sybila3
07.01.14,19:05
prosím Vás mám dohodárku, ktorá končila dpč k 20.12. a 21.12. je preradená na HPP, treba aj tam za dohodu poslať ELDP? dík
Mila123
07.01.14,18:43
áno, ak bola dôchodkovo poistená.....
LydaLyda
07.01.14,18:48
Ak bola na výkaze do sociálnej poisťovne a vykonávala sa dohodárke zrážka do dôchodkového poistenia z dohody, tak určite ÁNO.
sybila3
07.01.14,18:49
veď dohodári už sú nie? čiže pri ukončení dohody posielam ELDP aj keď naďalej pracuje na HPP?
môžem k dohode o vykonaní práce urobiť dodatok, bola do 31.12., čiže predlženie o rok a potrebujem zmeniť aj sumu, ako by mal vyzerať taký dodatok?
Mila123
07.01.14,18:53
v otázke si nedala presnú informáciu....mohla to byť aj DoBPŠ s odvodovou výnimkou......
a_je_to
07.01.14,19:08
Je úplne neštandardné pre tých 5 dní meniť druh zamestnávania a takto skomplikovať situáciu. Najlepšie zavolať na SP, stručne opísať situáciu a opýtať sa, čo s tým. Neviem, čo hovorí predpis, ale mne logika hovorí, že nie. Ja by som dokončil december a rok a ELDP vyhotovil až po ukončení zamestnania. Je síce pravda, že dohoda skončila a hpp začal, ale dôchodkové poistenie na jednu osobu plynule pokračuje. Asi sa v žiadnom softvéri nedá plynule pokračovať z dohody do hpp v jednom mesiaci, tak musíš založiť pracovníkovi novú položku a nové nastavenia. Ale ak sa ELDP vypisuje ručne, tak nič nebráni do jedného roka 2013 zlúčiť obidve sumy. A predložiť na SP až keď zamestnanec vo firme skončí. Ale ak by SP pýtala ELDP z dohody, tak sa musí predložiť, aj keď zatiaľ nič nebude platný.
Mila123
07.01.14,19:12
SP dala pokyn, že sa dajú spájať dohody, ak je predpoklad, že jedna končí a v zápätí začína nová dohoda...
nie je možné spájať dohody a pracovné pomery......
sybila3
07.01.14,20:48
ok, takže mi z toho vyplýva, že z dohody pošlem eldp a hotovo.
ako píšem vyššie je možné urobiť dodatok k dohode o vykonaní práce-potrebujem predlžiť a zmeniť sumu ale to sa už týka iného dohodára, už dosť dlho hľadám ale žiadny vzor som nenašla. dík