Kety Alfa
09.01.14,15:42
Dobrý deň, chcem si overiť postup pri stornovaní dokladu v ERP. Prípad: Zákazník príde reklamovať alebo len vrátiť tovar - napríklad jednu položku z bločka na ktorom je viacero položiek a nie je to v rovnaký deň. Predloží vám originál bločku. Vy mu na jeho bločku vyčiarknete položku ktorú vracia a musíte mu vrátiť jeho originálny bloček. Potom si vytlačíte kópiu toho jeho bločku. Následne mu vrátite peniaze a urobíte vo svojej pokladni storno. Opäť ste povinná dať zákazníkovi originál storno-bloček a vy si vytlačíte kópiu? Potom vlastne nemáte žiadny originál, zalepíte si ku dennej uzávierke len kópiu reklamovaného bločku a kópiu storno-bločku, je to postačujúce keď vám príde kontrola? Treba zákazníka žiadať aj o podpis niektorého z dokladov? Alebo musí byť ku všetkému vypísaný aj reklamačný protokol ak tovar len nepoužitý vracia späť? Poradíte mi prosím? Nemám s tým ešte skúsenosti.
petkor
17.01.14,11:02
Toto by aj mňa zaujímalo, ak by niekto vedel poradiť, bola by som vďačná.
Kety Alfa
17.01.14,13:24
čím viac obchodníkov sa pýtam, tým rôznejšie spôsoby počúvam a rada by som to robila spávne podľa súčasných zákonov, no mám v tom teraz miš-maš....