PristYtsirP
07.01.14,11:42
PristYtsirP
07.01.14,10:50
Ahojte potrebujem poradiť. Chcem sa nechať vyhodiť s vysokej školy ako keby som neurobil skúšky dokedy budem študentom ? hneď ako ma vyhodia alebo do konca letného semestra ? .. pretože sa plánujem zamestnať ale nechce sa mi medzi tým hlásiť na urad práce ... Ako na to ?? Prosím o pomoc
Anik
07.01.14,10:52
VŠ resp. štatút študenta strácaš dňom vyhodenia z VŠ. Môžeš sa ísť na ÚP prihlásiť hneď na druhý deň ináč si samoplatca pre ZP.
PristYtsirP
07.01.14,11:02
aha takže do konca februára som ešte študent preto že do vtedy mám skúšky a potom už nie? nie som náhodou celý rok študentom keď že som posielal papier do ZP s rokom štúdia ?? ...
luja5
07.01.14,11:10
PristYtsirP
07.01.14,11:31
viem ja som to pridal aj tu lebo som nevedel kde to mám pridať takže sorry za spam ? ale je to súrne tak potrebujem viac odpovedí ..
avalik
07.01.14,11:36
Zákon o vysokých školách http://www.zakonypreludi.sk/zz/2002-131

§ 66
Iné skončenie štúdia

(1) Okrem riadneho skončenia štúdia sa štúdium skončí

a) zanechaním štúdia,
b) neskončením štúdia v termíne určenom podľa § 65 ods. 2,
c) vylúčením zo štúdia pre nesplnenie požiadaviek, ktoré vyplývajú zo študijného programu a zo študijného poriadku vysokej školy,
d) vylúčením zo štúdia podľa § 72 ods. 2 písm. c),
e) zrušením študijného programu podľa § 87 ods. 2, ak študent neprijme ponuku vysokej školy pokračovať v štúdiu iného študijného programu,
f) smrťou študenta.

(2) Dňom skončenia štúdia je

a) podľa odseku 1 písm. a) deň, keď bolo vysokej škole doručené písomné vyhlásenie študenta o zanechaní štúdia,
b) podľa odseku 1 písm. b) koniec akademického roka, v ktorom mal študent skončiť vysokoškolské štúdium,
c) podľa odseku 1 písm. c) a d) deň, keď rozhodnutie o vylúčení zo štúdia nadobudlo právoplatnosť,
d) podľa odseku 1 písm. e) deň, ku ktorému vysoká škola oznámila zrušenie študijného programu.

Zamestnať sa môžeš aj počas doby keď máš status študenta.
BXLmiami
07.01.14,11:36
Hmm.Takže ty chceš od nás radu,ako čo najkvalitnejšie prešustrovať naše dane a peniaze rodičov,nemýlim sa?
luja5
07.01.14,11:47
http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
Otázky a debaty
Otázky zadávam keď potrebujem získať odpoveď na moju otázku.
Debaty zakladám len na otvorenú a voľnú diskusiu, nie na riešenie konkrétneho problému.

