balka
24.03.06,09:06
Prosím Vás poraďte mi niekto, či text nižšie uvedenej výpovede je v súlade so zákonníkom. Zamestnávateľ ruší prevádzku k 31.03.2006, z toho dôvodu dáva výpoveď zamestnancom a keďže nie je možné, aby bola dodržaná z jeho strany výpovedná lehota (sťahuje sa z prenajatých priestorov) uviedol súčasne vo výpovedi súhlas s vyplatením odstupného
Tu je text samotnej výpovede:
Na základe organizačných zmien spoločnosti ...... Vám dávam výpoveď podľa §63 odst.1 písm. a) Zákonníka práce (http://www.porada.sk/t16148-zakonnik-prace.html) 311/2001 Z.z. k 31. 03. 2006. Súhlasím, že ....XY............. rodné číslo ......................., bytom ..................................., bude v zmysle ustanovenia §76 odst.2 Zákonníka práce 311/2001 Z.z. vyplatené odstupné so mzdou za kalendárny mesiac marec 2006. Zároveň prehlasujem, že .....XY.................. nemá voči spoločnosti ...... žiadne záväzky.
Ďakujem za každú skorú radu.
Chobot
24.03.06,08:35
Prosím Vás poraďte mi niekto, či text nižšie uvedenej výpovede je v súlade so zákonníkom. Zamestnávateľ ruší prevádzku k 31.03.2006, z toho dôvodu dáva výpoveď zamestnancom a keďže nie je možné, aby bola dodržaná z jeho strany výpovedná lehota (sťahuje sa z prenajatých priestorov) uviedol súčasne vo výpovedi súhlas s vyplatením odstupného
Tu je text samotnej výpovede:
Na základe organizačných zmien spoločnosti ...... Vám dávam výpoveď podľa §63 odst.1 písm. a) Zákonníka práce (http://www.porada.sk/t16148-zakonnik-prace.html) 311/2001 Z.z. k 31. 03. 2006. Súhlasím, že ....XY............. rodné číslo ......................., bytom ..................................., bude v zmysle ustanovenia §76 odst.2 Zákonníka práce 311/2001 Z.z. vyplatené odstupné so mzdou za kalendárny mesiac marec 2006. Zároveň prehlasujem, že .....XY.................. nemá voči spoločnosti ...... žiadne záväzky.
Ďakujem za každú skorú radu.

V podsatate samotný text je v poriadku aj odkazy na príslušné paragrafy sú OK.

Neviem, či si otázku zadala zo strany zamestnávateľa alebo zamestnanca, ale ak zo strany zamestnávateľa, tak ak budeš písať list, tak by som to formálne rozdelil tak, ako je v prílohe. Dôvod: Výpoveď je jednostranný právny akt - čiže dáva ho zamestnávateľ. Súhlas zamestnanca je tiež samostatný právky akt, preto by som to uviedol pod samotnú výpoveď.
balka
24.03.06,09:56
Veľmi pekne ďakujem.
Otázku som položila ako zamestnanec.
Ešte sa chcem spýtať či pod tým súhlasom zamestnanca nemusí byť podpis zamestnávateľa, že s tým súhlasí? Ako prejav nejakej dohody? Pretože on vlastne pri tomto rozdelení na dve časti podpisuje hore len tú výpoveď.
Chobot
24.03.06,10:29
Veľmi pekne ďakujem.
Otázku som položila ako zamestnanec.
Ešte sa chcem spýtať či pod tým súhlasom zamestnanca nemusí byť podpis zamestnávateľa, že s tým súhlasí? Ako prejav nejakej dohody? Pretože on vlastne pri tomto rozdelení na dve časti podpisuje hore len tú výpoveď.

Nie nemusí, podľa poslednej vety § 76 ods. 2. ak zamestnanec požiada o skončeie PP, je zamestnávateľ povinný tejto žiadosti vyhovieť.
Ale aby to bolo aj logicky správne, (či už podľa prvej vety alebo podľa poslednej tohto článku), tak by sa dali urobiť naslecovné úrpavy:

1. buď v časti zamestnávateľa doplniť vetu, ž zamestnávateľ navrhuje skončenie PP pred začiatkom výpovednej doby. Potom druhú vetu netreba meniť.

2. alebo druhú vetu upraviť tak, že zamestanenc žiada o skončenie PP pred začiatkom výpovednej doby.

Prikladám obe verzie.

Teraz som si všimol, že sa pýtaš ako zamestnanec. Ak s tým súhlasíš, tak ten list nemusíš žiadať zmeniť, vyplýva z neho podstata veci. Možno by som na Tvojom mieste chcel, aby tam uviedli násobok odstupného.
balka
10.04.06,15:50
Ďakujem, veľmi dobre mi poslúžil Tvoj priložený vzor - ešte raz veľká vďaka.