Kacicka987
07.01.14,13:36
mam urobene aj foto na figurine len tiez neviem ci je to dobre nafotene alebo je to cele zle.nehnevam sa za vase nazory ani sa neurazam,som rada za vase rady a kritiku.
Alanya2
07.01.14,12:40
dobra rada..fotenie by som nechala na odbornikov..
lujza.j
07.01.14,12:47
Nezakladaj nove temy...toto si mohla uz do povodnej dat....
korela
07.01.14,13:27
Ešte sa spýtam po aké veľké veľkosti pôjdeš? Ak by si predávala aj pre silnejšie ženy, mohutnejšie poprsia, bolo by vhodné, aby bolo vidieť aj z boku aké je široké "rameno" pod pazuchou, pretože úzke sa zarezávajú, resp. vytláčajú tuk.
Tie je problém na trhu nájsť. Normálne bežné čísla a hlavne pre mladé ženy - tých je dosť. Pozadie fotky sa musí farebne líšiť od farby figuríny aj výrobku.
Dnes nikto nemá čas lúštiť, čo je čo.
Veľa šťastia.
vlado 33
07.01.14,14:10
Fotila si to v miestnosti kde bolo svetlo žiarovkové alebo žiarivkové (neón)? Máš tam veľa žltej, to znamená že fotoaparát nedokázal nastaviť vyváženie bielej. Dá sa to nastaviť aj ručne, za pomoci bieleho papiera ale neviem aký fotoaparát používaš. Nemalo by to vyzerať nejako takto?
vlado 33
07.01.14,16:28
Ešte doplním: pokiaľ máš foťák kde sa dá nastaviť RAW formát, do rožku pripneš túto tabuľku http://www.prolaika.sk/e-shop/-25/, použiješ odrazovú dosku namiesto blesku a dáš to niekomu upraviť, budeš mať obrázky ako lusk. Za pár chechtákov.
Kacicka987
07.01.14,16:42
ja mam pentax istD
lujza.j
07.01.14,16:49
také predávať určite nebude...sú modne značky ktoré také neé:)
vlado 33
07.01.14,17:30
http://deesko.wz.cz/pdf/istd_cz.pdf strana 142, 143. manuálne nastavenie bielej. Na JPG použi nastavenie Av bez blesku, clonové číslo bude stačiť 4,5- 5,6 Rýchlosť uzávierky nastavíš zvyšovaním ISO. V ruke by si mala udržať 1/60, ISO by nemalo byť väčšie ako 400. Použi odrazovú dosku http://www.makrofoto.sk/kategoria/studio/odrazne-dosky-dazdniky/odrazne-dosky/falcon-eyes-cfr-32gs-odrazova-doska-zlata-strieborna-82-cm/ . Máš tam aj RAW formát.
kuko1479
22.01.14,13:23
asi neskoro ale predsa k teme.... ja si myslim ze zaklad marketingu je kvalitna reklama a prezentacia a to s prepacenim tieto fotky urcite niesu. Ja by som odporucil nechat fotenie na fotografa a radsej si zaplatit za tie produktove fotky ako odradit klientov s tymto ;) Pripadne ked uz fotit sam tak aspon zo stativu a nastavit vyssiu clonu koli ostrosti a ISO kludne 100 alebo 200 + spravne vyvazit bielu a farby co je pri produktoch velmi dolezite aby zakaznik videl realnu farbu. Dalej svetla by bolo dobre sa snimi trosku "pohrat" aby bolo nasvietenie plasticke a pritom presvetlene aj tiene
vlado 33
22.01.14,15:13
Neviem koľko tá podprsenka stojí ale jedno viem, pokiaľ je lacná kvalitné foto nepotrebuje. Pokiaľ si si všimol snímku č.1, je ostrá ako britva ale prevedením na web sa dáta obrázku skomprimovali. Aký fotograf, aký statív? Tieto veci navyšujú náklady, stačí pár rád a výsledok sa dostaví okamžite. Navyše má dosť kvalitný foťák, postačujúci na túto prezentáciu.
kuko1479
22.01.14,17:05
nuz z dvoch fotografii jedna ostra nieje bohvieco ... z fotografie je jasne vidno ze je zle nastaveny fotak zle nasvietene zle kompozicne navyse zle pozadie atd. to je dost veci jasneze si to moze dotycna nafotit sama tak ako si moze clovek sam strihat vlasy tiez potrebuje len par rad a trochu skusenosti a napriek tomu chodi za skusenym profesionalom ;)
korela
22.01.14,17:42
Tu ťa trochu vyvediem z omylu, pretože nemáš asi osobnú skúsenosť.
Aj lacná dámska bielizeň potrebuje mať kvalitnú prezentáciu. Dnešné slovenské ženy robia doslova zázraky aby vyšli z finančného rozpočtu, ktorý majú k dispozícii. Veľa z nich si uvedomuje, že sa ani lacný šunt neoplatí kúpiť. Ak už kúpiť, tak radšej vychytať vo výpredajoch zľavnenú bielizeň s dobrým popisom materiálu, dobrým a hlavne správnym očíslovaním, nie si ich ešte aj samostatne prevádzať na slovenské veľkosti, ako to niektoré eshopy stále robia a tým odrádzajú zákazníka od kúpy aj vďaka stratenému času.
Je to veľké neváženie si zákazníka.

Práve preto, aj keď ide o na pohľad lacný tovar, musí mať reálne farby ako v skutočnosti, mal by mať aspoň dva pohľady - spredu aj zozadu, zákazník nie je jasnovidec, a veľmi veľkou výhodou pre obe strany - podnikateľa aj zákazníka je, mať vystavovaný výrobok v čo najlepšej kvalite, to znamená, pridať aj detail, aby bolo vidno štruktúru materiálu, kvalitu šitia - stehov.
Ak sa zopakuje pri zákazníkovi, že nebol niekoľkokrát spokojný s tovarom, jednak ho vráti, bude ho to stáť poštovné, čo nie je až tak lacné, podnikateľovi sa bude tovar vracať späť, postráca zákazníkov. A stratový na čase bude aj majiteľ eshopu.
Všetky horeuvedené fotopotreby máme doma, to iba na okraj.

( Z tohto dôvodu ak ženám vyhovuje nejaký strih podprsenky, že ho konečne našli, väčšinou zostávajú verné jednej značke. A ak by ich chytil amok experimentovať z nejakého dôvodu, musí to mať pre ne nejaký zmysel. A vtedy ich treba niečím presvedčiť. A to sa určite nestane odfláknutou prezentáciou. Nie sme takí bohatí, aby sme kupovali lacné veci.)
Kuko má pravdu.
korela
22.01.14,17:47
Ešte dodám, odflákni prezentáciu plachetnice, auta, kravaty, topánok, hodiniek, košele, a pod. Argument, že to nekupuješ cez eshopy, neobstojí.
vlado 33
22.01.14,18:33
Tu sa jedná o podprsenky za pár €. Aby sme boli v obraze, zavolám fotografa, http://mihaliktomas.webnode.sk/cennik-fotografovania/ klikol som len tak. O koľko sa predraží cena tovaru? Vie si to nafotil sama s trochou porady, prečo jej tu možnosť negujete.
vlado 33
22.01.14,19:12
Veď tu nejde o žiadne umenie, Nastaviť vyváženie bielej jej poradí každý ....... Je to aj v návode, len treba čítať. Podsvietenie som uviedol v príspevku, a statív? Pri dostatku svetla a znalosti ovládania HW nie je potrebný.