Btw. - ja tu síce nie som od toho, aby som poučovala;), radím sa k radovým poraďákom ako si Ty, len som chcela prípadných odpovedajúcich upozorniť, že rovnakú otázku si zadal duplicitne aj inde. Ani z princípu nie je dobré, aby k jednému problému od toho istého zadávateľa boli otvorené aj debata, aj otázka. Poraďáci môžu odpovede vzájomne dopĺňať, upresňovať, komentovať... a nikto nie je povinný skákať z debaty do otázky, kto ako už odpovedal alebo nie, čo je vhodné sa na doplnenie opýtať a zisťovať, či sa už niekde inde na to niekto iný nepýtal...Môžu sa vyskytnúť aj odpovede, ktoré by nemuseli byť vzájomne celkom v súlade a potom ktorú by si si vybral - z debaty, či z otázky?
Tweety
07.01.14,11:59
Ahojte potrebujem poradiť. Chcem sa nechať vyhodiť s vysokej školy ako keby som neurobil skúšky dokedy budem študentom ? hneď ako ma vyhodia alebo do konca letného semestra ? .. pretože sa plánujem zamestnať ale nechce sa mi medzi tým hlásiť na urad práce ... Ako na to ?? Prosím o pomoc
Ale veď štúdium sa v nektorých prípadoch dá sklbiť so zamestnaním. Možnosť študovať by som nezahadzovala len preto, že sa rysuje zamestnanie.
JankaO
07.01.14,12:20
Kedy sa máš nechať vyhodiť z vysokej školy? Vzhľadom na pravopis ihneď.
PristYtsirP
07.01.14,13:43
vieš kde mám ja pravopis ? pokiaľ sa chapeme tak čo to riešiš ?
PristYtsirP
07.01.14,13:56
ja školu nezahadzujem pre zamestnaniu určite nie, mal som problémy kvôli ktorým som nestíhal a teraz nemám kredity ani účasť na prednáškach potrebnú na dokončenie štúdia tak ma určite vyhodia ale nechcel som ukončiť školu sám pretože do kedy mám status študenta mám zľavy, aspoň do kedy si nenajdem prácu pretože som s KE a chodim do školy do BA a to je môj velký problém ..
PristYtsirP
07.01.14,13:58
Hmm.Takže ty chceš od nás radu,ako čo najkvalitnejšie prešustrovať naše dane a peniaze rodičov,nemýlim sa? nie nechcem prešustrovať dane naších rodičov len sa pýtam dokedy mám čas najsť si prácu
wirgi
07.01.14,14:05
Zájdi na študijné oddelenie a povedz ,že nechceš pokračovať v štúdiu a tam by Ti mali povedať do koľko dní dostaneš potvrdenie o vylúčení
PristYtsirP
07.01.14,14:09
nechať vyhodiť alebo ma vyhodia to je jedno aj tak poletím ... tak prepáč za blbý názov ja som len chcel zistit ako to je stým dokedy som študent a kedy sa mám hlásiť na UP alebo platit ZP .. chcel som aj zistiť kolko času mám ešte na hľadanie roboty
misoft
07.01.14,16:04
mimotemy

Vieš, i pravopis veľa napovie o osobe....


