daner
07.01.14,17:31
Zdravim, potrebujem poradiť s problémom s LCD Televízorom, ktorý keď je zapojený v zásuvkách v domácej sieti, tak nefunguje ( vypína a zapína sa dookola ). Dali sme ho spraviť do servisu, ale u nich TV funguje úplne stopercentne. Mohol by byť teda problém v zásuvkách, kábloch v stenách, ističoch, alebo niekde v el. sieti na byte. Máme tu naťahané staré hliníkové káble. Čo sa s tým dá robiť? Resp. kde presne je problém teda? ..

Ďaaakujem :D
misoft
07.01.14,16:38
"Zdravim, potrebujem poradiť s problémom s LCD Televízorom, ktorý keď je zapojený v zásuvkách v domácej sieti, tak nefunguje ( vypína a zapína sa dookola ). Dali sme ho spraviť do servisu, ale u nich TV funguje úplne stopercentne. Mohol by byť teda problém v zásuvkách, kábloch v stenách, ističoch, alebo niekde v el. sieti na byte. Máme tu naťahané staré hliníkové káble. Čo sa s tým dá robiť? Resp. kde presne je problém teda? .."
:confused:

Teraz neviem - domáca sieť počítačová, alebo elektrická sieť?

Z toho sa ani jeleň nevyzná.....

Lebo ak elektrická - preveriť elektrikárom sieť - pri hliníku môže aj nedotiahnutá skrutka v zásuvke spôsobovať vysoký prechodový odpor - a telka je možno citlivá.
lujza.j
07.01.14,16:55
a to vo všetkých zásuvkách....?
buchač
07.01.14,16:59
Zaujímavá otázka ...televízor nefunguje ....

...ale aj by ma zaujímalo , že ako sú na tom iné elektrické spotrebiče ??? :confused:

Veď potom by nemala ísť ani chladnička , ktorá v podstate ide neustále ...
lujza.j
07.01.14,17:01
neber mi otázku dobre:---najprv som sa hento.... potom som chcela totok:D
misoft
07.01.14,18:23
No chladnička môže ísť na jednom zásuvkovom okruhu (napr. v kuchyni) a telka na druhom (v obývačke) - potom sa neovplyvňujú.