Lusssy
08.01.14,17:22
Mám nečinnú s.r.o., našiel sa niekto, kto ju prevezme a pripravujeme prevod. Je nutné vykonať závierku a DP? Bola som jediný spoločník a zamestnanec, na firmu je vystavených len 5 bločkov a z účtu som si poslala 3x výplatu a zaplatila odvody. Polovica ľudí hovorí áno, druhá nie. Stačí keď mu odovzdám všetky doklady a podklady (výpisy, bločky, faktúry) k účtovníctvu a on si urobí v marci riadne DP? Nech sa to zbytočne nekomplikuje a nenaťahuje. Ďakujem

Dnes mi zase v banke hovorili, že musím urobiť účtovnú závierku a daňové priznanie za obdobie kedy som bola ja spoločník, inde som čítala, že zmena spoločníka nemá vplyv na účtovníctvo, že sa zmenia iba údaje v účtovnej knihe. Bude sa meniť aj sídlo, aj názov. Tak ako to teda je??? Chcela som zrušiť účet v banke a povedali, že ho zrušia o mesiac a dovtedy si budú účtovať poplatky za vedenie účtu. Keď dôjde k zmenám v registri na nového spoločníka atď., a dostanem výpisy aj za mesiac kedy bol účet v stave "rušenia" vraj až potom mám spraviť závierku a DP. Ako môžem robiť DP a závierku za mesiac, kedy ja už spoločníkom nebudem ale bude vedený "rušený" účet s poplatkami na môj názov firmy. Som z toho v poriadnej ... Tlačí ma odchod do zahraničia.
tictac7
09.01.14,12:23
je to na dohode vás dvoch, kto to urobí.
Lusssy
16.01.14,19:54
si si istý?
JankaO
17.01.14,15:17
Podľa uvedeného spoločnosť nevstupuje do likvidácie a stále existuje v normálnom režime. Zmení sa len spoločník, konateľ a možno sídlo. Čiže spoločnosť podáva DP a uzávierky v riadnom termíne za bežné účtovné obdobie a za spoločnosť to podáva ten, kto je v deň podania konateľom.
Lusssy
17.01.14,15:30
ďakujem, čiže mám urobiť závierku len za r. 2013 k 31.12.2013 a potom v marci daňové za 2013 si urobí nový konateľ? neviem moc o účtovníctve, bežné účtovné obdobie je odo dňa vzniku s.r.o. do konca roka, či od vzniku do toho istého dátumu budúceho roku? pani v banke ma strašila, že všetko mám po sebe ukončiť, že mi môže prísť kontrola aj po niekoľkých rokoch, že nech mám všetko na poriadku... lebo som mala v pláne dať nástupcovi všetky bločky, faktúry, výpisy z účtu a tak a ona, že v žiadnom prípade nesmiem pustiť nič z ruky...
pavol54
17.01.14,15:42
prečo až v marci podať DP zákon hovorí do konca marca, môžeš aj v januári. účtovníctvo uzavri k 31.12. tých päť dokladov si eventuálne skopíruj originály sú súčasťou firmy a jej účtovníctva, všetko si napíš čo odovzdávaš a nechaj podpísať.
avalik
17.01.14,15:44
1. Banku nemusi zaujimat preco rusis u nich ucet. Podmienky zrusenia uctu maju definovane v zmluve- resp. vo vseob. obch. podmienkach.
2. Ucet nie je nutne zrusit, pretoze sro sa nerusi, meni sa len statutar a to sa da zmenit v banke po zapise v OR. Poplatky za ucet su nakladom sro.

Ty ako konatel si musis zabezpecit preberaci protokol, v ktorom uvedies co vsetko novemu konatelovi odovzdavas. Urcite by som prevod obchodneho podielu a zmenu konatela nerobila bez pomoci pravnika.
Lusssy
17.01.14,15:49
ok, ten protokol zabezpecim, ale co moze vzniknut za problem, resp., na co je dobre aby do toho zasahoval pravnik? všetky papiere a zmluvy nam pripravila externa s.r.o, ktora sa tymto zaobera... riskujem niecim? ved ju odovzdavam cistu a vsetko bude uradne overene... nad tym uctom este porozmyslam
Lusssy
17.01.14,16:05
no môžem aj skôr podať DP, ale či mám, či nemám podávať to je otázka, väčšina ľudí hovorí, že nie, že si dá nový konateľ v marci, že ja nemusím... aj tak by to bohvieaký význam nemalo keďže sa na spoločnosti podieľam a som spoločníkom ešte ďalší mesiac v novom roku... potrebujem sa toho hlavne rýchlo striasť a nekomplikovať to, súri ma odchod za prácou... ale ďakujem, kópie si určite urobím zo všetkého
pavol54
17.01.14,17:27
preto si uzavri minulý rok aby sa nestalo mínové pole.