kolla19
07.01.14,18:48
manžel kúpil od svojich rodičov pozemok za slobodna,za slobodna sme dostali povolenie na stavbu rodinného domu kde staviteľ je uvedený manžel aj ja zaslobodna,potom sme sa vzali dom je skoro postavený a chcela by som vedieť ako sa dá spraviť list vlastníctva rodinného domu a či keď manžel tam zapíše len svoje meno či mám nárok na dom npr po rozvode aj ja ,je možne spraviť list vlastníctva aj bez môjho vedomia?na čo si mám dat pozor pri podpisovaní aby som o dom nevedomky neprišla?ďakujem
bulnova
09.01.14,07:16
Dom sme postavili na manželovom zdedenom pozemku. Pretože moji rodičia výrazne finančne prispeli na stavbu, trvali, aby som na LV bola tiež zapísaná ako vlastníčka. Teda manžel mi daroval 1/2 pozemku pod domom a pri kolaudácií som bola uvedená ako vlastníčka 1/2 RD.
taiko
09.01.14,07:28
1. Do stavby toho domu si prispievala aj Ty?
2. Dala si mu nejake peniaze za pozemok
kolla19
09.01.14,15:04
za pozemok som mu nedala ale do stavby davam celu vyplatu na spoločný učet a z toho sa platí hypoteka ,všetky peniaze som dala do domu čo som mala
taiko
09.01.14,21:01
takze davas peniaze do niecoho coho nie si oficialne zatial vlastnikom.
Predpokladam ze hypo je pisana len na manzela, ci? Toto podla mna bude chciet zapojit pravnika. Je to velmi vazne na to aby si sa podla porady.sk riadila. Mohla by si totiz mozno ostat s holym za...om.
rbezko4
20.01.14,04:24
Na pozemok narok mat nebudes, ale na dom urcite ano. Si totiz stavebnik od zaciatku a budes nim aj pri kolaudacii. A kedze ste manzelia tak nie je problem... Musel by byt vyhlaseny podvodnik, aby dostal LV bez Tvojho mena...
kolla19
01.03.14,16:39
na hypoteke som písaná aj ja ,s mužom sme spoludlžníci,pomôže to ?
arizona
01.03.14,18:52