monika.a
08.01.14,13:46
Viete niekto poradiť, mám dohodu o el.komunikácii s DU ja ako ex.účtovník, splnomocnenie mi dal konateľ na zastupovanie firmy s DU v plnom rozsahu. Konateľ však chce teraz splnomocniť aj inú osobu na el.komunikáciu, ktorá odosiela na daňový úrad rôzne žiadosti, nakoľko od januára to musia riešiť elektronicky. Je možné aby splnomocnil okrem mňa ešte jednu osobu? Treba potom urobiť novú dohodu o el.komunikácii? Máte s tým niekto skúsenosti ?
tictac7
08.01.14,13:50
Je to možné. "....avšak v nadväznosti na ustanovenie § 9 ods. 3 veta štvrtá daňového poriadku........rozsah plnomocenstva viacerých zástupcov daňového subjektu sa nesmie vzájomne prekrývať." - to, čo je v úvodzovkách, je zo stránky FS. Teda asi treba udeliť plnomocenstvo len na zasielanie iných dokumentov, ktoré nie sú daňovými priznaniami - netuším, ako toto chcú poriešiť. Ako tej osobe ostatné veci znefunkčnia? Alebo, ak podá niečo iné, tak sa na to vôbec nebude brať ohľad a bude sa to brať ako nepodané?
monika.a
08.01.14,16:37
tiež by ma to zaujímalo, každopádne budem tam musieť zbehnúť a popýtať sa, či a akým spôsobom to potom bude fungovať
tictac7
08.01.14,18:32
potom napíš, čo Ti k tomu povedali - nech vieme :-)