7kraska
09.01.14,08:28
Dobry den, potrebovala by som poradit...spolocnost platca DPH predava pozemok (stavebny pozemok, ktory podla §38 odsek2 podlieha dani) tiez platcovi DPH. K dispozicii mam zatial kupnu zmluvu, na ktorej sa pise, ze kupujuci zaplati kupnu cenu aj DPH. Mam problem ku ktoremu datumu sa bude platit DPH? v zmluve je napisane, ze kupujuci zaplati cenu+DPH do 7 dni od podpisu zmluvy ale ja viem, ze to uhradene nebolo a bude to uhradene az ked sa to zapise v katastri. Sucasne nebol pozemok ani odovzdany kupujucemu. Moja otazka teda znie treba v tomto pripade vystavit fakturu? a aky bude datum dodania? ja si myslim, ze treba ju vystavit a datum danovej povinnosti bude datum zapisu do katastra...len mam pochybnosti, ci ta danova povinnost nebude vyplyvat uz zo zmluvy, ktora bola podpisana v decembri ale k dnesnemu dnu nebol este pozemok zapisany v katastri.
dakujem vam vopred za rady a komentare
turtla
10.01.14,20:12
§19 ods. 1 zakona o DPH: Pri prevode alebo prechode nehnuteľnosti je dňom dodania deň odovzdania nehnuteľnosti do užívania, ak je tento deň skorší ako deň zápisu vlastníckeho práva k nehnuteľnosti do katastra nehnuteľností.