elizabet100
24.03.06,09:52
Prosím o radu pre moju mamku, ktorá má problém s čistiacim prostriedkom na riad, vyskúšala už viacero značiek ako jar, pur.... aťď ale zo všetkých má veľmi suché až lúpajúce sa dlane. Nepozná niekto niečo menej "chemické" na riad, ktoré by jej tak nevysúšalo ruky?:confused:
SilviaS
24.03.06,08:58
Neviem,ale ja mám najradšej PUR BALZAM,nevysušuje ruky pekné vonia.

Pekný den.
Silvia:) :) :)
PeterNR
24.03.06,09:28
Ahoj Elizabet,

ak má Tvoja mama takéto problémy len od určitého času, a reaguje citlivo na menované bežné čistiace prostriedky, odporúčam jej navštíviť dermatológa.


Pomôcť by mohlo aj umývať riad v ochranných rukaviciach, príp. v umývačke riadu :)

PeterNR
janasv
24.03.06,12:21
Ahoj Elizabet,

ak má Tvoja mama takéto problémy len od určitého času, a reaguje citlivo na menované bežné čistiace prostriedky, odporúčam jej navštíviť dermatológa.


Pomôcť by mohlo aj umývať riad v ochranných rukaviciach, príp. v umývačke riadu :)

PeterNR
Suhlasim s PetromNR a zaroven dodavam - umyvaj riad Ty.:p:D:p:D.
Koznu ambulanciu by som vsak na jej mieste urcite navstivila. ;)
Dada
24.03.06,12:23
To asi nebude chyba v prostriedku na riad.
A čo tak kúpiť umývačku riadu? :-))))
elizabet100
24.03.06,12:39
Suhlasim s PetromNR a zaroven dodavam - umyvaj riad Ty.:p:D:p:D.
Koznu ambulanciu by som vsak na jej mieste urcite navstivila. ;)




ďakujem za odpovede. p.s. bývame osobitne:p :D :p :D
Dada
24.03.06,12:44
ďakujem za odpovede. p.s. bývame osobitne:p :D :p :D

Tak ozaj len tá umývačka riadu pomôže :p :D
monte
24.03.06,17:23
odporúčam používať Frosch balzam alebo Frosch s Aloe vera sú ekologické a obsahujú zároveň zložky chránice ruky pred vysúšaním. Dostať ich v Tescu alebo DM
ondrejvla
24.03.06,18:02
Neviem, či používate čistiace prostriedky Amway, sú ekologicky nezávadné, na riad používam občas, keď mám problémy tak LOC, iank, všetky výrobky tejto značky sú koncentráty, na riad rozrábam, z jednej fľaše mám 10 l umývacieho roztoku. Je síce drahý, stojí okolo 800,- Sk, nepoužívam ho stále, ale raz za
2 roky si kúpim od distribútora jedno balenie, samozrejme okrem iných prostriedkov. Moji chlapi ho používajú aj na umývanie motora, keď mi majú muškáty vošky, tak postriekam nimi listy a zmiznú - no nie listy, ale tie vošky, tiež som striekala s ním aj vošky na ružiach a kríkoch. Takže je na všeobené použitie.
kukučka
24.03.06,18:24
K tomu lekárovi by som sa neponáhľala, mám podobné skúsenosti. Stačí kúpiť niečo kvalitné jak na umývanie riadu, tak aj na ruky - atrix, indulonu. Ako píše Vlasta alebo aj česi robia niečo podobné, pozri firmu Missiva. Mala som celý rad ich výrobkov a bola som veľmi spokojná.
elizabet100
04.04.06,06:07
odporúčam používať Frosch balzam alebo Frosch s Aloe vera sú ekologické a obsahujú zároveň zložky chránice ruky pred vysúšaním. Dostať ich v Tescu alebo DM


Kúpila som Frosh s Aloe vera a pomohlo to ďakujem:p :D
SilviaS
04.04.06,06:13
:) :) :) Chcem Vás veľmi pekne poprosiť neviete aký sprchový gel je dobrý
aby som nemala vysušenú pleť a alergiu????
Vďaka.
Silvia
jurky20
04.04.06,07:27
nepoznam nic nechemickejsie, len snad po kazdom umyvani pouzit silne mastny krem, pripadne pred umyvanim si dat rukavice, pekny dnik, peto
učtovníčka
04.04.06,09:03
Neviem, či používate čistiace prostriedky Amway, sú ekologicky nezávadné, na riad používam občas, keď mám problémy tak LOC, iank, všetky výrobky tejto značky sú koncentráty, na riad rozrábam, z jednej fľaše mám 10 l umývacieho roztoku. Je síce drahý, stojí okolo 800,- Sk, nepoužívam ho stále, ale raz za
2 roky si kúpim od distribútora jedno balenie, samozrejme okrem iných prostriedkov. Moji chlapi ho používajú aj na umývanie motora, keď mi majú muškáty vošky, tak postriekam nimi listy a zmiznú - no nie listy, ale tie vošky, tiež som striekala s ním aj vošky na ružiach a kríkoch. Takže je na všeobené použitie.
Prostriedok ktorý spomínaš nie je určený na umývanie riadu.Na to je ten ktorý sa volá DISH DROPS a obsahuje Aloe vera a ešte niečo iné čo má priaznivé účinky na pokožku rúk. Stojí o polovicu menaj ako uvádzaš ale je bezkonkurenčný v tejto oblasti. A v porovnaní s ropnými produktmi rôznej faby a vône ktorými si ľudia bežne úmývajú riad je aj ekologický a šetrí prírodu a neničí zdravie.
janasv
05.04.06,11:49
:) :) :) Chcem Vás veľmi pekne poprosiť neviete aký sprchový gel je dobrý
aby som nemala vysušenú pleť a alergiu????
Vďaka.
Silvia

Vyskusaj Neparfumovany kremovy cistiaci gel na intimnu hygienu z Avonu /biely/. Je to bez obsahu mydla s optimalnym pH -5,5. Nemal by byt drazdivy.:)
deam
05.04.06,11:59
Skús Johnson&Johnson sprchový gél pre bábätká, alebo Fa na citlivú pokožku s aloe vera.
masyva
22.01.08,16:32
Zdravím Vás. po prečítaní odpovedí som si všimla, že vám už ľudia odporúčali rôzne ekologické prostriedky na riad, ja sa tiež pripájam , ale nie s prostriedkom za 800 Sk, ale za 129.-, veľmi jemným, s obsahom aloe vera,a hlavne ekologickým, takže pokožka nie je ničená "chemikáliami". ak by ste chceli bližšie info, kontaktujte :masyva@azet.sk