patka.bn
08.01.14,07:09
Dobry den, prosim o radu - uctujem spolocnost, ktora mala v roku 2013 prenajaty automobil na jeden mesiac. Po mesiaci zakupila spolocnost automobil do majetku, teda prenajom skoncil a pouziva sa na podnikanie automobil, ktory spolocnost zakupila. Prosim o radu ako vyplnit danove priznanie dane z motorovych vozidiel, nakolko pri vyplnani tlaciva na edane mi vypisuje chybu - prenajaty automobil ma totiz znacku ineho okresu ako je znacka noveho automobilu zakupeneho spolocnostou, nakolko spolocnost podnika v inom meste ako bolo evidovane auto, ktore bolo prenajate. Prosim velmi urgentne o radu. Dakujem a prajem vsetkym pekny novy den
srska
08.01.14,06:26
Daňovník dane z motorových vozidiel

fyzická osoba alebo právnická osoba, alebo ich organizačná zložka zapísaná do obchodného registra, ktorá:

» je ako držiteľ vozidla zapísaná v osvedčení o evidencii časť I (t. j. malý technický preukaz) a osvedčení o evidencii časť II (t. j. veľký technický preukaz) daného vozidla;
» je zapísaná v dokladoch vozidla ako vlastník, a to v prípade prenájmu vozidla bez predkupného práva (lízing),
» používa vozidlo, v dokladoch ktorého je ako držiteľ vozidla zapísaná osoba, ktorá zomrela, bola zrušená alebo zanikla,
» používa vozidlo, v dokladoch ktorého je ako držiteľ vozidla zapísaná osoba, ktorá nepoužíva vozidlo na podnikanie.

prenajaté vozidlo bolo od koho? fo, sro, ...
patka.bn
08.01.14,08:18
Dakujem za odpoved. Prenajate vozidlo bolo od fo obcana.

Konecne som sa dovolala na danovy urad a pani mi povedala, ze musim podat dve danove priznania - danove priznania idu totiz na rozdielne danove urady - podla ECV vozidla.