Gab1ka
08.01.14,14:35
Spĺňam všetky kritéria pre získanie príspevku z ÚP na samostatnú zárobkovú činnosť no neviem ako postupovať.

Plánovala som to nasledovne : získať príspevok, založiť živnosť, nájsť si obchodný priestor a s peniazmi z príspevku zaplatiť nájom + zariadiť predajňu. (neviem či je to takto správne)

V žiadosti o príspevok je ale potrebné uviesť miesto podnikania - prevádzkareň. Ako ju mám však zaplatiť ak ešte nemám fin. prostriedky? A čo ak mi príspevok neschvália? Bez príspevku sa totiž do podnikania radšej ani nepustím.
jslancik
08.01.14,13:41
bez peňazí do podnikania? iba s peniazmi z príspevku? dievča, dievča... najprv si zarob, potom môžeš podnikať. bez peňazí to moc nejde (pardon, ide, ale na také "podnikanie" ti príspevok nedajú :) ) Bez väčšieho vstupného kapitálu môžeš poskytovať služby, napr. murárčina, masáže u klienta, tréner, stravovacie poradenstvo...

A hlavne si nájdi voľné miesto na trhu - čo môžeš ponúknuť zákazníkom.

edit: http://www.lmgtfy.com/?q=pr%C3%ADspevok+na+podnikanie
hneď v prvom odkaze to máš pekne rozpísané. Všetko to budeš riešiť cez úrad práce, tak začni tam.
Gab1ka
08.01.14,13:50
Nie doslova bez peňazí, ale väčšiu časť nákladov by mal pokryť ten príspevok, bez neho to už pôjde ťažšie..

"bez peňazí to jednoducho nejde" , iní zas povedia " nedostatok peňazí nieje výhovorka" .. je to diskutabilné.

Voľné miesto som už našla, nebudem rozpisovať aby mi to niekto nevyfúkol :D

odpoveď na moju otázku som však nedostala :)
jslancik
08.01.14,14:08
odkaz som postol.
nedostatok peňazí je diskutabilný. treba poznať svoje možnosti. ak potrebuješ 1000 eur, tak je to výhovoka. Prostriedok získania peňazí je ZAROBIŤ ICH. za 4 mesiace ich musíš ušetriť, aj keby čo bolo.