ewusikao
08.01.14,19:29
Dobrý deň,
zakladám s.r.o., ktorá sa bude zaoberať vnútroštátnou a medzinárodnou dopravou. Na krajskom úrade dopravy nám tvrdili, že musíme dať zapísať s.r.o. najprv do obchodného registra a až následne žiadať o licenciu.
Je možné, že súd zapíše tieto predmety činnosť do obchodného registra bez predložených licencií? Nechce sa mi tomu veriť. Máte s tým niekto skúsenosti?
Moja SRO
13.01.14,21:35
Nie, OR ti zapíše iba predmety podnikania, na ktoré máš vydané osvedčenie, Rozhodnutie, Povolenie a pod.....Ak zakladáš "dopravnú spoločnosť", je potrebné podpísať zakladateľské dokumenty, navštíviť ešte pred zápisom do OR príslušný Obvodný úrade cestnej dopravy, ktorý po splnení podmienok stanovených zákonom o cestnej doprave vydá Rozhodnutie, ktorým povolí výkon povolania prevádzkovateľa nákladnej cestnej dopravy a až na základe tohto Rozhodnutia OR zapíše uvedený predmet podnikania. Pri zakladaní takejto "dopravnej spoločnosti" nezabudni na to, že je potrebné preukazovať finančnú spoľahlivosť, pri novej spoločnosti je to možné aj výškou základného imania, avšak! ZI je potrebné od 01.12.2013 vkladať v hotovosti na osobitný bankový účet zriadený správcom obchodných podielov. V prípade potreby ma kontaktuj, poradím.