kandidatka
07.01.14,17:04
Plánujem s manželom individuálnu cestu do Thajska - december/január a zbieram info ... viem dosť v predstihu :)) Prečítala som si už viacero diskusií (skoro vždy sú staršieho dáta) a zdá sa mi, že sa situácia v Thajsku dosť mení oproti minulým rokom (myslím čo sa týka cien a aj rozvoja cestovného ruchu v jednotlivých oblastiach). Chcem spýtať skúsených, či sa oplatí cestovať na Ko Samui alebo skôr skúsiť Ko Phangan, ak preferujeme kľudnejšie ubytovanie na pláži mimo veľkého ruchu?? Alebo je v hlavnej sezóne preľudnené všetko? Tiež som čítala, že je Ko Samui teraz už dosť drahé...Oplatí sa bookovať si hotel dopredu alebo na mieste? Nakoľko sa jedná o hlavnú sezónu a tiež o pobyt do dvoch týždňov tak si nie som istá. Zrejme sa pri kratších pobytoch nedá zjednať cena a tiež bude zohnať ubytovanie na mieste ťažšie??? Ďakujem za každú radu.
mareko
07.01.14,16:14
Skús si pozrieť ubytovanie na www.booking.com získaš prehľad o cenách za rôzne typy ubytovanie. Ohľadne Thajska zvyčajne radí Pivko
lujza.j
07.01.14,16:58
kandidatka
07.01.14,17:46
Ďakujem za info ... tú tému som už čítala, ale nenašla som tam čo potrebujem :))
kandidatka
07.01.14,17:47
Ďakujem hladala som zatiaľ cez http://www.sawadee.com.
lujza.j
07.01.14,17:56
tak čakaj na Pivka...
draik
07.01.14,18:06
Dôležitý je aj vývoj kurzu bahtu, je na webe nbs. Thajsko je už masovka, navyše pribudli ruskí dovolenkári. Ak nie je cieľ 5* hotel, s ubytkom by som nestresoval. Nie je nutnosť zostať 2t na tom istom mieste, indi-vindi cestovanie poskytuje voľnosť. Pozeral by som akcie na letenky, cez sviatky sú ceny o dosť vyššie.
kandidatka
07.01.14,18:13
ďakujem....o ruskej invázii som čítala :) čo je menšie zlo Samui alebo Phangan?? :) ........kto vie čo ešte prinesie terajšia politická situácia
felix1
08.01.14,03:12
Je o na tvojej kreativite a narokoch.
Aktualna ponuka / denne aktualna zlava xx%
napriklad:
http://www.nakamanda.com/
vid: http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g3175953-d305839-Reviews-Nakamanda_Resort_Spa-Nong_Thale_Krabi_Town_Krabi_Province.html


Najlepsiu cenu hladaj vzdy priamo, nikdo nerobi zadarmo ani PC vyhladavace :)
(vratane latenky. najdi spoj na xxxvyhladavaci a tu ístu letenku najdes priamo u leteckej spolocnosti o cca 30%nizsiu)

Je to tam ako prijemnom v sne :)
pivko
08.01.14,06:13
keď kľud tak ani jedno ani druhé , skor Phuket ale nie Patong beach . Ubytovanie na mieste , Bath za rok oslabil z 37,80 na 45/ čo je super , najlepšie kupiť letenku len BKK , v BKK dva dni a letenku na Phuket kupiť tam.2 táždne individuálne na Phuket nemá cenu skús radšej popozerať nejaký last minit ponuku cez airstop.sk odlet VIE.
Zauzana
08.01.14,06:19
Veľmi pekná stránka plná informácií: http://www.thajskyraj.com/ , priama komunikácia cez facebook: Thajský ráj - blog o životě v Thajsku :-)
taiko
08.01.14,06:29
musim nesuhlasit. Vyhladavace podla na zarabaju na reklame, na proviziach a mnozstevnych zlavach, takze napr booking.com ma cenu mnhokrat nizsiu ako hotel samotny. Napoledy som sa o tom presvecil pred rokom v Decemberi pri bookovani TRYP hotela v Dusseldorfe
kandidatka
08.01.14,11:14
zas ľudoprázdno určite nie.... ale zažila som už aj pláž že by sa tam nezmestil už ani jeden uterák tak to by som nechcela .......... tak neviem čo mám očakávať. Vybrať ostrov je dosť ťažké keď je ich tam tak veľa ale radšej asi ostávam pri výbere Samui/Phangan aj vzhľadom k vzdialenosti od BKK......... Ten airstop si myslel letenku alebo zájazd lebo podľa mňa sa bez ohľadu na dĺžku pobytu oplatí individuálne mýlim sa?
pivko
08.01.14,15:06
Tak potom Ko Samui Shaweng beach airstop zájazd , Na Ko Samui sa dá ísť aj vlakom z BKK vlakom do Surat Thani potom trajekt za pár šupov.
kandidatka
08.01.14,16:28
zvažujeme lietadko z BKK do Surat Thani a odtiaľ ferry aj keď to vyjde drahšie. Nevieš prosím ťa ešte ako je to s liekmi ktoré sa dovážajú do krajiny? Máme lieky na riedenie krvi ktoré sa musia brať každý deň, treba nato papier od lekára?
pivko
08.01.14,17:43
Letenka do Surat Thani bude mať rovnakú cenu ako na Ko Samui , lieky neviem , ja beriem pravidelne cca 3 flaše borovičky pre kamošov čo tam žijú , pixlu proteinu 3,6 kg + pixlu BCAA / tabletky/ už mi aj kufor po prílete do BKK rontgenovali a nikdy neotvorili .Zober ku liekom príbalový leták v angličtine a keby náhodou ti ich našli/čo nepredpokladám/ tak im daj prečítať čo to je.
Lebo Česi chodia do Thajska aj stanovať.
kandidatka
10.01.14,14:38
Ak chceme hlavne okolie typu Krabi, Phi-Phi, Phang Nga tak sa oplatí ubytovanie skôr na Phukete alebo aj Krabi je v pohode?
pivko
13.01.14,15:43
Phuket
felix1
30.01.14,21:45
Ale ved to mas link priamo na hotel resp. rezort :) Vyhladavac je dobry na vyhladanie hotela, rezervacia je na tvojej sikovnosti.
bábika
12.04.14,08:34
Osobne som bola na Koh Samui , Krabi, BKK, Phi Phi, Koh Samui je krásny ostrov prešli sme ho celý autom a mne sa osobne nezdal až tak preľudnený, ceny sú vyššie keď to porovnám z BKK, ale nie sú zas tak extrémne /ale to sú 2 roky/ boli sme Feb. Marec, mali sme hotel cez agodu vopred ale da sa aj na mieste, vytipuj si hotel cez agodu pozri si ho aj cez youtube zapis si adresu hotela a daj sa tam odviest pre pokoj v dusi si ho zarezervuj vopred my sme to urobili kvoli malemu mal 4 roky a nechcelo sa nam este po dlhej ceste hladat hotely a pod.
alchstuip
23.04.14,11:09
Indivindi sme boli v Thajsku 2 tyzdne pred 2 rokmi. Akciova letenka cez pelikana (Budapest - Doha - Bangkog, B - D - Vieden) za 300 na osobu.

