som sa , ze si mozem dat notarom overit podpis a zaslat formular aj novu dohodu postou. Neviem vsak ci im treba zaslat 2x dohodu + 2x formular a oni mi potom poslu nazad podpisanu dohodu aj formular nazad alebo tam radsej mam niekoho poslat so splnomocnenim a mojim notrarsky overenym podpisom na zmluvach.
wirgi
07.01.14,12:57
Ďakujem, áno manžel je SZČO to som jeho registrovala, čiže 2x vytlačím dohodu + vytlačený mail o registrácii a musí to ísť podpísať na D.Ú
tictac7
07.01.14,13:32
áno
teplomer
07.01.14,14:32
Takze, skusal som sa doteraz dovolat na DU ale nepodarilo sa. Isiel som skusit registrovat sa nanovo ale system mi zahlasil ze uzivatel s mojim menom, mailom, rodnym cislom uz existuje. Tuto som narazil na mur a neviem sa pohnut dalej.

Stary registracny formular neviem najst, nasiel som len staru dohodu a na DU v mieste bydliska mi povedali ze potrebuju novu dohodu a stary registracny formular, ktory nemam. Takze musi byt cesta, ako sa dostat k staremu formularu elektronicky kedze nanovo sa registrovat nemozem.
teplomer
09.01.14,12:52
Takze dovolal som sa po 2 dnoch na infolinku, odporucili mi napisat na tech. podporu . Zatial preslo 24h a nikto neodpisuje. Som v slepej ulicke. Neviem sa nanovo registrovat tym padom nemam registracny formular a tym padom nemozem uzavriet zmluvu. Takze si nemozem plnit danove povinnosti. Skvele...
monako
09.01.14,18:44
Mám, bohužiaľ úplne rovnaký problém. Taktiež sa viem na portál prihlásiť pod starým ID a Heslom. Logicky mi vychádzalo, že mi postačuje nová zmluva+ starý registračný formulár používateľa.
07.01.14 som došla na DÚ s 2x vytlačená dohoda + ID kod z predchádzajúcej registrácie a poslali ma preč s tým, že musím mať k tomu novo vytlačený e-mail s notifikačným kódom, že vraj bez toho mi nepomôže a ak potrebujem poradiť nech si zavolám na technickú podporu, ukázala na nástenku kde bolo vycapené telefónne číslo a dovidenia :(
Neúnavne som tam volala a dovolala som sa. Podrobne som slečne na druhej strane popísala môj problém a ona mi odpovedať nevedela. Vraj kliknite si na pomoc, potom vpravo hore na vytvoriť tiket a tam podrobne popíšte váš problém a dovidenia:(
To mi príde ako keď Vás posielajú od dverí k dverám, pretože vyškolení pracovníci nevedia NIČ.
Tak do tretice 08.01. ráno..... napísala som ten tiket a doteraz čakám s nervami v koncoch.
Napísala som im toto:

Dobrý deň!
Nemôžem sa zaregistrovať na portál a preto sa na Vás obraciam so žiadosťou o zrušenie mojej predošlej registrácie ID na portáli resp. výmaz môjho mena , priezviska a rodného čísla nakoľko som v minulosti vlastnila zaručený elektronický podpis a v súčasnosti sa potrebujem registrovať nanovo s využitím bezplatnej komunikácie avšak systém mi to nedovoľuje, pretože mi po registrácií vypíše:
Registrácia nebola úspešná. V systéme už existuje osoba s rovnakým
,,Meno" ,,Priezvisko" ,,Rodné číslo"
tictac7
09.01.14,18:48
čakaj, si v poradí. Ja som písala cez ten tiket 7.1. ráno o 8:32 - ešte nemám odpoveď :-(
monako
09.01.14,19:04
čas horí.. ale počkám, však čo iné mi ostáva. Som zvedavá čo mi odpíšu IT-čkári :)
Som naštvaná sama na seba, že som toto odsunula na prvý týždeň roku, myslela som, že po toľkom haló-haló z predošlých rokov to pôjde ľahko a bez problémov. Pred sviatkami som musela riešiť vonkajšiu kontrolu zo sociálnej poisťovne...fuj, nikto ma už nemá rád :(
teplomer
09.01.14,22:05
Ja som pisal 2x a volal asi 100x a dvihli mi. Prva pani mi povedala ze mam napisat tiket. Na dalsi den som znova volal dvihla mi ina pani a ta mi povedala, ze mam vytlacit zmluvu 2x a vytlacit si webstranku po prihlaseni sa na financnasprava.sk . Proste prihlasit sa, vojst do svojho profilu kde vidno Meno, adresu, rodne cislo a tuto stranku si vytlacit tak aby bolo vsetko viditelne - aj hore to ID cislo a s tym ist na DU. Vraj taky je OFICIALNY postup.

