malendom
09.01.14,08:25
Zdravim. Mam taky problem. Chcem si zmenit sidlo mojej jednoosobovej sro bez zamestnancov na miesto mojho trvaleho bydliska, teraz to mam u rodicov. Nechcem vsak menit spz na firemnom aute. Da sa to nejako vyriesit alebo ich budem musiet menit kedze ide o iny okres?
A dalsia otazka. Mozem si uctovat celodenne diety tusim 9,3 je to za rok 2013 ak mam zakazky 350 km inde ako sidlo firmy to znamena ze chodim na dvojtyzdnovky...stretol som sa s roznymi nazormi tak neviem
Dakujem za rady.
tictac7
09.01.14,07:48
Ak nemáš prevádzku tam, kde si bol doteraz - tak EČV treba tiež zmeniť.
k diétam - máš aj pracovný pomer vo svojej sro? Inak si neviem predstaviť na základe čoho si chceš tie diéty vyplácať. Ako konateľ predsa fyzicky nevykonávaš dvojtýždňovú prácu niekde. To do funkcie konateľa nepatrí. Ak však ako konateľ ideš na služobnú cestu, kde vykonávaš funkciu konateľa, nárok na diéty máš.
malendom
09.01.14,07:57
Upresnim info, ja som aj na zivnosti a mam este aj sro, cast prace fakturujem na zivnost a cast na sro...dufam ze je to takto pravne vporiadku :) vo firme som len ako konatel,cize odvody platim zo zivnosti.....
tictac7
09.01.14,08:04
ak si vo firme len konateľ, tak nárok na diéty máš len počas pracovných ciest, na ktorých vykonávaš funkciu konateľa, nie na ktorách fyzicky vykonávaš prácu, tkorú potom sro fakturuje.
malendom
11.01.14,06:32
Dakujem zaodpoved.Len rozmyslam nad tym,ze je to dost diskutabilne,aspon si myslim.Funkciu konatela vykonavam aj ked zhanam zakazky,idem na rokovanie a pod a to je inak dost casto prepojene aj s praco.Ci sa pod tymchape nieco ine? K tym spz,keby som si tu prevadzku teda urobil v druhom meste tak sa to berie ako pracovna cesta medzi sidlom a prevadzkou? Dakujem za tvoj cas.
tictac7
11.01.14,14:55
áno, ak si zriadiš prevádzku v inom meste - nemáš problém vykonávať SC medzi sídlom a prevádzkou spoločnosti.
avalik
11.01.14,15:24
tictac, ale v zakone to nie takto obmedzene

(2) Tento zákon upravuje aj poskytovanie náhrad osobám,
b) ktoré sú vymenované alebo zvolené do orgánov právnickej osoby a nie sú k právnickej osobe v pracovnoprávnom vzťahu, ak im nie sú poskytované náhrady podľa písmena a),

c) ktoré plnia pre právnickú osobu alebo fyzickú osobu úlohy a nie sú k právnickej osobe alebo fyzickej osobe v pracovnoprávnom vzťahu ani v inom právnom vzťahu,1a) ak je to dohodnuté.