Tipi
24.03.06,09:46
V roku 2005 som si sám z vlastného účtu prispieval na doplnkové dôchodkové sporenie sumou 600 Sk mesačne. Príspevky zamestnávateľa som nemal, tento o mojom sporení ani nevedel, a teda v potvrdení o zrazených a odvedených preddavkoch na daň za rok 2005 nemám o ne znížený základ dane.
V daňovom priznaní teda uvádzam čo som si sám zaplatil ako položku znižujúcu základ dane (7200 Sk). Nikde som však nenašiel, či k daňovému priznaniu treba o tom doložiť aj nejaký doklad (obdobne ako je to s potvrdeniami o zrazených..., ktorých kópie sa prikladajú). Viete niekto či treba niečo prikladať? (ja by som tam preventívne aj priložil výpis z dôchodkového účtu, keby som ho niekde nestratil :o)).

Vďaka
Chobot
24.03.06,09:26
V roku 2005 som si sám z vlastného účtu prispieval na doplnkové dôchodkové sporenie sumou 600 Sk mesačne. Príspevky zamestnávateľa som nemal, tento o mojom sporení ani nevedel, a teda v potvrdení o zrazených a odvedených preddavkoch na daň za rok 2005 nemám o ne znížený základ dane.
V daňovom priznaní teda uvádzam čo som si sám zaplatil ako položku znižujúcu základ dane (7200 Sk). Nikde som však nenašiel, či k daňovému priznaniu treba o tom doložiť aj nejaký doklad (obdobne ako je to s potvrdeniami o zrazených..., ktorých kópie sa prikladajú). Viete niekto či treba niečo prikladať? (ja by som tam preventívne aj priložil výpis z dôchodkového účtu, keby som ho niekde nestratil :o)).

Vďaka

Pokiaľ si to neplatil formou zrážky zo mzdy, tak musíš požiadať DD poisťovňu, aby Ti vystavili potvrdenie o zaplatených príspevkoch. Neviem, či to bude treba aj priložiť k DP (predpokladám ,že si to podávaš sám), ale maj to radšej k dispozícii, keby Ťa daňový úrad chcel skontrolovať.
Kobra
24.03.06,09:37
DD poisťovňa to pošle obratom, cca do týždňa. Tiež som si potvrdenie odložila pre kontrolu.
alušik
24.03.06,10:07
Priložiť nie je povinnosť, ale ja som to urobila, však sa nič nestane, keď kópiu z toho, čo si necháš doma priložíš aj daňovému úradu...;)
Tipi
30.05.06,20:47
No tak nakoniec mi preplatok bez problémov dorazil na účet, ani si nerobili problémy. Touto cestou teda pozdravujem Daňový úrad NR II.