Navyse vraj nieje mozne uzivatela zo systemu vymazat!!! Tiez som jej na infolinke vravel ze som pisal tiket nech mi zmazu profil ale vraj sa to neda. Vraj treba spravit to co som popisal vyssie. Bud si tu stranku vytlacit alebo spravit printscreen, vlozit do wordu, vytlacit, napsiat tam svoje ID (aj napriek tomu, ze je ho hore vidno) a ist na DU. Treba sa branit tym ze ste volala na technicku podporu a toto vam poradili. Nech si ten bordel riesia sami. Preco by mal na to doplacat obcan ked nemaju rovnake smernice na kazdej pobocke ?
blondy
10.01.14,06:03
Toto isté poradili aj mne, ešte som to nebola "naostro" vyskúšať. Konkrétne mi stručne odpísali z tech. podpory : Prihlaste sa na stranu, otvorte profil pouzivatela a namiesto mailu si vytlacte ten.
mizu24
10.01.14,06:59
ja som volala na DÚ v KE, nakoľko tam mali napísané, že potrebujú vytlačený email, ktorý som nevedela nájsť, lebo bol z roku 2009, keď som sa prvý krát registrovala. Povedali mi, že toto platí len pre nových registrujúcich, mne stačí registračný formulár, ktorý mám chvalabohu uložený v PC, lebo na novej stránke ho tiež neviem nájsť :( A samozrejme 2x dohoda. Uvidíme, keď tam prídem, či ma tiež nepošlú preč.
teplomer
10.01.14,08:38
Ale do kelu ved je logicke ze clovek si niekedy neulozi 5 rokov stare veci. To nemozu takto buzerovat ludi aby hladali stare maily, formulare a pod. Musi existovat nejaky jednoduchsi sposob (napr. vytlacit si ten profil zo stranky). Uz ma tato bananova republika vytaca. Vsade plno byrokracie.
teplomer
10.01.14,17:59
Dnes som volal na DU a poslal im notarom overene zmluvy aj printscreen z osobnej zony na drsr.sk a vzali to.
srska
10.01.14,18:08
očúvaj teplomer, poradím ti - aj ostatným:

1. hybaj na dú, 2. požiadaj o nahliadnutie do spisu, 3. vyber si ten reg. formulár zo spisu, 4. nech ti spravia za poplatok 2 kópie, 5. jeden im nechaj, 6. jeden si zeber domov, 7. hybaj spokojný na kávu
tictac7
10.01.14,18:45
Oficiálna odpoveď (po 4 dňoch, ale predsa):

Vy co mate stare IDcka (zacinajuce jednotkou), dorucujete na DU registracny formular k svojmu ID. Ak ho nemate uz nikde vytlaceny, tak sa k nemu uz nedostanete (ako sa dalo na starom portali cez moj profil)
Prihláste sa na nový portál http://www.financnasprava.sk - Osobná internetová zóna - Profil používateľa. Spravte si printscreen obrazovky (tlačítko Prtsc na klávesnici – do prázdneho Wordu Ctrl+V). Vytlačte a rukou dopíšte ID kód.
monako
11.01.14,15:16
ďakujem, aspoň viem ako postupovať :)
mne ešte zatiaľ neodpovedali, ale predpokladám, že odpoveď bude rovnaká.