majka987
08.01.14,12:15
dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či je potrebné mať vysokoškolské vzdelanie, prípadne iné vzdelanie alebo kurz, pokiaľ chcem byť samostatným účtovníkom, alebo pokiaľ sa chcem uchádzať o pozíciu v tomto odbore?
pozerala som si kurzy, kt. ponúka Agentúra Jaspis- kurzy jednoduchého aj podvojného účtovníctva. Je táto agentúra spoľahlivá? prax mám, chcela by som si len zopakovať a niečo nové sa naučiť a samozrejme získať osvedčenie,že mám taký kurz absolvovaný.
Tweety
08.01.14,11:16
Na prácu účtovníka je nalepšie stredoškolské vzdelanie ekonomického smeru, prípadne VŠ s rovnakým zameraním.
majka987
08.01.14,11:19
aj pokiaľ tú prácu naozaj ovládam a mám potrebnú prax v odbore? študovať by som musela externe, financie by išli na úkor rodiny, takže by to bol veľký finančný zásah do rodinného rozpočtu.
Tweety
08.01.14,11:30
Záleží na zamestnáv., čo bude požadovať.
cacka
08.01.14,15:04
Tiež nemám žiadnu ekonomickú školu, len som kedysi dávno absolvovala kurz PU. Ale najviac mi dala prax v účtovných kanceláriách. V novembri 2013 som absolvovala aj kurz na účto neziskových organizácií v Agentúre Jaspis, ale musím povedať, že veľmi slabá úroveň.
tictac7
08.01.14,15:08
v akom meste? a napísala si to aj do dotazníka?
cacka
08.01.14,15:18
V BA a napísala som to aj do dotazníka...nikto z nás, čo sme tam boli sme neboli moc spokojní...dokonca sa mi zdalo, že niektorí v tom boli lepší než školiteľka.
tictac7
08.01.14,15:32
hmmm, tak to mi je ľúto
cacka
08.01.14,15:36
Aj to sa stáva...možno ostatné tipy školení majú na dobrej úrovni, veľa záleží od školiteľa...a nechcem týmto dehonestovať našu školiteľku za hlupaňu, možno len nemala ten dar to naučiť aj iných.
tictac7
08.01.14,15:40
Nie je nad prax. Môžeš mať akékoľvek vzdelanie, keď nevieš - nevieš. Ale tiež som sa už stretla s tým, že zamestnávateľ okrem praxe vyžadoval aj osvedčenie o absolvovaní kurzu. Myslím, že tým, že ho absolvuješ v Jaspise, nič nepokazíš. Pokiaľ viem, robia aj víkendové alebo večerné kurzy, takže, ak ešte pracuješ, nie je problém to zosúladiť. A na margo toho, čo tu písala cacka - nemôžeš posudzovať celú agentúru na základe jedného lektora. Jedna lastovička leto nerobí.... A je dosť možné, že ten lektor tam už ani nie je, preto som sa pýtala na ten dotazník.
tictac7
08.01.14,15:44
...no veď - všetko je o školiteľovi - a o jeho schopnosti podať výklad tak, aby bol zaujímavý a hlavne zrozumiteľný. Za tie roky, čo chodím po školeniach si ich už vyberám len podľa školiteľov - a tiež sa mi minule stalo, že som bola sklamaná - školiteľ, proste nemal svoj deň...
Libor7
11.03.14,08:21
absolvoval som kurz v Agenture Jaspis a musim povedat, ze bol na velmi dobrej urovni, vela praktickych rad a prikladov na precvicenie. Samozrejme prax to nenahradi a stale sa treba zdokonalovat, ale vrelo odporucam.