steve119
07.01.14,13:35
Dobrý deň, mám taký problém. Mám starší dom, ktorý sa skladá z 2 častí. Starej a novšej(postavená v ´72). Staršia čast domu bola v zlom stave, preto som sa rozhodol ju zbúrať a postaviť nový dom a tým pádom ho napojiť na druhú časť. Problém je ten, že tá staršia časť(zburana) je zapísaná v katastri, ale tá novšia(postavena v ´72 mojím dedkom) neni. Hoci na obecnom urade su všetky spisy že bola postavená stavitelom(mojim dedkom), kúpna zmluva o pozemku. Dedko zomrel v ´89 a babka ´09. Všetko zdedil môj otec. Ale tá novšia čast, nebola prededená, pretože neni zapísaná v katastri. Čo mám robit aby som tu novšiu čast zapísal do katastra a aby sa prededila na mojho otca? Ďakujem Vám.
Mária27
07.01.14,14:51
Pozri katastrálnu vyhlášku 461/2009 :

§ 31


(1) Údaje o práve k stavbe, ku ktorej kolaudačné rozhodnutie alebo užívacie povolenie nadobudlo právoplatnosť do 1. októbra 1976, sa do operátu katastra zapíšu na základe oznámenia obce, kedy bola stavba postavená, aké jej bolo pridelené súpisné číslo a kto bol jej stavebníkom.

(2) Ak stavba evidovaná na liste vlastníctva neexistuje a nebolo vydané rozhodnutie o odstránení stavby, údaje o stavbe sa vymažú na základe návrhu, ktorého prílohou je potvrdenie stavebného úradu alebo obce, že stavba neexistuje.
AmmiS
07.01.14,22:18
Na zápis stavby do LV potrebujete:
1/ žiadosť na zápis stavby do LV s uvedením mena, priezviska, rod. mena, rodného čísla, dát. nar., adresa tr. bydliska (nehnuteľnosť presne špecifikovať)
2/ listina o pridelení súpisného čísla k stavbe, ktorú vydáva obecný alebo miestny úrad, v ňom uvedený vlastník stavby
3/ geometrický plán k stavbe
4/ kolaudačné rozhodnutie
a predložiť na kataster nehnuteľností k zápisu.