sances
07.01.14,11:01
Dobrý deň Poraďáci
Mám tu takúto drobnôstku :)
1.
Potreboval by som vytvoriť začiarkávacie políčko formuára do bunky v stĺpci A ak je v priľahlej bunke v stĺpci B nejaký obsah.Stále keď v stĺpci B pribudne text tak do priľahlej bunky vľavo v stĺpci A makro pridá zaškrtávacie políčko formulára.
2.
Potom by som potreboval, tam kde užívateľ zaškrtne políčko formulára, aby po stlačení tlačítka - napríklad "urob výpis" vypísalo postupne pod seba, bez obsahu bunky B, do textového súboru uloženého napríklad na ploche obsah priľahlých buniek v stĺpci C.
Asi to nebude len tak. Viem si urobiť makro na vytvorenie políčka ale neviem ako mu povedať kam ho má umiesniť..

Ďakujem všetkým ktorí sa dostali až sem, a ďakujem veľmi pekne za všetky rady.
PaloPa
09.01.14,13:19
Vyskúšaj prílohu:

1| Makro Worksheet_Change nad listom Harok1 kontroluje či bol zadany text do stlpca C, ak ano da CheckBox prepojený s bunkou pod nim.

2| Zaškrtnuté vypíše do Vypis.txt s tom istom adresari ako je XLSM-ko

P.
!!! iba po riadok 50


Ad komentár 1:
- Pridané: bunka B1 - pre cestu k súboru (vrátane koncovej lomky)
- testuje, či sú zadané, inak dá predvolené

Ad komentár 2:
- ak sú zadané, ako v príklade dá ich na nový riadok i vo výstupe

P.
dafy
10.01.14,09:39
Veľmi pekné riešenie
sances
12.01.14,18:05
Ďakujem veľmi pekne, celý čas som bol na ihlách a neprišlo mi upozornenie že si to sem pridal. Skúšal som variácie makra s tým že prvým klikom by sa vybrala bunka v stĺpci "A" a "aktivovala" by sa, napríklad, že ten prvý klik na bunku v stĺpci "A" by ju podfarbil napr. na modro a vpísal do nej text - "vybrať" druhým klikom by sa "vypla". Nič z toho mi nefungovalo a bol som si istý že sa to nedá tak ako som to zadal. No idem to preštudovať či to budem vedieť upraviť na viac ako 50 riadkov, a či vôbec budem schopný pochopiť ako si to spravil. Ešte raz veľká, veľkáá vďaka.

Edit: Perfektné!! Všetko funguje!! Nastaviť na viac riadkov je ľahké..:) ale pochopiť to, to bude na dlhšie.

Ďakujem ešte raz
sances
13.01.14,17:53
Ahoj, tak zatiaľ sú pre mňa skoro všetky veci v tom makre nové.
Pomaly si to cez pomocníka "pitvem".
Potreboval by som ešte dve veci upraviť.
1.
Či by nemohol byť názov súboru tvorený obsahom bunky B1 a formát súboru .bat. (Viem tam zmeniť názov a príponu ale to asi nie je ono a cestu k B1 do pth neviem zadať.
2.
V riadku 21 nie je zlúčená bunka ako som upresňoval v otázke ale viac riadkový text.
Či by sa aj tento nedal zobrazovať vo výpise pod sebou, alebo nejako inak s tým vykývať :)

Ďakujem, viem že nechcem málo.. :)
sances
14.01.14,18:07
Fíha, tak to už je iná liga. Ďakujem. No idem študovať...
Ďakujem aj za ten prídavok s cestou na uloženie.

Ďakujem ešte raz, veľmi užitočná vecička pre mňa aj do budúcnosti.
Keby som napísal hneď presne čo chcem, ušetril by som ti veľa práce.

A to som si trápne myslel že Excel aspoň trošičku poznám..
Ani 1%.. ešte že je tu pomocník.
Ďakujem, ďakujem, ďakujem

PS: Len ten text z r.21 mi dáva do jedného riadku. Či niečo zle mám?
..aa už viem. Ja ich nemám každé v samostatnej bunke..prepáč..
Prosím, dalo by sa to tak, keby boli v jednej bunke na-riadkované len alt+enterom? Potom by v stĺpci A stačilo jedno začiarkávacie políčko pre celý súbor textu v stĺpci "C" Aby ich potom vo výpise hádzalo každé do nového riadku?
už preháňam..či ? :)

V každom prípade veľkááá vďaka

A notifikácie mi nechodia napriek tomu že mám obe zafajknuté ):
PaloPa
15.01.14,07:59
Ad riadkovanie: Záleží v akom editore výstup prezeráš, v Notepad++ to zobrazí odriadkované, ale v obyčajnom Notepade v jednom riadku. ALT+ENTER v bunke je vlastne "mäkký koniec riadka", vo VBA konštanta vbLf. Upravil som v kóde, aby ho zamenil za vbCrLf (príloha Bunky-do-TXT-3.xlsm).
sances
15.01.14,16:06
Ahoj.
Ďakujem veľmi pekne.
Na Porade, ako stále,nemožné na počkanie, zázraky do troch dní.
Nevedel som o tom rozdiele v editoroch.
Veľká veľkáá vďaka.