tajnostkárka
08.01.14,18:56
Dobrý večer som na rodičovskej dovolenke od júna 2013.Predtým som bola od 10.2012 do 05.2013 na materskej dovolenke - platila som DNP čiže som poberala max.materskú - chcem sa opýtať či musím podať daňové priznanie.Zároveň sa chcem opýtať či sa tam zahrňa aj vyplatenie životnej poistky.Od akej sumy treba podávať priznanie,môže si manžel na mňa uplatniť odpočítateľnú položku? vôbec sa vtom nevyznám ďakujem
Tweety
08.01.14,18:58
Ak si nemala príjem, tak nemáš povinnosť podania.
mondes
08.01.14,19:20
Ty nemáš povinnosť podávať DP, nakoľko si nepoberala zdaniteľný príjem počas roka 2013. Manžel si môže na teba uplatniť NCZD, ale len časť, teda rozdiel 3735,94 - výška tvojej materskej, ktorú si poberala do 05/2013 (rodičovský príspevok sa do toho neráta).
tajnostkárka
08.01.14,19:41
a čo sa týka vyplatenia životnej poistky - to sa nedáva do daňového priznania ?
nika.sum
08.01.14,19:50
vyplateniechybny prispevok - vymazany aby nemylil
kn-alka
08.01.14,19:56
už nie, netreba dodaňovať, už ani za rok 2012 nebolo treba dodaňovať.
tajnostkárka
08.01.14,19:57
normálne boli dodržané podmienky zmluvy k určitému dátumu mi poistka skončila bola mi z nej vyplatená sporivá časť - len teraz neviem či to treba niekde dať do daňového - či ja si musím uroibť alebo dať to manželovi
veronikasad
08.01.14,19:58
V akej výške ? Vyplatená bola len sporivá zložka, alebo aj výnos ?
tajnostkárka
08.01.14,20:06
1888eur a bonus 88eur - bola to poistka pri dožití veku
nika.sum
08.01.14,20:34
Ja som to riesila este pred 2012 priznam ale myslela som ze dodanovanie nezrusili. Tak dik.opravim to
Katy a R
12.01.14,12:28
Ty nemusíš vôbec robiť DP ... vyplatenie z poisťovne je síce zdaniteľný príjem podľa § 7odst1 e .. ale zdanenie rieši poisťovňa (ak si mala výnos) - §43 .
Príjem manželky - to už je iná káva.
aj tu : http://www.porada.sk/t230817-naozaj-nikto-neporadi-ako-postupovat-vyplatenie-sumy-zo-zrusenej-poistky-a-jej-zahrnutie-do-dp.html