Ahojte, potrebujem poradiť. Chcem sa nechať vyhodiť s z vysokej školy, ako keby som neurobil skúšky, dokedy budem študentom ? Hhneď, ako ma vyhodia, alebo do konca letného semestra ? .. pretože sa plánujem zamestnať, ale nechce sa mi medzi tým hlásiť na úurad práce ... Ako na to ?? Prosím o pomoc.
Mila123
07.01.14,16:29
aká je to VŠ?
PristYtsirP
07.01.14,16:59
ja si podlľa pravopisu nerobim naázor na lľudi pravopis je u mna nula bodov hlavna vec že vies o co sa jedna. nezabudni doopravovať ked ta to tak baví .
PristYtsirP
07.01.14,17:01
ja si podlľa pravopisu nerobim naázor na lľudi pravopis je u mna nula bodov hlavna vec že vies o co sa jedna. nezabudni poopravovať ked ta to tak baví . ;)
avalik
07.01.14,17:13
Ďalší vymazávač, otazka bola: Ahojte potrebujem poradiť. Chcem sa nechať vyhodiť s vysokej školy ako keby som neurobil skúšky dokedy budem študentom ? hneď ako ma vyhodia alebo do konca letného semestra ? .. pretože sa plánujem zamestnať ale nechce sa mi medzi tým hlásiť na urad práce ... Ako na to ?? Prosím o pomoc
PristYtsirP
07.01.14,17:15
Nie len som našiel výstižnejší názov pre túto skupinu.
Kvaka
07.01.14,17:18
Podľa zákona, ktorý tu pripla avalik, ťa zrejme vylúčia zo štúdia pre nesplnenie požiadaviek, ktoré vyplývajú zo študijného programu a zo študijného poriadku vysokej školy. Deň vylúčenia zo štúdia je deň, keď rozhodnutie o vylúčení zo štúdia nadobudlo právoplatnosť.
Pozri si študijný poriadok tvojej školy, tam zistíš, ako a kedy.
Kvaka
07.01.14,17:23
Veľa ľudí píše s diakritikou, veľa ľudí nie. On písal aj, aj. Predložku "s" a "z" sa občas podarí zameniť aj zdatnejším v pravopise. Skoro celé to tu je len o pravopise, čo sa deje? Čudujete sa, že sa mažú v témach otázky? Upozorňujete na etiketu porady, ale kto ju tu porušuje?
Kvaka
07.01.14,17:24
Aha, no už to vyriešil aj zadávateľ, celkom správne.
misoft
07.01.14,18:10
Prosím, zopakuj ešte raz.
A k pravopisu - ak je pre teba ten pravopis nula bodov - počkaj, až budú od teba požadovať CV (po slovensky životopis) a ty tam budeš mať pravopisné chyby - zaručujem, že potencionálny zamestnávateľ o teba záujem stratí (a potom tu plačú, lebo prácu nedostali a akí sú oni "dobrý"....)
Excise Duty
07.01.14,18:36
Od podstaného mena potenciál je odvodené prídavné meno potenciálny a nie potencionálny. V opačnom prípade by sme potom mali tých neschopných volať impotecionenti...
monika1991
08.01.14,05:35
Neviem aká si VŠ, ja Ti tu píšem skúsenosť zo ŽU, ale každá škola to má inač pozri si poriadok školy či čo to je alebo skoč na študijne, teraz v januári - februári prebieha kontrola štúdia(študijna referentka ti dá do indexu razitko, nerieši či más alebo nemáš skúšky, či chodíš alebo nechodís na prednásky)tým že tam pojdes sa ti predlží status študenta do 31.08.2014,ak sa nezučastníš, tvoje študium bude končiť v januári-februári.Ja som to tak tiež urobila, využila som to do 31.08,takže som sa nemusila hlasiť na UPSVAR na pol roka,pretože som prestupila na iný odbor kde by mi skúšky aj tak boli na nic ale potom v auguste som si podávala sama žiadosť na ukončenie študia, pričom chceli, hoci neviem načo odo mna potvrdenie od intrakoch, knižnice a jedálne, že nemám voči nim žiadne záväzky, hoci som nikdy tieto menované inštitúcie nevyužila a ani som nevedela že kde sa nachádzajú
Braňo
08.01.14,06:13
si zrejme len lenivý si upraviť rozvrh tak, ako Ti vyhovuje, ja som vyštudoval aj popri štúdiu na vysokej škole a Tvoje výhovorky neobstoja.
Braňo
08.01.14,06:15
pravopis je najdôležitejší napríklad pri posudzovaní kandidáta na zamestnanie. u nás by si nebol pozvaný ani na pohovor.
jslancik
08.01.14,06:26
sú ale zamestnávatelia, ktorým vyhovuje tuposť zamestnancov. majú nižšie nároky a dá sa s nimi ľahšie manipulovať. žiaľ, stretol som sa s ľuďmi, ktorí v písomnej komunikácii, podotýkam oficiálnej komunikácii, napíšu milión hrubých chýb, ale vozia sa na vlastnoručne zarobenom mercedese najvyššej triedy. je to o šikovnosti (a ostrých lakťoch), a možno o bohatom tatkovi, ktorý posunie štartovaciu čiaru ďaleko pred ostatných...
korela
08.01.14,23:31
Neviem, či je vhodné hodnotiť vlastnosti človeka, ak o situácii nič nevieme.
Na každom odbore sa nedá vôbec pohnúť s rozvrhom, je pevný a hlavne každodenný. Jednou z výnimiek, ktorú poznám, je www.euba.sk/‎. Tam sa dajú vyskladať 2 úplne prázdne dni. Študent denného štúdia sa pomaly môže zamestnať na hlavný prac. pomer.
Neočakávané životné situácie vedia niekedy poriadne vstúpiť do osudu.

P.S. Asi to malo byť inak - ja som vyštudoval aj popri štúdiu na vysokej škole a Tvoje výhovorky neobstoja.
alaya1
09.01.14,07:09
No, polemizovala by som s tym, ze pravopis napovie o cloveku. Taky dysgrafik moze byt aj nadpriemerne inteligentny clovek, zial, nema na bezchybne texty.
JankaO
09.01.14,07:33
porucha pravopisu je dysortografia... no v tomto prípade o túto poruchu nejde...
alaya1
09.01.14,07:41
:), jedno nevylucuje druhe :)
kopretinka
09.01.14,07:45
porucha klávesnice :D
alaya1
09.01.14,07:51
Esteze vsetci v tom mame jasno .). Preskusani ste :) :)