Kedze sme boli v maji, nebol problem s ubytovanim.

V BK sme mali booknuty hotel na jeden den, ostali sme nakoniec 2 dni, potom sme sli na sever, linkovym busom (2. trieda).
Doprava busmi je celkom pohoda, dobre ceny aj sluzby, ale odporucam skor vyberat 1.triedu alebo VIP triedu (nie moc drahsie, obcerstvenie a ri dlhsich cestach aj jedlo pocas zastavky v cene)
Pozor, do autobusu sa treba teplo obliect, cim vyssia Class, tym silnejsia klima, my sme dsiahli aj 14°C, ked bolo vonku vyse 35. Vodic vacsinou nieje ochotny teplotu zvysit, pravdepodobne v kufri prevaza Pinguinov....

Inak je to pohoda, busmi sme precestovali cez 2500 km po krajine.

Ubytko sme zhanali den dopredu, bude cez booking.com alebo agoda.com
Idealne stiahnut si aplikacie do telefonu, wifi je tam skoro v kazdej diere.
Dorozumenie - anglictina sa da, ale obcas je to rukami - nohami, hlavne sa treba vela usmievat, potom to ide.

Lacnejsie ubytovanie - treba si dat pozor na gekony a moznost hmyzu - treba mat dobry repelent, idelane pre tropicke oblasti, potom je to bez problemov. na plazove muchy (sand flies) pomaha natierat sa kokosovym olejom - da sa kupit na kazdom rohu.

Odporucam cestovanie po vnutrozemi az na sever a potom na zaver zakotvit nikde pri mori.

Super zazitok je nejaky sloni kemp - odporucam skor Eko-Friendly kempy, kde slony nemaluji ani nenutia tancovat a podobne - my sme boli v jednom, ktory je skor utulok pre zranene a zanedbane slony....

Jedlo: Myslim, ze aj poulicne predajne maju lepsiu hygienu, ako niektore nase "menuckove" obedovne. Jedli sme to, co jedli ostatni, aj na ulici, aj v restauracii, ziaden problem. Mistne jedlo je v kazdom regione uzasne a lacne

Zdravie: pred cestou ockovanie proti hepatitide, obnovenie tetanovky, pre istotu.
Ziadne zdravotne problemy nastastie neboli.
Co sa tyka malarie, ockovani nieje, antimalatika preventivne mozu viac akodit ako pomahat, cize idealny je repelent.
Samozrejmost je kvalitne cestovne poistenie (pozor, treba si radsej priplatit a kupit poistenie bez obmedzenia sumy plnenie, pripadny transport choreho, pripadne nedajboze ostatkov je sakra draha vec)

Treba si davat pozor na vodu, ako takmer vsade.

Pri snorchlovani/potapani pozor na hlbku, neprehanat, lebo "Kesonova choroba" moze byt aj smrtelna vec. Ani poskodene bubienky niesu prijemne.

Celkovo, mali sme sa super, nechybal nam ziadny delegat ani podobni zbytcni uradnici, sli sme kam sme chceli a kedy chceli.



Co sa tyka sucasnej bezpecnostnej situacie, to neviem posudit.

Ak mate nejake ozarky, kludne sa pytajte.