monika.a
08.01.14,09:49
Prosím, poradí mi niekto? Mám s DU podpísanú dohodu o el.komunikácii, všetky Daňové priznania odosielam elektronicky cez e-dane. Teraz však potrebujem odoslať jednu žiadosť na DU a pracovníčka mi povedala, že už to je možné len elektronicky, nie poštou, lenže netušila akým spôsobom to mám urobiť. Poradíte mi prosím niekto? Žiadosť mám napísanú vo worde, ale nikde som v e-dane nenašla postup ako odoslať žiadosť elektornicky. Vopred ďakujem
srska
08.01.14,08:55
edane nie sú na to určené. takéto podania sa robia od 01.01.14 priamo cez portál fssr a ten je - aspoň podľa mňa - celkom prehľadne urobený
monika.a
08.01.14,09:02
ďakujem, práve som sa prihlásila na portál fssr s našimi údajmi a teraz hľadám akým spôsobom žiadosť vložiť, nevieš poradiť ?
srska
08.01.14,09:06
po prihlásení - katalóg formulárov/katalóg elektronických formulárov/nešpecifikovaná oblasť - rozbaľ menu a môžeš tvoriť :-) formulár VSEOBv14
monika.a
08.01.14,09:16
veľká vďaka srska, našla som :-) a ešte ak môžem porosiť vyplním prvú stranu formulára "Všeob.podanie pre FS" s údajmi : Adresát podania "DU" potom sídlo právnickej osoby a ten dokument "Ziadost o suhlas spravcu dane so zapisom do OR" vlozim do prilohy?
srska
08.01.14,09:19
monča, to netuším. zatiaľ som nad tým nematuroval, takže soráč :-))
monika.a
08.01.14,09:23
už som na to došla, aj tak veľká vďaka za pomoc !!!
Jana25
16.01.14,18:42
Dobrý večer mám problém s podaním dokumentu vo formáte xlm, ide o žiadosť o preúčtovanie preplatku. Hlási mi to chybný formát. Viete mi poradiť?